Prawa dotyczące dyskryminacji w zatrudnieniu

Bądź na bieżąco z przepisami stanowymi, lokalnymi i federalnymi dotyczącymi dyskryminacji

Firmy, bez względu na to, jak małe, muszą być świadome przepisów dotyczących dyskryminacji w zatrudnieniu. W szczególności powinni zwrócić uwagę menedżerowie ds. Zatrudnienia i specjaliści w dziedzinie zasobów ludzkich.

Dyskryminacja w wielu sprawach związanych z zatrudnieniem jest nielegalna. Pracodawcy muszą podjąć staranne działania, aby zapewnić, że decyzje podejmowane w każdym aspekcie zatrudnienia są legalne, etyczne i poparte dokumentacją faktów i kwalifikacji.

Przepisy dotyczące dyskryminacji w zakresie zatrudnienia jasno stwierdzają, że dyskryminacja w zakresie zatrudnienia jest niedopuszczalna i niezgodna z prawem. W szczególności firmy nie mogą prawnie dyskryminować osób ze względu na rasę, płeć, religię, ciążę i niepełnosprawność. W jaki sposób stosowane są te prawa różnią się znacznie.

Przepisy federalne i stanowe Vary

Istnieją przepisy federalne, które każdy musi przestrzegać, oraz lokalne i lokalne przepisy antydyskryminacyjne, które pracodawcy muszą przestrzegać w swojej dziedzinie. Warto zauważyć, że poniższa lista nie jest wyczerpująca i tylko dlatego, że czegoś nie ma na tej liście, nie oznacza, że ​​nie jest ona objęta prawem.

Na przykład nie istnieje prawo federalne zabraniające dyskryminacji osób z nadwagą (chyba że waga ta jest liczona jako niepełnosprawność). Jednak Michigan i sześć miast ma takie prawa w książkach.

Mogą istnieć dodatkowe przepisy federalne dotyczące dyskryminacji w zakresie zatrudnienia. Kiedy weźmiesz pod uwagę prawa dotyczące dyskryminacji w zatrudnieniu , bardziej rygorystyczny standard, stanowy lub federalny, jest powszechnie stosowany w procesach dotyczących dyskryminacji w zatrudnieniu.

Wiele z tych praw jest starych i ugruntowanych, a mimo to nadal powodują problemy. Na przykład w 2015 r. Sąd Najwyższy zdecydował o sprawie sądowej, która dotyczyła tytułu VII ustawy z 1964 r. W tym przypadku młoda kobieta przeprowadziła wywiad w sklepie Abercrombie i Fitch podczas noszenia chusty.

Zdobyła wysokie oceny i zwykle otrzymywała pracę, ale odrzucili ją dzięki chustce na głowę.

Sąd orzekł, że firma powinna była zapytać, czy nosiła ją z powodów religijnych, zamiast czekać na jej zapytanie.

W końcu nie wiedziała, że ​​szal jest niezgodny z ich polityką.

Prawa, które wpływają na pracodawców

Oto niektóre federalne przepisy, które chronią pracowników. Przepisy są ciągle zmieniane i kwestionowane, więc musisz zachować należytą staranność, aby pozostać na bieżąco. W przypadku wątpliwości dotyczących przepisów, które mogą mieć wpływ na twoje położenie, należy skontaktować się z odpowiednimi urzędami stanu w Federalnym Departamencie Pracy i adwokatem prawa pracy.

Są to podstawowe federalne wymogi w zakresie przepisów dotyczących dyskryminacji w zatrudnieniu. Pamiętaj o tym, zatrudniając i dyscyplinując pracowników. Twój główny nacisk powinien być zawsze na wydajność, a nie na osobiste.