Definiowanie marketingu cyfrowego

Definicja publikacji cyfrowych rozszerza się daleko poza Mighty PDF

GraphicStock

Wyszukaj definicję "publikowania cyfrowego" i trudno będzie ci znaleźć jasną odpowiedź. FreeDictionary.com oferuje po prostu informacje na temat e-booków, co jest tylko przykładem jednego z typów publikacji cyfrowych. Google "lider w dziedzinie publikacji cyfrowych", a zobaczysz wyniki obejmujące firmę Abode - która wynalazła i oferuje jeden z najpopularniejszych na rynku przenośnych plików dokumentów (PDF), a także wiele nowych firm oferujących szeroki zakres usług .

Definicja Digital Publishing Johna Battelle'a to "Łączenie społeczności poprzez sztukę i naukę komunikacji". Ale podobnie jak definicja ta jest niejasna, Adobe PDF wydawcy nie jest również odpowiednią reprezentacją tego, co stanowi publikację cyfrową.

Prawdziwa definicja publikacji cyfrowych

W ten sposób mogę podsumować publikację cyfrową własnymi słowami:

"Wykorzystanie technologii cyfrowej do zastąpienia materiałów pisemnych, aby można je było rozpowszechniać i uzyskiwać do nich dostęp za pośrednictwem skomputeryzowanych urządzeń elektronicznych".

Jeśli brzmi to zbyt techniczny, spróbuj tego: "Biorąc wszystko, co można zrobić w druku, dźwięku, lub które można zobaczyć oczami i umieszczenie go w formacie, który jest dostępny za pomocą technologii komputerowej."

Przykłady publikacji cyfrowych

Przykłady materiałów, które szybko pojawiają się w świecie publikacji cyfrowych, obejmują konwersję (lub tworzenie):

Formy publikacji cyfrowych

Podczas gdy Adobe jest prawdopodobnie firmą, która umieszcza publikacje cyfrowe na mapie, czyniąc ją dostępną technologią dla mas, istnieje teraz wiele sposobów na publikowanie swoich prac daleko poza PDF.

Technologia cyfrowa obejmuje wszystko, od stron internetowych, blogów i platform społecznościowych po gry, aplikacje, filmy, płyty CD i materiały do ​​pobrania - nawet prosta wiadomość tekstowa jest formą marketingu publikacji cyfrowych.

Publikacja cyfrowa a publikacja elektroniczna

Jak w każdym zaawansowanym polu, terminy używane do opisania technologii są dynamiczne i obecnie mają więcej niż jedną nazwę. Pierwotny termin "publikacja elektroniczna" powoli zastępuje się terminami ePublishing i publikacjami cyfrowymi. Wszystkie trzy, aby opisać tę samą technologię, jednak termin "cyfrowe publikowanie" jest najczęściej używany przez firmy oferujące e-usługi.

Co to jest EPUB?

Aby jeszcze bardziej komplikować, "EPUB" jest czasem używany do opisywania publikacji w dowolnym formacie elektronicznym. Ale to nie jest dokładne. EPUM odwołuje się do publikacji przekształconych w konkretny format elektroniczny z wykorzystaniem określonego formatu pliku:

EPUB (skrót od publikacji elektronicznej , alternatywnie pisany jako ePub , ePUB , EPub lub epub , z "EPUB" preferowanym przez sprzedawcę) to bezpłatny i otwarty standard e-booków wydany przez International Digital Publishing Forum (IDPF). Pliki mają rozszerzenie .epub .

Wiele korzyści marketingowych publikowanych cyfrowo materiałów

Możesz myśleć, że największą korzyścią płynącą z "cyfrowej" jest oszczędność kosztów i chociaż może to być olbrzymie oszczędności finansowe w porównaniu z drukowanymi materiałami, jest jeszcze większa korzyść: powiększenie marki Twojej firmy.

Zdecydowana większość konsumentów zwraca się do Internetu w celu uzyskania informacji na temat produktów, do przeczytania recenzji i zakupów w Internecie.

Marketerzy cyfrowi również korzystali z naszych telefonów komórkowych - wiadomości tekstowe wysyłane do posiadaczy urządzeń dzięki ofertom i ogłoszeniom docierają do milionów ludzi każdego dnia, których w przeciwnym razie nie można by było celować.

Siła marketingu cyfrowego może być łatwo dostrzegalna w sposobie zmiany kuponów. Kupony są wysyłane za pośrednictwem poczty e-mail, oferowane tylko dla ofert "online" lub "w sklepie". Jednak konsumenci nie muszą nawet znajdować się przed komputerem, aby skorzystać z oferty - nowe aplikacje na smartfony pozwalają kupującym skanować kod kreskowy przedmiotu w sklepie i porównywać ceny.

Według SmartMoney.com, "prawie 40% właścicieli smartfonów używa swoich telefonów do porównań cen w sklepach, co czyni Nielsen najlepszym zakupem mobilnym.

Nawet ci, którzy mają zwykłe telefony komórkowe, przeprowadzają kontrolę cen: w sezonie zakupów świątecznych w 2011 r. 19% konsumentów korzystało z telefonu do porównywania produktów lub cen w sklepie, z 15% w 2010 r. I 3% w 2009 r., Według badań dotyczących obsługi klienta firma ForeSee. "Dzięki technologii cyfrowej w naszych rękach, wycinek kuponów z papieru z niedzielnego poranka staje się sztuką straconą.

Poza kuponami, sprzedawcy mogą teraz oferować online i przez e-mail, cyfrowe wersje swoich katalogów. Katalogi cyfrowe mają wiele zalet:

Drukowanie czasopism i katalogów często wymaga więcej czasu i często wymaga trzech do sześciu miesięcy. Wersje cyfrowe można wyświetlić tam, gdzie wszyscy mogą zobaczyć w ułamku sekundy.

Gdy coś pójdzie do druku, jest już za późno, by poprawić błędy w treści, zdjęciach lub cenach. Publikacje cyfrowe są szybkie, łatwe i niedrogie do aktualizacji.

Katalogi cyfrowe mogą być wciągające i interaktywne. W przeciwieństwie do wersji katalogów drukowanych, które ludzie mogą zapisywać i zapominać, cyfrowe katalogi pozwalają użytkownikom kliknąć, aby uzyskać więcej informacji lub złożyć natychmiastowe zamówienie. Katalogi mogą również umożliwiać konsumentom przeglądanie opinii i ocen lub oferowanie własnych opinii na temat produktu. Cyfrowe katalogi mieszczą impulsywnego kupującego o wiele lepiej niż wersja drukowana.

Katalogi cyfrowe można udostępniać znajomym, rodzinie i sieciom społecznościowym, nie rezygnując z własnej kopii.

Treści cyfrowe i wszelkiego rodzaju materiały mają jedną przewagę nad materiałami drukowanymi - materiały drukowane rzadko stają się wirusowe - ale kampanie, zwłaszcza te związane z marketingiem wideo, uruchamiane za pomocą technologii cyfrowej, mogą i robią.