Navy Job: Yeoman (YN)

Yeomen są kierownikami biur marynarki wojennej

W 1835 r. Marynarka wojenna Stanów Zjednoczonych ustanowiła ocenę Yeomana, jedną z jego pierwotnych naczelnych podrzędnych ocen oficerskich. Słowo "yeoman" śledzi jego etymologię do średniowiecznej Anglii, gdzie odnosiło się do osoby towarzyszącej członkowi szlachty (i jest źródłem fraza "praca yomana" oznacza kogoś, kogo praca nigdy nie jest wykonywana).

Należy pamiętać, że marynarka wojenna odnosi się do swoich zadań jako oceny, a jej stopnie jako stawki.

Historia terminu Yeoman

Yeomen w 18 i 19 wieku USA byli niewolniczymi rodzinnymi rolnikami o małych nieruchomościach.

Kiedy słowo przeszło w żargon morski, nie jest do końca jasne, ale jest używane w brytyjskiej marynarce od 1816 roku. Pod pojęciem sygnałów odnosi się zarówno drobny oficer, jak i specjalista ds. Komunikacji.

We współczesnej amerykańskiej marynarce wojennej robotnicy wykonują prace administracyjne i biurowe, obsługując sprzęt biurowy, taki jak komputery i faksy. Odbierają również telefony, sortują, sortują przychodzące wiadomości, organizują pliki i wykonują wszystkie czynności biurowe. Może to dotyczyć listów biznesowych i społecznych, zawiadomień i raportów.

Ponadto, yeomen wykonuje administrację personelu biurowego, prowadzi dokumentację i oficjalne publikacje oraz wykonuje funkcje administracyjne w przypadku postępowań sądowych, takich jak sporządzanie briefów i innych dokumentów.

Środowisko pracy dla Yeomen

Najemnikom zwykle przypisuje się obowiązki w środowisku biurowym. Osoby w tej ocenie mogą pracować samodzielnie przy niewielkim nadzorze lub blisko współpracować z innymi pod ścisłym nadzorem w zależności od zadania.

Odpowiednikiem cywilnej pracy dla Yeomana byłby kierownik biura lub asystent administracyjny. Utrzymują front office w ruchu i są ważne w codziennych działaniach.

Szkolenie i edukacja dla Yeomen

Szkółka dla uczniów Szkoła ma około siedmiu tygodni i znajduje się w Meridian w stanie Missisipi. Rekruci muszą posiadać umiejętności Arped Services Vocational Aptitude Battery (ASVAB) w zakresie ekspresji słownej (VE) i wiedzy matematycznej (MK).

Żeglarze w tej ocenie potrzebują tajnego poświadczenia bezpieczeństwa od Departamentu Obrony, ponieważ potencjalnie mają do czynienia z poufnymi informacjami i dokumentami. Wymaga to szczegółowego sprawdzenia przeszłości, a niektóre z wcześniejszych przypadków nadużywania narkotyków lub alkoholu mogą być czynnikiem dyskwalifikującym.

Yeomen musi być w stanie wpisać co najmniej 40 słów na minutę po ukończeniu szkoły.

Obrót morza i brzegu dla oceny Yeomana

Oto, w jaki sposób obrót morza i brzegu ulega załamaniu w związku z oceną dla żołnierzy.

Wycieczki morskie i wycieczki brzegowe dla żeglarzy, którzy ukończyli cztery wycieczki po morzu, trwa 36 miesięcy na morzu, a następnie 36 miesięcy na lądzie do emerytury.

Ocena towarzysząca YN-yomanowi to YNSS, czyli okręt, okręt podwodny. Marynarz w tej klasyfikacji ma wszystkie obowiązki YN, ale stacjonuje na pokładzie łodzi podwodnej. Rekruci w tej randze biorą udział w czterech tygodniach podstawowego szkolenia w podwodnych szkołach w Groton w stanie Connecticut, a następnie biorą udział w szkolnym szkoleniu dla yeomenów w Meridian, które mają ich odpowiednicy.