Modele wpływu: 50 kobiet, które resetują kurs mody

Książka Nigela Barkera jest niezbędna dla wszystkich modeli i mody

"Modele wpływu: 50 kobiet, które zresetują kurs mody" Nigela Barkera wyróżnia się z kilku powodów. Książka rozkwita w swojej zdolności odwoływania się zarówno do tych, którzy są głęboko zakorzenieni w świecie mody i modelingu, jak i do tych, którzy podziwiają ten świat z oddali. Dzięki wystarczającej ilości treści, które mogą być czymś więcej niż tylko piękną książką do kawy, "Models of Influence" szybko zdobyły miejsce na liście bestsellerów New York Times po jej wydaniu w styczniu 2015 roku.

Modelowanie historii do współczesności

Osiem rozdziałów książki obejmuje różne epoki historii mody i modelowania , poczynając od lat czterdziestych aż do dzisiaj. Wybrał zdjęcia, które najlepiej uchwyciły istotę tego modelu, i był sprytny, by włączyć kilka ujęć, które nie były widziane przez wielu. Od Dovina do Naomi Campbell do Cara Delevingne, Barker stara się objąć jak najwięcej kultowych modeli w ramach limitu 50 osób i jednej książki - na pewno nie jest to łatwe zadanie. Wcześniejsze

Barker dopasował każdy model do jednej z ośmiu epok, które przykrył, i umieścił je jako: Złoty Wiek (Lisa Fonssagrives-Penn, Dorian Leigh, Bettina Graziani, Dovima, Carmen Dell'Orefice, China Machado); Kult osobowości (Jean Shrimpton, Veruschka, Peggy Moffitt, Twiggy, Penelope Tree, Naomi Sims); Rewolucja piękna (Lauren Hutton, Jerry Hall, Margaux Hemingway, Iman, Janice Dickinson, Gia Carangi); Twarze z milionem dolarów (Christie Brinkley, Brooke Shields, Ines de la Fressange, Isabella Rossellini, Paulina Porizkova, Elle Macpherson); Supermodelki (Christy Turlington, Linda Evangelista, Naomi Campbell, Cindy Crawford, Tatjana Patitz, Stephanie Seymour, Claudia Schiffer, Helena Christensen, Tyra Banks); Androgynowie (Kate Moss, Kristen McMenamy, Amber Valletta, Stella Tenant, Alek Wek); Noughties (Gisele Bundchen, Sophie Dahl, Natalia Vodianova, Liya Kebede, Daria Werbowy); Współcześni ( Coco Rocha , Lara Stone, Liu Wen, Karlie Kloss, Joan Smalls, Kate Upton, Cara Delevingne).

50 kobiet, które przekroczyły moment

Jako nie tylko znany fotograf mody i gospodarz telewizyjny, ale także uznany przez wielu za autorytet mody, Barker wybrał 50 modeli, które zrobił z dobrego powodu. Niemniej jednak osoby głęboko zakorzenione w branży modelek i mody mogą zauważyć pewne pominięcia na liście, ponieważ książka opiera się wyłącznie na opiniach Barkera.

Opinie te są jednak z pewnością godne szacunku, ponieważ pochodzą od człowieka, który ma ponad 20 lat osobistego i zawodowego doświadczenia w świecie modelowania. W wywiadzie dla magazynu Gotham tłumaczy zniechęcające zadanie wyboru tylko 50 kobiet i mówi: "Nawet gdy wymyśliłem 50 kobiet, było to bardzo trudne, kiedy po raz pierwszy zrobiłem książkę i zacząłem pisać, kto Chciałem o tym napisać, wymyśliłem listę, która liczyła ponad 150 kobiet. Kryteria stały się tym, które kobiety naprawdę przekroczyły chwilę? "Jeśli struktura pracy każdego modelu i wpływ, jaki miało ono na ducha kulturowego, to zadowalające kryteria określania który przekroczył chwilę, Barker rzeczywiście wybrał mądrze.

Osiągnięcie sukcesu w konkurencyjnym świecie

W "Models of Influence" Barker uczłowiecza modele i mówi o ich wysiłkach zmierzających do osiągnięcia sukcesu w bardzo konkurencyjnym świecie. Modele w kategorii "Współcześni" Barkera są często przedmiotem szerszej krytyki ze względu na czas, w którym żyją i samo istnienie mediów społecznościowych. Jednak Barker skupia się na sposobie, w jaki te modele wpłynęły na świat w sposób, który nie jest ani pusty, ani sztuczny. Barker ładnie przechodzi między epokami bez kwestionowania ważności sukcesu któregokolwiek z tych modeli kariery.

Modele te mają w większości przypadków znajome twarze, ale dzieląc się osobistymi anegdotami i doświadczeniami Barkera z niektórymi z nich, czytelnicy zobaczą te kobiety w nowym świetle. Gdyby Barker wyruszył, by pokazać czytelnikom najlepszą wersję 50 modeli, którzy w swoim czasie byli rzeczywiście transcendentni, z pewnością tak zrobił. Książka zawiera wystarczająco dużo istotnych treści i żwawości, aby odpowiednio przedstawić myśl, która trafiła do decyzji Barkera, a tym samym prawowite miejsce każdego modelu na liście.