Przykład listu nagród

Jak rozpoznać wyjątkowych pracowników za pomocą listu motywacyjnego

Użyj tego przykładowego listu z nagrodami jako przewodnika po listach z nagrodami, które piszesz w swojej organizacji. Możesz wysłać list z nagrodą za pośrednictwem poczty elektronicznej, ale uznanie jest bardziej szczególne, jeśli zostało wysłane na papeterię firmy i podpisane przez odpowiedniego menedżera wyższego szczebla. Oto dodatkowe wskazówki dotyczące pisania listu z nagrodami . Podążając za wskazówkami, znajdziesz przykładowy list z nagrodami.

Wskazówki dotyczące pisania listu z nagrodami

List z nagrodami uznaje pracownika za pozytywny wkład w sukces lub postęp pracy w miejscu pracy w obszarach takich jak wydajność lub przyrost jakości.

List polecający musi szczegółowo określać, dlaczego pracownik otrzymuje uznanie oraz jaki wpływ miał wkład pracownika na firmę, dział lub sukces obsługi klienta.

List powinien podziękować pracownikowi i szczegółowo wyszczególnić prezent, nagrodę pieniężną lub certyfikat, który pracownik otrzymuje w wyniku otrzymania nagrody. Powinien opisywać dowolną funkcję lub ceremonię, która odbędzie się w celu uhonorowania nagrodzonych i podać szczegóły uczestnictwa w wydarzeniu.

Wreszcie, list polecający powinien być podpisany przynajmniej przez kierownika pracownika lub przez prezesa lub dyrektora generalnego firmy . Jeśli idziesz na kłopoty z przyznaniem nagród, rozpoznaj je z wielkim przekonaniem, że są one dla odbiorców Twoich pracowników.

Twoi odbiorcy naprawdę docenią uznanie, gdy traktujesz je jako ważne. Udział kierownictwa wyższego szczebla w pisaniu listu premiowego lub prezentacji listu zwiększa siłę uznania dla pracownika.

Większość pracowników stara się o uznanie wyższych firm w swojej organizacji. Mówi im, że wyżsi menedżerowie wiedzą, że istnieją i służą.

Udzielaj nagród, uznawania i wdzięczności za regularne występowanie w twoim miejscu pracy, aby rozpoznać i zatrzymać najlepszych pracowników . Poniższy przykładowy list stanowi przykład podejścia do nagrody, uznania i podziękowania.

Dlaczego nie rzucić okiem?

Przykładowy list z nagrodami

Data

Drogi Andy:

Gratulacje z okazji otrzymania marcowej nagrody dla najlepszego mistrza pracy zespołowej. Jak wiesz, jest to nagroda, którą zapewniają współpracownicy członkowi zespołu, który według nich ma największy udział w ich sukcesie w ciągu miesiąca.

Różne nominacje mówiły, że robiłeś wszystko, aby pomóc innym pracownikom w ich częściach projektu. Kilku współpracowników stwierdziło, że byliście niezawodnie pogodni, optymistyczni i pozytywni, nawet gdy zespół borykał się z terminami dostaw.

Dodatkowo członkowie zespołu powiedzieli, że jesteś zorganizowany, sprawny i że ciężko pracowałeś nad odpowiednimi rzeczami. Byli pod wrażeniem ilości osiągniętej w ciągu jednego dnia. Członkowie zespołu szczególnie docenili rolę lidera, którą założyliście, gdy zespół walczył z kierowaniem i alokacją zasobów.

Podsumowując, otrzymałeś większość nominacji od swoich współpracowników. Dlatego mam przyjemność poinformować Cię, że zostałeś wybrany jako mistrz pracy zespołowej.

Odbiorca nagrody otrzymuje bon podarunkowy o wartości 100 USD do lokalnego sklepu spożywczego. Daj nam znać swój ulubiony sklep. Otrzymasz nagrodę na kwietniowym spotkaniu firmowym, aby reszta personelu miała okazję Cię poznać i podziękować Ci za ciężką pracę i konsekwentny wysiłek.

Proszę dać mi znać swój ulubiony sklep.

List ten przynosi również moje najserdeczniejsze gratulacje. To zaszczyt być wybranym do tej nagrody przez członków drużyny. Mówi bardzo dobrze o tym, jak dobrze postrzegasz siebie i swoją pracę w firmie. Jest to pozytywny wkład, który zasługuje na nasze uznanie. Z dumą mogę powiedzieć, że jesteś cenionym członkiem naszego działu.

Daj mi znać, jeśli masz pytania lub potrzebujesz dodatkowych informacji. Jeszcze raz serdeczne gratulacje.

Pozdrowienia,

Pisemny podpis

Robert S. Meyer

Dyrektor, marketing i Customer Outreach

Potrzebujesz więcej sampli na własny użytek w pisaniu listów z nagrodami i uznaniem? Oto więcej próbek. które dostarczają wskazówek podczas pisania własnych listów zasobów ludzkich.

Przykładowe podziękowania dla pracowników i listy uznania

Zobacz dodatkowe przykłady podziękowań dla pracowników i listów rozpoznawczych.

Przykłady listów z podziękowaniami w miejscu pracy