Uzyskaj 3 próbki formalnych listów uznania pracowników

Są to przykładowe listy z podziękowaniem, które pracodawca może napisać do pracownika, aby rozpoznał dobrą pracę pracownika. Są to formalne próbki, takie jak wcześniejsze pismo o uznaniu pracownika.

Należy pamiętać, że pismo o uznaniu pracownika jest również odpowiednie dla współpracowników, pracowników różnych działów, kierowników, przełożonych i kierowników, a także od szefa pracownika.

Czasami menedżerowie są niezdecydowani, aby pisać pozytywne rzeczy w dół.

Nie bądź! Menedżerowie często nie mają problemów z dokumentowaniem złego zachowania , ale zapominają udokumentować świetne zachowanie . Pracownicy czują się docenieni, gdy powie im, ile ich praca przyczynia się do sukcesu firmy.

Dodatkowo, gdy chwalisz pewne zachowania, pracownik częściej je powtarza. Jeśli będziesz milczeć, nie będą w stanie odróżnić dobrej pracy od pracy, którą kochasz.

Każdy pracownik i każda kultura firmy jest inna. W niektórych firmach należy skopiować swojego kierownika na taki list. W innych nie są zainteresowani. W niektórych firmach odpowiednia jest odręczna notatka. Inni używają poczty e-mail do wszystkich komunikacji.

Jednak robisz to, upewnij się, że to się robi! Kopię notki należy również umieścić w aktach osobowych pracownika, aby można było z niej skorzystać w przyszłości. Pamiętaj też, aby odwoływać się do pozytywów w formalnym rocznym przeglądzie pracownika .

Przykładowy list formalnego uznania

Drogi Rob,

Dziękujemy za wysiłek, jaki włożyliście w ciągu ostatnich kilku miesięcy, aby pomóc nam zorientować się i wprowadzić dwóch nowych programistów na pokład.

Stały się produktywne i przyczyniają się znacznie szybciej dzięki szkoleniom i pomocy, którą dla nich zapewniłeś.

W rzeczywistości tak dobrze się sprawdziło, że sprawiamy, że system znajomych jest integralną częścią tego, jak wprowadzamy wszystkich nowych pracowników do firmy w przyszłości.

Czy weźmiesz udział w burzy mózgów i sesji planowania w czwartek, abyśmy wszyscy mogli uchwycić to, co działa dobrze i co wymaga poprawy?

Zapraszam także pracowników działu kadr, innych pracowników, którzy byli kumplami i kilku nowych pracowników. Celem jest zaprojektowanie procesu, który możemy przyjąć, aby wprowadzić nowych pracowników na pokład. Daj mi znać, a wyślę powiadomienie o spotkaniu.

Jeszcze raz dziękuję za twoją pomoc w orientowaniu się w Rich i Bonnie.

Gorące pozdrowienia,

Steve

Drugi list do rozpoznania próbki

Droga Kate,

Dziękuję bardzo za dokładanie trudnych klientów. Dwa razy w zeszłym tygodniu przyszli do mnie inni ludzie i wyszeptali, jak bardzo jesteście w trudnej sytuacji.

To niesamowicie cenna umiejętność. Klienci niekiedy mają nieuzasadnione wymagania i cieszą się z nich, a jednocześnie przestrzeganie polityki firmy oznacza ciągłą opłacalność.

Doceniamy wysiłek, który podejmujesz, aby zachować pozytywne nastawienie nawet w trudnej sytuacji. Proszę, zachowaj dobrą pracę.

Dzięki,

Helen.

Trzeci list na rozpoznawanie próbek

Droga La Tonio,

Prezentowana wczoraj prezentacja dotycząca wpływu nowych przepisów dotyczących nadgodzin w naszym zakładzie produkcyjnym odniosła spektakularny sukces. Nie tylko dokładnie przeanalizowałeś ten temat, ale sprawiłeś, że informacja była interesująca i przydatna.

Chciałbym dostosować prezentację do wszystkich działów. Każdy dział ma wyjątkowe wyzwania, ale podstawowe konsekwencje prawne są takie same. Czy chciałbyś współpracować z szefami oddziałów, aby opracować unikalną prezentację dla każdej lokalizacji? Steve pomoże zorganizować niezbędne spotkania.

Twoja praca na ziemi jest nieoceniona i sprawi, że proces ten będzie bardziej płynny, niż przewidywaliśmy. Z niecierpliwością czekam na twoje dalsze zaangażowanie w tę realizację. Chcielibyśmy, abyście zrobili prezentacje w każdym oddziale, co będzie wymagało pewnych podróży.

Wiem, że podróż nie jest częścią twojego normalnego opisu pracy, ale nie sądzę, by ktokolwiek był w stanie przekazać informacje tak wyraźnie, jak ty.

Dzięki za twoją pomoc,

Rebecca

Więcej przykładowych listów do rozpoznawania pracowników