Pytania dotyczące przywództwa dla pracodawców, aby zapytać kandydatów

Czy są Państwo zainteresowani pytaniami na temat stanowiska kierowniczego, które pomogą ustalić, czy kandydat jest dobrym przywódcą? Ważne jest, aby określić zdolności przywódcze każdej osoby, która będzie pełnić wiodącą rolę w Twojej organizacji.

Ponadto najbardziej udane organizacje to te, które wspierają przywództwo wszystkich pracowników na każdym szczeblu organizacji. Te przykładowe pytania podczas rozmowy kwalifikacyjnej pomogą Ci również zidentyfikować potencjał przywódczy kandydatów do innych ról w firmie.

Zacznij od zrozumienia cech i cech, których szukasz u lidera. We wcześniejszym artykule opisałem dziesięć cech udanego stylu przywództwa . Zapewni to, że twoje pytania będą określać właściwe przekonania, cechy, wartości i doświadczenie.

Zadaj te pytania, aby ustalić, czy kandydat do pracy jest dobrym przywódcą

Poniższe przykładowe pytania dotyczące rozmowy kwalifikacyjnej o przywództwo umożliwiają ocenę umiejętności i doświadczenia kandydata. Zachęcamy do skorzystania z tych pytań podczas rozmowy kwalifikacyjnej lub do wykorzystania ich jako podstawy do tworzenia własnych pytań.

Wywiad o zadaniu przewodnictwa Pytanie Odpowiedzi

Pytasz, aby ustalić, czy kandydat ma> zdolności przywódcze lub potencjał. Starasz się zidentyfikować styl przywództwa kandydata, z jego perspektywy iz perspektywy jego bezpośredniego zespołu sprawozdawczego i rówieśników.

Określasz, czy styl kandydata jest zgodny z kulturą twojej organizacji. Pomocne jest, jeśli wcześniej utworzyłeś profil przywództwa, który identyfikuje umiejętności i cechy odnoszące sukcesy liderów w twojej organizacji.

Styl przywództwa najlepiej przedstawiają historie . Samokontrola i komentarz są w najlepszym wypadku samowystarczalne w warunkach wywiadu.

Zapytaj swoich kandydatów o wiele konkretnych historii i przykładów.