Jak zapewnić konstruktywną informację zwrotną w celu rozwijania umiejętności pracowników

Te porady pomogą Ci pomóc Twoim pracownikom rozwijać się

Menedżerom nieustannie mówi się, że muszą wyrażać pochwały swoim pracownikom i że muszą udzielać im informacji zwrotnych . Te rzeczy wydają się być tym samym. "Świetna robota!" Po przejściu przez prezentację, projekt lub sprzedaż to pochwała i informacja zwrotna. Czy to naprawdę?

Rozmawiając z Rajeevem Beherą, dyrektorem generalnym platformy zarządzania wynikami Reflektive, powiedział: "Chwalenie z definicji wyraża aprobatę lub podziw dla czegoś lub kogoś.

Z drugiej strony, informacja zwrotna to informacje o wykonaniu przez osobę zadania, które służyło jako podstawa do poprawy. Innymi słowy, zarówno opinie, jak i pochwały mogą być pozytywne, ale opinie zawsze mają na celu poprawę wydajności. "

Co to oznacza dla menedżera? Jak możesz upewnić się, że nie tylko dajesz pochwałę, ale także przekazujesz pozytywne lub konstruktywne opinie? Oto kilka sugestii.

Zapytaj swoich pracowników o ich cele

Bez wątpienia wiesz o celach wydajności swoich pracowników - o tym, jakie cele sprzedaży mają osiągnąć, ile plików mają przetwarzać każdego dnia lub o czymkolwiek pracujesz. Ale upewnij się, że zapytasz ich, jakie są ich osobiste cele zawodowe.

To pomoże ci skupić się na twoich opiniach. Behera zaleca podejmowanie tych celów i dzielenie ich na możliwe do wykonania zadania i umiejętności, aby nie pozostały niejasne. Na przykład, jeśli celem twojego pracownika jest "dawać lepsze prezentacje", będziesz chciał odkryć, jakie umiejętności są potrzebne.

Złamanie potrzebnych umiejętności doprowadziło do tego.

Następnie, gdy chcesz pochwalić pracownika za świetną prezentację , wróć do tych celów.

Na przykład, zamiast mówić: "Świetna robota!" Powiedz: "Byłeś pewien tych danych. Wiedziałeś dokładnie, o czym mówisz, a wszyscy inni na spotkaniu mogli powiedzieć, że jesteś przygotowany. "Lub" Twoje slajdy były dobrze zrobione. Wykresy przedstawiały dane w łatwy do zrozumienia sposób. "

Pamiętaj, że nie tylko jesteś konkretny, ale także koncentrujesz się na obszarach, które Twój pracownik potrzebuje poprawić.

Miej regularne spotkania indywidualne

Jeśli chcesz dać pozytywne opinie swoim pracownikom , potrzebujesz czasu, aby to zrobić. Nie oznacza to oczywiście, że nie można po prostu chwycić pracownika na korytarzu i powiedzieć: "Tak dobrze traktowałeś tego klienta, jak uważnie podchodziłeś do pytań, na które nie zdawała sobie sprawy, że powinna go zapytać. "

Behera zaleca cotygodniowe spotkanie z każdym pracownikiem . Cotygodniowe spotkania indywidualne są praktyczne w niektórych grupach, a nie w innych. Jednak niezależnie od wybranego harmonogramu, trzeba często spotykać się z pracownikiem, aby pracownik mógł skorzystać z niego.

Jeśli posiadasz wszystkie informacje do końca roku , to nie będzie to dla pracownika zbyt duże i nie pomoże pracownikowi tak często, jak częstszym opiniom . Jeśli usiądziesz w grudniu i powiesz: "Twój projekt przeprojektowania, który wprowadziłeś w maju, był naprawdę świetny.

Jest teraz łatwo czytelny. "Jest miły i godny pochwały. Ale powinieneś był powiedzieć, że osiem miesięcy temu - kiedy miałoby to natychmiastowy wpływ na zachowanie pracownika w przyszłości.

Wczesna informacja zwrotna pozwala pracownikowi wiedzieć, że jest na dobrej drodze i że powinna stosować te same strategie w innych obszarach. Szczerze mówiąc, zapomnisz (a także pracownikowi) wiele działań, które zasługują na wezwanie, jeśli tylko przekażesz opinię raz lub dwa razy w roku.

Co z kanapką opinii?

Każdy, kto pracuje w dziale zarządzania lub w dziale kadr, słyszał, że powinieneś zgrupować złe opinie między dwiema warstwami dobrej opinii. Na przykład mówisz: "Jane, wykonałeś świetną robotę podczas tej prezentacji. Jednak w zeszłym tygodniu spóźniłeś się na trzy z pięciu dni i naprawdę podoba mi się twój podpis mailowy. "

Najwyraźniej, to spore sprzężenie zwrotne, a dzieje się tak tylko dlatego, że menedżer czuł się zmuszony do dzielenia się złymi opiniami z dobrymi. To nigdy nie działa, ponieważ gdy pracownik usłyszy negatywne sprzężenie, straci wszystko, co masz do powiedzenia.

Nie musisz martwić się o kanapkę opinii ; to nie jest skuteczna informacja zwrotna. Daj dobre opinie, gdy pracownik na to zasłuży, i jeśli to konieczne, wyślij negatywną opinię. Musisz przekazać negatywną opinię w ten sam sposób . Podobnie jak "świetna praca" nie przekazuje żadnych użytecznych informacji, "zła praca" też nie.

Jak zapewnić informacje zwrotne na temat rozwoju

Tak więc spróbuj przekazać informacje zwrotne w ten sposób: " Chciałeś pracować nad tym, by wyglądać bardziej pewnie podczas prezentacji. Na ostatnim spotkaniu nie można było odpowiedzieć na pytania Jane i Steve'a.

Następnym razem spróbuj przewidzieć pytania, które ludzie będą zadawać, abyś był przygotowany na odpowiedzi.Nie każde pytanie jest przewidywalne, więc można powiedzieć: "Nie wiem, ale dowiem się i skontaktuję z tobą" kiedy nie znasz odpowiedzi. "

Lub "Chciałeś pracować nad stworzeniem ciekawszych prezentacji. Twoje slajdy były głównie punktami, które czytasz. Następnym razem pamiętaj, że nie chcesz publikować wszystkiego , co masz zamiar powiedzieć. Spróbuj użyć slajdów do wizualizacji danych. Usiądźmy razem w następny wtorek, aby wspólnie przesuwać slajdy. "

Jeśli masz świetne komentarze, możesz je podać wraz z negatywnymi opiniami, ale nie musisz wymuszać tego na kanapce. Najważniejszym wyzwaniem jest dostarczenie spójnych negatywnych i pozytywnych informacji zwrotnych. Jeśli twój pracownik wie, że dzisiejsze opinie są negatywne, ale jutro będzie pozytywne, to wszystko będzie dobrze.

Dlaczego martwić się o to?

Zarządzanie nie polega tylko na trafieniu w liczby , więc kierownictwo wyższego szczebla jest szczęśliwe. Nie chodzi tylko o pochwałę i wdzięczność, którą oferujesz pracownikom, gdy wykonują dobrą robotę.

Zarządzanie to także rozwijanie , motywowanie i szkolenie pracowników . Wykorzystana informacja zwrotna może to zrobić, sprawić, że twój dział będzie doskonałym miejscem do pracy i ogólnie poprawi twoją liczbę. Każdy może skorzystać z konkretnych opinii.