Dowiedz się, dlaczego Bowling to dobre ćwiczenie budowania zespołu

Nawet dla nie-monterów

Dobrze jest tworzyć własne ćwiczenia budowania zespołu, kiedy tylko jest to możliwe. Żadna zewnętrzna firma konsultingowa nie zna twojego ludu ani kultury twojej firmy tak dobrze, jak ty. Możesz wykonywać różnorodne ćwiczenia lub uprawiać różnorodne sporty jako budowniczowie drużyn. Niektórzy ludzie obawiają się, że sport jest wykorzystywany do budowania zespołu, ale zbudowałem udane ćwiczenia w kręgle, nawet dla osób nie grających w kulki.

Kręgle jako sport zespołowy

Chociaż kręgle są zwykle widziane w telewizji jako sport indywidualny, kręgle są bardziej popularne niż sporty drużynowe.

Większość kręgielni ma zawody ligowe dla drużyn każdej nocy w tygodniu i ligi dla dzieci w weekend. Podczas gdy poszczególne meloniki porównują swoje wyniki z innymi osobami, zespoły kręgli po prostu dodają swoje wyniki i porównują je ze skumulowanym wynikiem drugiego zespołu.

Łatwo jest zbudować na tym drużynowym aspekcie gry w kręgle, aby użyć go jako ćwiczenia budowania zespołu dla organizacji.

Budowanie zespołów

Osoby przypisane do zespołu będą musiały współpracować podczas imprezy, aby odnieść sukces. To określa sposób, w jaki je przypisujesz. Na przykład, gdyby dział finansowy miał zbudować drużynę do gry zespołowej, musieliby zdecydować, czy zespoły powinny funkcjonować wzdłuż linii funkcjonalnych (zespół odpowiedzialny za rachunek, zespół otrzymujący rozrachunki z kontem, zespół ogólnego księgowania itp. ) w celu wzmocnienia pracy zespołowej w tych grupach lub stworzenia zespołów z członków różnych grup funkcyjnych w celu budowania pracy zespołowej w ramach całego departamentu.

Spróbuj zrównoważyć drużyny. Jeśli masz kilka dobrych meloników, upewnij się, że je rozprowadzasz wśród drużyn. Upewnij się, że zrównoważysz także sportowców i nie-sportowców w drużynach. Ludzie z doświadczeniem w kręgle lub umiejętnościami sportowymi będą musieli pomóc swoim kolegom z drużyny. Właśnie na tym polega budowanie zespołu - ludzie o szczególnych umiejętnościach pomagają zespołowi, gdy potrzebuje tej umiejętności.

Przygotowywanie się

Najpierw wybierz lokalizację. Wybierz kręgielnię, która jest wygodnie blisko biura lub w miejscu, które każdy może łatwo znaleźć. Większość kręgielni dowolnej wielkości ma jakiś rodzaj jedzenia, aw niektórych jest całkiem niezła. Wiele kręgielni stało się ostatnio obiektami dla niepalących, aby przyciągnąć więcej ruchu rodzinnego. Niektórzy mają konkretną osobę, której zadaniem jest koordynowanie imprez i wydarzeń, takich jak budowanie zespołu. Jeśli nie znasz odpowiedniej kręgielni, zapytaj. Oni meloniki w organizacji mogą polecić miejsce lub dwa, a następnie można je sprawdzić.

Kręgle wymagają specjalnych butów, które pozwalają graczowi ślizgać się podczas rzucania piłki, a to nie porysuje drewnianych podłóg kręgielni. Kręgielnie wynajmują te buty i są zwykle wliczone w ceny, które podają na imprezy integracyjne. Twoje meloniki mogą mieć własne kule do gry w kręgle, ale kręgielnia będzie miała wybór dla pozostałych uczestników. Kule do kręgli różnią się wagą od około 10 funtów do maksymalnie 16 funtów. Meloniki powinny wybrać piłkę, której waga jest łatwo kontrolowana. Nie trzeba wybierać najcięższej piłki. Ponownie doświadczeni meloniki mogą pomóc nowicjuszy.

Upewnij się, że wybrana piłka z łatwością zsunie się z twoich palców, ale nie będzie tak luźna, aby odpadła na plecach.

Różne gry w kręgle dla budowania zespołu

Większość kręgielni ma teraz automatyczny system punktacji, który śledzi wyniki i sumy miseczek. Najłatwiejszą imprezą integracyjną będzie posiadanie w każdej drużynie trzech gier i sumowanie wyników dla każdego gracza we wszystkich trzech grach. Możesz łatwo to zmienić, dodając różne style gier. Na przykład, w grze 1 wszyscy kręcą się normalnie; w grze 2 przestawiają się na przeciwną rękę - prawica misa leworęczna i misa lewicowa potężna; w grze 3, numery zerwane są liczone tylko wtedy, gdy przekraczają liczbę klatek. Automatycy strzelcy sumują dwie pierwsze gry dla ciebie, ale będziesz potrzebować kogoś z każdej drużyny do śledzenia wyników w grze 3.

Wzmocnij budowanie zespołu dzięki nagrodom

Zdecyduj z wyprzedzeniem, jakie nagrody rozdać na zakończenie imprezy. Identyczne nagrody należy przyznać wszystkim członkom zespołu, którzy osiągnęli najwyższy wynik oraz zespołom zajmującym drugie i trzecie miejsce. Możesz przyznać kilka indywidualnych nagród za najwyższy wynik w każdej grze. Humorystyczne nagrody, takie jak najbardziej udoskonalone, najgorsze meloniki, najniższy wynik, mogą rozjaśnić nastrój, a także dać sposób na umieszczenie większej ilości osób nie grających w kulki w nagrodach.

Dolna linia

Ćwiczenie drużynowe w kręgle może zadziałać dla twoich ludzi. Zapewnia pozytywne wzmocnienie pracy zespołowej i pozwala budować relacje interpersonalne, które mogą pomóc w pracy.