Strategie budowania zespołu

To nie zadziała, dopóki ludzie nie zobaczą korzyści z budowania zespołu

Nie wystarczy zebrać grupy poza terenem zakładu i mieć kilka gier o lodołamaczach. Jeśli chcesz, aby budowanie zespołu działało, musisz pokazać członkom zespołu, że korzysta on z nich osobiście.

W zespole jest bardzo mało "zespołu" bez dużej motywacji. Żyjemy w społeczeństwie, które wydaje się być zafascynowane indywidualnym osiągnięciem i prawie nieświadomym zespołów. Nawet w ustawieniach zespołowych, takich jak sport, wyróżniamy All-Stars i MVP (Most Valuable Player) każdej z gier.

To jest środowisko, które musisz pokonać, aby zbudować swoją grupę w pracy w zespole.

Rozpocznij budowanie zespołu

Czy myślisz o swojej grupie jako o zespole? Nie będą myśleć o sobie jako o zespole, jeśli tego nie zrobicie. Czy nagradzasz wydajność zespołu lub tylko indywidualne osiągnięcia? Nie odniesiecie wielkiego sukcesu w budowaniu zespołu, jeśli nie będziecie nagradzać wydajności zespołu. Niech twoja grupa wie, że to zespół, którego oczekujesz od zespołu, i że będziesz nagradzać ich sukcesy jako zespół. To pierwszy krok w kierunku budowania zespołu.

Pamiętaj, że budowanie zespołu musi być codzienną aktywnością. To nie jest coś, co możesz zrobić tylko raz na kwartał w jakiejś innej funkcji poza siedzibą.

Motywuj budowanie zespołu

Jeśli chcesz, aby budowanie zespołu działało, to nie wystarczy powiedzieć im, że są drużyną i muszą występować jako jeden zespół. Musisz także pokazać członkom zespołu, że korzysta z nich osobiście. Większość z nas to samolubni indywidualiści.

Uważamy przede wszystkim na siebie i robimy to, co najbardziej nam pomaga. Musimy być zmotywowani do włączenia kogokolwiek innego. Na szczęście łatwo jest nam dostrzec korzyści z włączenia innych, więc większość z nas robi to tak chętnie. Miłość jest silnym motywatorem. Rodzice, na przykład, uważajcie na swoje dzieci.

Pieniądz to kolejny silny czynnik motywujący. Można go używać jako pracodawcy. Jednak najsilniejszym czynnikiem motywującym dostępnym dla menedżera (ponieważ jest mało prawdopodobne, że wasi pracownicy zakochają się w tobie) jest samoocena. Im bardziej jednostka odniesie korzyść z poczucia własnej wartości przez wspieranie zespołu, tym bardziej skuteczne będą wysiłki budowania zespołu.

Przede wszystkim twoi ludzie muszą uznać, że są częścią zespołu. Możesz to wzmocnić, organizując spotkania zespołu, publikując informacje o drużynie na tablicy ogłoszeń lub stronie intranetowej, a także śledząc skuteczność zespołu w porównaniu do celów zespołu.

Po drugie, muszą wierzyć, że zespół jest w stanie wyprodukować więcej niż suma swoich członków. Lance Armstrong to świetny kolarz, ale nie mógł wygrać Tour de France bez wsparcia i pomocy członków swojego zespołu . Możesz mieć świetnego przedstawiciela ds. Obsługi klienta w swoim zespole, ale bez współpracy z pozostałymi członkami zespołu, on lub ona nie będzie w stanie obsłużyć tylu połączeń. Trzeba to jasno i wyraźnie określić, określić większe nagrody, które mogą osiągnąć dzięki pracy zespołowej.

Wzmocnij wysiłki związane z budowaniem zespołu

Jedna firma, którą znam, miała świetny zespół obsługi klienta.

Ich dyrektor wyzwał zespół na coraz wyższe cele. Świętował swoje sukcesy w spotkaniu i przekraczaniu tych drużynowych goli. On również świętował ich jako osoby. Zespół udekorował kabinę wszystkich, którzy mieli urodziny. Zrobili razem projekty usług społecznościowych. Bawili się w pracy. I podobało im się pokonanie celów, które Clint ustanowił dla swojego zespołu. Dostali znaczący wzrost poczucia własnej wartości od przynależności do zwycięskiej drużyny .

Tworzenie koszulek itp. Z logo zespołu lub hasłem może pomóc wzmocnić poczucie tożsamości zespołu, ale nie jest wymagane. Powinieneś znać swój zespół na tyle dobrze, by wiedzieć, czy coś takiego będzie dla nich pozytywnym wzmocnieniem.

Nie popełnij błędu jednego z menedżerów księgowości, których znałem. Motto, które wybrał dla swojej drużyny i wydrukowano na piłeczkach, które im dał, nie latało.

Nie zaangażował zespołu w wybór motta lub obiektu, na którym został wydrukowany.

Ćwiczenia drużynowe i lodołamacze

Zalecam, aby w miarę możliwości rozwijać ćwiczenia budowania zespołu . Żadna zewnętrzna firma konsultingowa nie zna kultury Twojej firmy tak dobrze jak Ty. Możesz wykonywać różnorodne ćwiczenia lub uprawiać różne sporty. Zbudowałem udane ćwiczenia budowania zespołu wokół golfa (dla osób, które nie grają w golfa) i kręgle . Innym obecnie popularnym ćwiczeniem budowania zespołu jest Paintball. Informacje o programie Paintball Guide wyjaśniają podstawy tych artykułów.

Oto kilka dodatkowych zasobów, które pomogą Ci tworzyć swoje ćwiczenia:

Kreatywne Icebreakers, Introductions i Hellos
Z Business Training Works, szczegóły 15 ćwiczeń do wyboru.
Telewizyjne wydarzenia budowania zespołów
American Outback Adventures & Events oferuje wydarzenia integracyjne, w tym kilka opartych na popularnych programach telewizyjnych.

Jeśli zdecydujesz się wyjść na zewnątrz, aby uzyskać pomoc konsultanta, oto kilka pomysłów:

City Challenge
City Challenge przeprowadza to ćwiczenie orientacyjne w kilkunastu miastach, głównie w Wielkiej Brytanii i Europie.
The Lost Dutchman's Gold Mine
Klasyczna gra Performance Management Company jest jednym z moich ulubionych ćwiczeń współpracy.
Kursy linowe
Oto wiele kursów linowych oferowanych przez Adventure Associates.

Team Building Consultants

Zalecam, aby w miarę możliwości rozwijać ćwiczenia budowania zespołu. Żadna zewnętrzna firma konsultingowa nie zna kultury Twojej firmy tak dobrze jak Ty. Jeśli jednak zdecydujesz się skorzystać z zewnętrznych konsultantów, wiele z nich można znaleźć w Internecie. Nigdy nie korzystałem z żadnego z tych konsultantów, więc nie mogę ich polecić osobiście, ale ich strony internetowe wskazują, że rozumieją potrzebę i mogą dostarczyć potrzebne produkty i usługi.