Dowiedz się, jak zatrzymać najlepszych wykonujących pracowników

Koszt obrotu jest często niedoszacowany. Oczywistymi kosztami są zatrudnianie i szkolenie, ale tracą także szansę, morale, reputację, relacje z klientami i inne wartości niematerialne, które są trudniejsze do zmierzenia. Aby uzyskać szczegółowe informacje, patrz " Wysoki koszt dużego rotacji pracowników ".

Koszt obrotu jest jeszcze wyższy, gdy stracisz świetnego pracownika, jedną z tych gwiazd "A-player". Badanie opublikowane w Personal Psychology wykazało, że pięć procent siły roboczej wytwarza 26 procent całkowitej produkcji w organizacji.

Nie możesz pozwolić sobie na utratę wspaniałych pracowników. Oto dziesięć rzeczy, które inteligentny menedżer może zrobić, aby zminimalizować szanse utraty najlepszych pracowników z niewłaściwych powodów.

Rozpoznaj, że retencja rozpoczyna się wraz z procesem zatrudniania

Zatrudnianie wspaniałych pracowników to nie tylko znalezienie pracowników z odpowiednim zestawem umiejętności i doświadczeń. Ważne jest, aby dowiedzieć się, co motywuje pracownika, co jest satysfakcjonujące i niezadowalające w pracy, jakie są jego krótkie i dalekosiężne cele zawodowe, typ szefa, z którym lubią pracować, oraz rodzaj kultury, który je motywuje. Musisz wyjść poza profil życiorysu i profilu LinkedIn i pogłębić ekrany telefonów i dogłębnie przeprowadzić wywiad behawioralny.

Zbuduj zwycięską firmę lub zespół

To jest twój priorytet jako lider. Nikt nie lubi grać na przegranej drużynie lub schodzić z tonącym statkiem. Zli pracownicy pozostaną i będą cierpieć, wielcy pracownicy odejdą, jeśli uwierzą, że ich talenty i wysiłki zostają zmarnowane.

Jeśli masz do czynienia z takim wyzwaniem, nie pozwól swojemu kierownikowi HR nakłonić cię do przeprowadzenia badania satysfakcji pracowników. Poproś ich, aby przyspieszyli i pomogli Ci wzmocnić firmę - to najważniejsza rzecz, jaką możesz zrobić, aby zadowolić swoich pracowników.

Zapewnij wspaniałe wrażenia na pokładzie

Wszyscy pamiętają swoje pierwsze tygodnie pracy - złe lub dobre.

Ten okres włączenia wyznacza ton i kładzie fundament pod retencję. Upewnij się, że Twoi nowi pracownicy otrzymują szkolenie, coaching i wsparcie, którego potrzebują, aby odnieść sukces. Za wszelką cenę unikaj wrzucania nowych pracowników do pracy i porzucania ich, aby zatapiali się lub pływali na własną rękę.

Zapewnienie konkurencyjnych wynagrodzeń i świadczeń

Korzystaj z wynagrodzeń i świadczeń jako linii bazowej i buduj na nich znaczące korzyści. Podczas gdy ręce menedżera mogą być powiązane, jeśli chodzi o to, ile pieniędzy mogą zapłacić, elastyczność harmonogramu i środowisko pracy często pomagają wypełnić lukę.

Wzmocnij i zaufaj swoim pracownikom

Daj swoim pracownikom supergwiazdy możliwość korzystania z ich wyjątkowych atutów każdego dnia. Wiele najlepszych pomysłów unoszą się na górze od dołu, jeśli jest to dozwolone i zalecane. Jeśli nie, pracownicy mogą się nudzić lub zdenerwować i nie będą robić tego, co robią najlepiej. Dowiedz się, co motywuje świetnych pracowników i jak nie "zabijać" najlepszych pracowników .

Zapewnij możliwości rozwoju kariery

Regularnie rozpoczynaj rozmowy z pracownikami. Upewnij się, że zapytasz o ich dalekosiężne cele i pomóż im zidentyfikować zadania i możliwości, które popchną ich na ścieżkę do tych celów. Wspieranie czyichś wysiłków rozwojowych jest świetnym sposobem okazania im szacunku i zdobycia ich zaufania i wsparcia.

Buduj relacje z każdym pracownikiem

Poznaj każdego ze swoich pracowników. Zwróć uwagę i poznaj ich życie osobiste, ich zainteresowania, wartości, nadzieje, lęki i życzenia. Pokaż im, że ci zależy i że szukasz najlepszych interesów i chcesz, by odniosły sukces.

Rozpoznaj wspaniałe wyniki

Oprócz wykorzystywania możliwości formalnego uznawania w firmie, szukaj kreatywnych, nieformalnych sposobów potwierdzania, ile znaczą wkład pracowników dla Ciebie i firmy. Najlepsi pracownicy często mówią w wywiadzie końcowym, że nigdy nie czuli się docenieni. Chwalenie jest tanie, używaj go hojnie.

Poddaj się słabym wykonawcom

Dobrzy pracownicy nie lubią pracować z maruderami. Dodatkowo, jeśli twoi najlepsi gracze podejrzewają podwójny standard odpowiedzialności i wydajności, mogą cię odesłać.

Pociąg, trener lub doradca, osoby słabo wykonujące zawodowo .

Szanuj indywidualność

Świetni menedżerowie dostosowują swoje podejście do radzenia sobie ze swoimi pracownikami. Rozwijają wiedzę na temat tego, ile wsparcia, zachęty lub po prostu wymagają czasu pracy i odpowiednio je dostarczają. Rozpoznaj potrzeby poszczególnych osób i odpowiednio dostosuj zadania, profity i uznanie.

Dolna linia

W końcu każdy menedżer musi się pożegnać z najlepszym wykonawcą. Kiedy tak się stanie, składaj podziękowania i zachętę oraz życzenia. I pozostaw otwarte drzwi dla ich powrotu. W międzyczasie pracuj nieustannie, aby stworzyć świetne środowisko pracy, w którym najlepsi wykonawcy są zachęcani i wspierani za najlepszą pracę.

-

Zaktualizowane przez Art Petty