Poziom 2 Umiejętności zarządzania

Umiejętności zarządzania dla budowania zespołu

Zarządzanie piramidą Poziom 2 (c) F. John Reh. F. John Reh

Poziom 2 to umiejętności budowania zespołu, które każdy rozwijający się menedżer musi opanować. Jest to kolejny poziom piramidy umiejętności zarządzania, który pokazuje umiejętności, które menedżer musi opanować, aby odnieść sukces i pokazuje, w jaki sposób te umiejętności zarządzania budują się nawzajem na sukces.

Umiejętności zarządzania zespołem

Istnieją trzy kategorie umiejętności zarządzania zespołem, które każdy musi opanować, aby odnieść sukces w pracy menedżerskiej . Są to motywacja, szkolenie i coaching oraz zaangażowanie pracowników i omówiono je szczegółowo osobno poniżej.

Motywacja

Najbardziej podstawową umiejętnością zarządzania zespołem, którą musisz opanować, jest motywacja twojego zespołu i poszczególnych członków zespołu. (Omówimy motywację własną w dalszej części tej serii). Nie możesz osiągnąć swoich celów jako menedżer, chyba że Twój zespół jest zmotywowany do wykonania, wyprodukowania, dostarczenia potrzebnych rezultatów. Motywowanie każdej osoby w twoim zespole wymaga uznania z twojej strony, że potrzeby każdego z członków zespołu są różne. Motywowanie zespołu wymaga innego podejścia niż motywowanie członków zespołu.

Motywowanie osób

Szkolenie i coaching

Jest mało prawdopodobne, że kiedykolwiek będziesz zarządzać zespołem, w którym każdy jest odpowiednio przeszkolony. Jest jeszcze mniej prawdopodobne, że będziesz mieć zespół, który nigdy nie potrzebuje coachingu. Musisz być w stanie zidentyfikować potrzeby szkoleniowe członków twojego zespołu i być w stanie uzyskać dla nich to szkolenie. I musisz trenować wszystkich członków swojego zespołu, nawet tych dobrze wyszkolonych, aby pomóc im osiągnąć najlepszy poziom wydajności.

Trening

Coaching

Zaangażowanie pracowników

Wszystkie szkolenia, które wykonujemy jako menedżerowie, wszystkie motywacje, których podejmujemy, wszystkie pozytywne opinie i budowanie morale są ukierunkowane na jedno: zwiększenie zaangażowania pracowników .

Jeśli twoi pracownicy nie są zaangażowani i po prostu przychodzą do pracy, aby ogrzać miejsce, nie osiągniesz najlepszej wydajności. Jeśli nie osiągniesz tego, co najlepsze, wszystko, co robią, będzie cię kosztowało więcej, niż powinno. Może to oznaczać wysoki poziom błędów lub przeróbek lub może być w nowatorskim, nowym pomyśle, którego nie podzielili się z tobą. Niezależnie od problemu, będzie cię to kosztować.

Jak więc zaangażować i zaangażować swoich pracowników? Oto podstawy.

Piramida umiejętności pełnego zarządzania

Piramida umiejętności zarządzania pokazuje wszystkie umiejętności, które menedżer musi opanować, aby odnieść sukces i pokazuje, jak te umiejętności zarządzania budują się nawzajem na sukces.

Poziom 1
Podstawowe umiejętności zarządzania dla początkujących menedżerów

Poziom 2
Umiejętności zarządzania dla rozwoju Twojego zespołu

Poziom 3
Umiejętności zarządzania dla rozwoju

Poziom 4
Umiejętności kierownicze