Czy nowe szkolenia pracowników warto inwestować?

Wiele firm oferuje szkolenie wprowadzające (lub orientację) dla większości nowych pracowników. Może to przybrać postać starszego pracownika, którego zadaniem jest pokazanie nowego pracownika "linami". Lub może być pozostawiony do działu HR lub nowy opiekun zlecenia ma za zadanie pokazać im, gdzie "liny".

Wiele organizacji (szczególnie rządowych i akademickich) stworzyło nowe szkolenia dla pracowników, które są zaprojektowane wyłącznie lub przede wszystkim w celu zapewnienia obowiązkowego zaznajomienia się z bezpieczeństwem.

Jednak niektóre firmy w wysoce konkurencyjnych branżach doceniają wartość nowej orientacji pracowników (NEO) i podejmują ją jeszcze dalej. Wymagają kilku tygodni, a nawet miesięcy szkolenia, aby nowi pracownicy zapoznali się z firmą, jej produktami, kulturą, polityką, a czasem nawet z konkurencją. Jest jednak pewien wymierny koszt tego szkolenia i nasuwa się pytanie, czy warto go kosztować? A odpowiedź brzmi, czasami.

Co mówią eksperci

Technologia w miejscu pracy zmienia się tak szybko, że firmy albo muszą nadążać, albo tracić dochody na rzecz konkurencji. Z ankiety przeprowadzonej przez Biuro Rozwoju Umiejętności Ontario (Kanada) wynika, że ​​63% respondentów planowało "wprowadzić nowe technologie do miejsca pracy, które wymagałyby szkolenia personelu". Jedna trzecia respondentów to " poprawa wydajności pracowników " i "utrzymanie najlepszych pracowników" jako pożądanych rezultatów.

Amerykańskie Stowarzyszenie Szkoleń i Rozwoju (ASTD) twierdzi, że firmy wydają na szkolenie mniej niż 1500 USD na pracownika, a większość pieniędzy wydatkowanych na szkolenia przeznacza się na szkolenia techniczne i zawodowe. Nielegalnie nic nie wydaje się na szkolenia dotyczące nowych pracowników lub jakości, konkurencji lub praktyk biznesowych.

Równanie koszt-wartość

Nawet 1500 $ rocznie na szkolenia każdego pracownika nie brzmi jak dużo, to wciąż jest koszt. Dla niektórych firm, zwłaszcza tych, które są odnotowywane ze względu na wysoką rotację, może to być poważny wydatek. Jeśli Twój zysk na pracownika jest niższy niż 1500 USD, to oczywiście szkolenie nie może być uzasadnione. Ponadto niektórzy pracodawcy uważają, że obowiązkiem pracownika jest zdobycie umiejętności niezbędnych do wykonania pracy przed zatrudnieniem.

Korzyści z nowego szkolenia dla pracowników

Co ciekawe, wszystkie powody, dla których nie należy szkolić nowego pracownika (z wyjątkiem samego kosztu) to te same powody, dla których chciałbyś odbyć szkolenie. Na przykład, jeśli doświadczysz dużej rotacji , szkolenie nowych pracowników sprawi, że będą bardziej produktywni, poczują się lepiej w stosunku do siebie i swojej pracy, a ostatecznie pozostaną dłużej.

Jeśli jednak Twój zysk na jednego pracownika wynosi mniej niż 1500 USD rocznie, masz problem i musisz rozpocząć szkolenie wszystkich swoich pracowników, a nie tylko nowych pracowników. Rozpocznij od pokazania zainteresowanym stronom potencjalnego zwrotu z inwestycji (ROI). Dzieje się tak oczywiście tylko wtedy, gdy regulacje rządowe, ochrona ubezpieczeniowa i zdrowy rozsądek nakazują każdemu nowemu pracownikowi szkolenie.

Dodatkowe przyczyny nowego szkolenia dla pracowników

American International Assurance to firma ubezpieczeniowa posiadająca certyfikat ISO 9002. AIA zobowiązuje się do szkolenia swoich pracowników, ponieważ AIA "uznaje, że wiedza i umiejętności w zakresie szkoleń, rozwoju i umiejętności personelu (oraz siły w terenie agencji) mają fundamentalne znaczenie dla ciągłej wydajności i rentowności." Firma Orchard Supply Hardware uważa swojego nowego pracownika Program szkoleniowy jest na tyle ważny, że zawiera listę świadczeń dla pracowników pełnoetatowych i pracujących w niepełnym wymiarze godzin.

Szkolenie jako osobna funkcja

Dr Edward Gordon jest osobą, która mocno wierzy w szkolenia, dlatego zaleca, aby firmy uczyły szkolenia samodzielnymi funkcjami, niezależnymi od HR. Zwraca uwagę, że 20-procentowy wzrost wydatków na szkolenia od 1983 roku nie nadąża za 24-procentowym wzrostem liczby pracowników w tym samym okresie.

Sugeruje, że Menedżerowie Szkoleń używają zwrotu z inwestycji, aby wykazać, że funkcja szkoleniowa jest centrum zysku, a nie tylko centrum kosztów. Dr Gordon wskazuje również, że firmy takie jak Sprint, Xerox, General Electric i General Motors zdecydowały się na założenie uniwersytetów korporacyjnych, odzwierciedlając wagę, jaką przywiązują do szkolenia pracowników.