Dowiedz się o weryfikacji zatrudnienia i sprawdzeniach referencyjnych

Ludzie chcą wiedzieć, czy pracodawcy sprawdzą daty zatrudnienia, stanowiska, wynagrodzenie i inne informacje na temat swoich CV. Ważne jest, aby wiedzieć, co sprawdzą pracodawcy, ponieważ jest to przypomnienie, aby być szczerym w swoim CV. Jeśli wiesz, co pracodawcy sprawdzą, możesz dowiedzieć się, jak rozwiązywać problemy, takie jak luki w zatrudnieniu, negatywne referencje itp. Oto kilka szczegółów na temat tego, jakie informacje zostaną sprawdzone przez pracodawców i jak wyjaśnić wszelkie luki w zatrudnieniu lub inne "czerwone flagi". "Pracodawca może znaleźć w twojej historii pracy.

Co sprawdzają pracodawcy

Odpowiedź jest taka, że ​​to zależy. Zależy to od tego, ile weryfikacji wykonuje pracodawca w trakcie procesu rekrutacji . Niektórzy pracodawcy potwierdzą, bardzo dokładnie, każdy szczegół swojego CV lub aplikacji. Będą nie tylko potwierdzić wszystko w twoim CV, ale również wezwać wszystkie twoje referencje. Mogą nawet poprosić o twoje referencje w celu podsumowania twojej postaci i / lub etyki pracy.

Inni pracodawcy mogą wykonać pobieżną kontrolę. Mogą po prostu sprawdzić kilka szczegółów w twoim CV lub zadzwonić tylko do jednego z twoich referencji. Niektórzy pracodawcy nie sprawdzają żadnych twoich informacji, a nawet nie mogą w ogóle odwoływać się do twoich referencji.

Problem z rozciąganiem prawdy lub upiększaniem życiorysu (poza tym, że kłamie) polega na tym, że istnieje szansa, że ​​zostaniesz złapany, albo teraz, albo w jakimś momencie w przyszłości. Jeśli zostaniesz złapany, nie dostaniesz pracy lub, jeśli już zostałeś zatrudniony, możesz zostać zwolniony.

Dobrym pomysłem jest założenie, że każdy pracodawca przeprowadzi dokładną weryfikację swojej historii pracy. Zapobiegnie to późniejszemu kłopotowi.

Jak radzić sobie z "czerwonymi flagami"

Co więc robisz, jeśli masz "czerwoną flagę" w swoim CV, takie jak luka w zatrudnieniu, niezbyt dobra historia pracy lub negatywne odniesienie?

Bycie elastycznym i kreatywnym zamiast wyściełania lub żmudnego życiorysu na dłuższą metę przyniesie ci dużo więcej i nie będziesz musiał tracić czasu na sen, czy ktoś zadałby niewłaściwe pytanie i złapie cię!

Przeczytaj poniżej, aby dowiedzieć się, jak skutecznie korygować te problemy, zamiast leżeć na wniosku o pracę.

Radzenie sobie z luką w zatrudnieniu

Podczas wpisywania dat zatrudnienia do CV nie musisz podawać miesiąca i roku, jeśli byłeś w stanie przez ponad rok. Na przykład można powiedzieć, że lata 2015-2017 zamiast od maja 2015 r. Do sierpnia 2017 r. Uwzględniając tylko rok, można uwzględnić pewne luki w zatrudnieniu, które trwały zaledwie kilka miesięcy.

Nie musisz także wyświetlać wszystkich swoich pozycji w swoim CV. Zazwyczaj regułą jest ograniczenie doświadczenia do 15 lat na stanowisko kierownicze, 10 lat na pracę techniczną i 5 lat na pracę z zaawansowanymi technologiami. Możesz zrezygnować ze swojego doświadczenia z CV lub wpisać je bez dat w kategorii "Inne doświadczenia".

Należy pamiętać, że jest wiele osób, które były bez pracy przez długi czas. Dla większości pracodawców nie będzie to dużym problemem, ponieważ tak wielu kandydatów znajduje się w takiej samej sytuacji. Na koniec, jeśli zapytano Cię, dlaczego nie pracujesz podczas wywiadu , powiedz prawdę.

Całkiem dopuszczalne jest stwierdzenie, że byłeś w domu z rodziną lub zwolniony lub cokolwiek innego robiłeś. Skoncentruj się na podkreślaniu swojej silnej etyki pracy, przed, w trakcie i po czasie wolnym od pracy.

Radzenie sobie z ograniczoną lub niezwiązaną ze sobą historią pracy

Co zrobić, jeśli masz doświadczenie zawodowe, ale masz tylko pracę na poziomie podstawowym lub niepowiązanym? Jednym z rozwiązań jest kreatywność i pisanie opisów stanowisk, które pozytywnie wpływają na twoje obowiązki. Na przykład "Rozbudowana praca ze standardami wizualnymi i merchandisingowe przedmioty o wysokich biletach" brzmi znacznie lepiej niż "Ustaw wieszaki na ubrania". Podkreślaj obowiązki związane z pracą, o którą się starasz. Na przykład, jeśli pracujesz tylko w restauracjach i starasz się o pracę w sprzedaży detalicznej, podkreśl swoje doświadczenie obsługi klienta.

Jeśli większość twoich prac była na poziomie początkowym, a Ty ubiegasz się o stanowisko z większą odpowiedzialnością, w tym przykłady doświadczeń, które wymagały od ciebie zwiększenia i podjęcia dodatkowych obowiązków. Na przykład, być może dałeś prezentację swoim współpracownikom lub prowadziłeś projekt zespołowy.

Pamiętaj też, że każdy wolontariat, praca niezależna, doradztwo lub może być wymienione w sekcji zatrudnienia w swoim CV. Wymień go tak, jak listę innych zadań - z tytułem , nazwą firmy, datami zatrudnienia itp.

Wreszcie, jak wspomniano powyżej, możesz po prostu zostawić niektóre prace z CV. Nie musisz uwzględniać całego swojego doświadczenia. W związku z tym możesz pominąć zadania z przeszłości, które są całkowicie niezwiązane z pozycją, o którą się ubiegasz. Spójrz na CV i próbki listu motywacyjnego, aby uzyskać kilka pomysłów, jak napisać CV, które zadziała w twojej sytuacji.

Radzenie sobie z negatywnym odniesieniem

Jeśli podanie o pracę wymaga podania informacji kontaktowych ostatniego pracodawcy, ale wiesz, że ta osoba może podać ci złe referencje , są rzeczy, które możesz zrobić, aby wyglądać lepiej. Po pierwsze, dołącz inne referencje na twojej liście, które znasz, dadzą Ci świetne recenzje. Mogą to być inne dawne pracodawcy, klienci, sprzedawcy lub referencje osobiste .

Po drugie, możesz być proaktywny i dotrzeć do osoby, której dotyczy problem. Wyjaśnij pracodawcy, że chociaż nie rozstawałeś się na najlepszych warunkach, pasjonujesz się pracą, o którą się starasz, i doceniłbyś pozytywne referencje. Wiele osób jest gotowych pozwolić bygones bygones i może być w stanie znaleźć odniesienie, z którym zarówno ty, jak i byłego pracodawcę czujesz się komfortowo.

Weryfikacja uprawnień do zatrudnienia

Wreszcie, zatrudnieni na nową pracę, pracownicy są zobowiązani do udowodnienia, że ​​są legalnie uprawnieni do pracy w Stanach Zjednoczonych. Pracodawcy są zobowiązani do zweryfikowania tożsamości i kwalifikacji do pracy dla wszystkich nowych pracowników. Formularz weryfikacji kwalifikowalności zatrudnienia (I-9) musi zostać wypełniony i przechowywany w aktach przez pracodawcę.