10 najlepszych miejsc pracy w muzeach sztuk pięknych

Zbuduj swoje muzeum sztuki Kariera

Duże muzeum sztuki jest jak mini-społeczeństwo z różnymi poziomami i funkcjami pracowników, którzy ciężko pracują za kulisami, aby zapewnić odwiedzającym niezapomniane wrażenia kulturowe.

Entuzjaści sztuki zainteresowani byciem częścią tego świata muszą zacząć od bycia świadomym różnych dostępnych pozycji. Oto lista dziesięciu najlepszych prac artystycznych oferowanych w większości muzeów sztuki na całym świecie.

 • 01 Archiwiści z Muzeum Sztuki

  Za kolekcję archiwalną mieszczącą się w muzeum odpowiada archiwista muzeum.

  Powrót w 20 wieku, archiwizacja została osiągnięta poprzez kategoryzację przedmiotów na kartach indeksu. Witaj w nowoczesnej technologii, a teraz kategoryzowanie odbywa się w każdej nowoczesnej bazie katalogowej muzeum.

  Society of American Archivists wyświetla informacje dla archiwistów.

 • 02 Kuratorzy Muzeum Sztuki

  Małe muzeum (takie jak światowej sławy Barnes w Filadelfii) ma bardzo różne potrzeby niż duże instytucje, takie jak nowojorskie Muzeum Sztuki Nowoczesnej. Stąd dostępnych jest mniej stanowisk. W zależności od wielkości muzeum będą istnieć różne poziomy kuratorów od asystenta kuratora do głównego kuratora . Stopnie historii sztuki są zazwyczaj obowiązkowe dla tych pozycji.
 • 03 Technicy Muzeum Sztuki

  Technicy Muzeum Sztuki odgrywają zasadniczą rolę w kluczowym etapie instalacji wystawy. Eksponaty mogą różnić się wielkością od jednopomieszczeniowych eksponatów w małych muzeach po duże wystawy (przez słynnego artystę), które przejmują całą instytucję. Wielkość muzeum (i to, czy mają regularne ekspozycje artystyczne), określi wielkość personelu technicznego. Jeśli to konieczne, małe muzeum przyniesie dodatkowych niezależnych techników do pomocy przy instalacji wystawy.

  Umiejętności wymagane jako technik z Muzeum Sztuki obejmują doświadczenie w projektowaniu oświetlenia, pracach elektrycznych, konfiguracji komputera i mediów cyfrowych oraz umiejętność poradzenia sobie z każdym problemem technicznym lub technicznym, który może się pojawić.

 • 04 Personel Departamentu Edukacji Muzeum Sztuki

  Dział edukacyjny muzeum sztuki funkcjonuje jak kręgosłup muzeum. Dział ten zapewnia zasięg społeczności i programowanie dla dzieci i dorosłych. Pracownicy organizują wycieczki szkolne i programy interaktywne, a także pełnią funkcję docentów, którzy udzielają wycieczek z przewodnikiem i rozmów.
 • 05 Personel działu marketingu Muzeum Sztuki

  Dział marketingu muzeum ma za zadanie pracować nad promocją muzeum, sprzedażą, sponsoringiem i wszystkimi pomocniczymi kampaniami marketingowymi. Ci pracownicy to specjaliści od marketingu, pisarze i graficy.
 • 06 Personel działu rozwoju Muzeum Sztuki

  Dział rozwoju muzeum sztuki prowadzi zbiórkę pieniędzy, która wraz z opłatami członkowskimi utrzymuje muzeum na powierzchni. Pracownicy biorą udział w pisaniu grantów i sponsorowaniu prywatnych i korporacyjnych darczyńców.
 • 07 Muzeum Art Handlers

  Handlarze sztuk muzealnych to pracownicy, którzy napędzają ciężarówki i ładują / rozładowują ciężkie skrzynie. Są to pożądane stanowiska dla osób szukających elastycznej pracy.
 • 08 Konserwatorzy Muzeum Sztuki

  Jest to jedna z najważniejszych pozycji w każdym muzeum sztuki, ponieważ wszystkie dzieła muszą być zachowane. Konserwatorzy pracują w domu, aby naprawić uszkodzone dzieła sztuki i zapobiec uszkodzeniu kompozycji.
 • 09 Wydział prasowy Muzeum Sztuki

  W zależności od wielkości muzeum, dział prasowy waha się od jednoosobowej do 20-osobowej. Do obowiązków należy pisanie i rozprowadzanie komunikatów prasowych, organizowanie konferencji prasowych, redagowanie i pisanie katalogów do kolekcji i wystaw muzealnych.
 • 10 Dyrektor Muzeum Sztuki

  Dyrektor Muzeum Sztuki jest odpowiednikiem dyrektora generalnego korporacji. Osoba, która posiada to miejsce, ma karierę łączącą zarządzanie, przywództwo i wizję kuratorską.

  Stowarzyszenie Dyrektorów Muzeum Sztuki definiuje Dyrektora Muzeum Sztuki jako osobę, która "zapewnia pojęciowe przywództwo poprzez specjalistyczną wiedzę na temat dyscypliny muzeum, odpowiedzialną za tworzenie polityki i finansowanie (wraz z zarządem), planowanie, organizowanie, obsadzanie stanowisk i kierowanie personel może być odpowiedzialny za zarządzanie finansowe. "