LinkedIn 101: Dlaczego warto korzystać z LinkedIn

Dzięki 500 milionom użytkowników LinkedIn od kilku lat dodaje co 2 nowych użytkowników na sekundę. Bez względu na to, czy czytasz, ponieważ prowadzisz poszukiwania pracy, czy po prostu chcesz znaleźć sposoby na zmaksymalizowanie korzystania z witryny, tutaj znajdziesz wskazówki, narzędzia i sztuczki, które dodadzą mocy LinkedIn do pracy.

Dlaczego warto korzystać z LinkedIn?

Możesz zapytać "dlaczego?". Mówiłem o LinkedIn od 2007 roku i zawsze zadawałem to pytanie.

Porozmawiajmy więc o "dlaczego". Istnieją 3 wyraźne powody.

Rozwijaj i utrzymuj swoją sieć

LinkedIn pomaga rozwijać i utrzymywać profesjonalną sieć i jest fantastycznym narzędziem do tego celu. Jest to dobry sposób na pozostanie w kontakcie ze współpracownikami lub nawet przyjaciółmi. Powiedzmy, że jest ktoś, z kim chciałbyś się skontaktować.

Może to perspektywa sprzedaży, a może menedżer ds. Zatrudnienia na stanowisko, które Cię interesuje. LinkedIn daje ci kolejne narzędzie, dzięki któremu możesz dowiedzieć się czegoś o tej osobie i kim już wiesz, że może ją poznać. Więc LinkedIn dostarcza informacji.

Spójrzmy więc na matematykę na ten temat:

Informacja = moc

LinkedIn = informacje

Wniosek:

Przechodząc na własność, LinkedIn daje ci moc.

Sposób, w jaki używasz tej mocy, zależy od ciebie i twoich celów.

Stwórz i kontroluj swoją profesjonalną markę

Odkąd Tom Peters napisał swój nowatorski artykuł Fast Company The Brand Call You You z 1997 roku, osobisty branding to dżin z butelki.

Większość osób wykonujących daną funkcję zawodową ma wspólny mianownik umiejętności i umiejętności. Niezależnie od tego, jaką funkcję pełni Twoja praca, to w jaki sposób jesteś wyjątkowy?

To nie jest czas na skromność. Jeśli wszyscy jesteśmy marką, musimy oddzielić się od wszystkich innych. Co nas wyróżnia - lub jeśli wolisz, jaka jest nasza wyjątkowa propozycja wartości ?

LinkedIn wiąże się z tym, ponieważ jako jedna z najpopularniejszych witryn na świecie, gdy ktoś Cię szuka, wyniki z LinkedIn łatwo prześcigną te z większości innych stron. Kiedy więc wyszukają ciebie, znajdą cię na LinkedIn - a jeśli nie, niektórzy rekruterzy odtrącają cię tylko z tego powodu . To właściwie jest dyskusja, którą obserwowałem wśród rekruterów.

LinkedIn to świetny duży billboard. To zależy od ciebie, co chcesz na nim umieścić, więc zrób to dobrze. Zrób zdjęcie profilowe z uśmiechem, uzyskaj rekomendacje i dodaj swoje umiejętności. To twój billboard.

LinkedIn jest właścicielem procesu rekrutacji

W raporcie z drugiego kwartału LinkedIn ujawnił, że w ciągu kwartału 58% wszystkich przychodów pochodziło z produktów i usług związanych z pozyskiwaniem talentów. W zeszłym roku Forbes zgłosił, że 97% rekruterów korzysta z LinkedIn w ramach ogólnego procesu rekrutacji. W skrócie: LinkedIn spędza dużo czasu i pieniędzy na potrzebach rekruterów.

Jeśli prowadzisz poszukiwania pracy - w takim przypadku LinkedIn po prostu nie jest opcjonalny i nie było od około pół dekady - chcesz mieć pewność, że to, co zobaczą rekrutercy, przedstawia dokładny obraz tego, co Twoje CV będzie przypominało Poproś o to.

Dla czytelników, którzy są obecnie zatrudnieni, Forbes zgłosił w ubiegłym roku, że kursy są, jesteś niezadowolony. A rekruterzy jak kandydaci, którzy już pracują. Wykorzystaj LinkedIn, aby zwiększyć prawdopodobieństwo, że ktoś Cię zapyta, czy znasz kogoś, kto może być zainteresowany stanowiskiem.

W zamknięciu

Są trzy powody, dla których LinkedIn jest dla Ciebie przydatny: dostarcza informacji, jest billboardem, który podkreśla Twoją unikalną ofertę, a rekruterzy będą Cię tam szukać.

Czytaj więcej: Jak korzystać z LinkedIn | Przykłady profilu LinkedIn