Planowanie zawodów

Opis pracy

Każda grupa przyjaciół zawsze wydaje się mieć jedną osobę, która zajmuje się planowaniem imprez, w jakiś sposób wiedząc, jak upewnić się, że wszyscy dobrze się bawią. W prawdziwym świecie istnieje zawód, w którym te zabawne obiekty najprawdopodobniej będą najlepsze: planowanie wydarzeń.

Organizacje, firmy i osoby prywatne często polegają na usługach osób planujących wydarzenia w celu koordynowania konwencji, spotkań biznesowych, targów i podmiotów prywatnych.

Zwani także planistami spotkań i spotkań, robią wszystko, co w ich mocy, aby zapewnić płynność tych wydarzeń, w tym wybór lokalizacji; zatrudnianie zakładów żywienia, rozrywki i innych sprzedawców; oraz organizowanie zakwaterowania i transportu dla uczestników. Te, których obszar specjalizacji to planowanie ślubu, nazywają się konsultantkami ślubnymi lub ślubnymi .

Szybkie fakty

Dzień w życiu planisty wydarzeń

Jakie są typowe obowiązki zawodowe planistów? Zgodnie z ogłoszeniami o pracy na stronie Indeed.com:

Jak zostać ogłoszeniodawcą wydarzeń

Jeśli chcesz pracować jako planista wydarzeń, powinieneś zdobyć tytuł licencjata w zakresie zarządzania hotelarstwem lub pokrewnej specjalizacji. Chociaż możesz uzyskać pracę na poziomie podstawowym bez formalnego wykształcenia, ograniczy to twoje szanse na rozwój kariery.

Niektórzy ludzie pracujący w tej dziedzinie mają stopnie z zakresu public relations , marketingu , komunikacji i biznesu , ale powinniście uzupełnić swoją edukację doświadczeniem zawodowym. Jednym ze sposobów na to jest staż .

Jakie miękkie umiejętności będziesz potrzebować?

Jakie są możliwości awansu dla planistów imprez?

W miarę zdobywania doświadczenia możesz mieć możliwość podjęcia większej odpowiedzialności. Możesz przejść od bycia koordynatorem konferencji do bycia koordynatorem programu, a następnie zostać menedżerem spotkania.

W końcu możesz zostać dyrektorem wykonawczym organizacji. Możesz również chcieć założyć własną firmę.

Czego oczekują od Ciebie pracodawcy?

Poza wykształceniem, doświadczeniem i umiejętnościami miękkimi pracodawcy mają także pewne oczekiwania wobec planistów, których wynajmują. Wymagania te pojawiły się w ogłoszeniach o pracę na stronie Indeed.com:

Czy ten zawód jest odpowiedni dla ciebie?

Powinieneś rozważyć swoje zainteresowania , typ osobowości i wartości związane z pracą, próbując zdecydować, czy kariera planowania wydarzenia jest dla Ciebie odpowiednia. Ta kariera może być dobrym rozwiązaniem dla kogoś o następujących cechach:

Zawody o podobnych zadaniach i działaniach

Opis Mediana rocznego wynagrodzenia (2016) Minimalne wymagane wykształcenie / szkolenie
Specjalista ds. Szkoleń i rozwoju Koordynuje programy podnoszące umiejętności pracowników 59 020 USD Licencjat
Fundraiser Organizuje wydarzenia w celu zbierania darowizn dla organizacji non-profit. 54.130 USD Licencjat
Hurtowy lub detaliczny nabywca Kupuj produkty w imieniu firm, które z kolei je sprzedają. 53.340 USD Dyplom HS lub licencjat

Źródła:
Biuro Statystyki Pracy, Amerykański Departament Pracy, Podręcznik Outlook Oświatowy, 2016-17; Administracja zatrudnienia i szkolenia, Departament Pracy USA, O * NET Online.