Zmiana kariery: Przewodnik po zamianie korzyści

Zmiana pracy oznacza zmianę świadczeń, zmianę wynagrodzenia, możliwości przejścia na emeryturę, a nawet możliwość przeprowadzki. Jeśli ciężko pracowałeś, aby zmienić swoją karierę , nie chcesz, aby zmiana świadczeń umniejszała pozytywne aspekty Twojej nowej pracy. W końcu może to pomóc w osiągnięciu ostatecznego celu zawodowego . To stresujący czas, ponieważ koncentrujesz się na wywieraniu dobrego wrażenia na swoim nowym szefie i współpracownikach, ale twoje decyzje finansowe są nadal ważne i należy je dokładnie rozważyć. Pamiętaj, że skorzystanie z zasiłków może zmniejszyć Twój dochód podlegający opodatkowaniu. Możesz kwalifikować się do nowych świadczeń podczas otwartej rejestracji, więc pamiętaj, aby sprawdzać je co roku.

 • 01 Ubezpieczenie zdrowotne

  Ogólnie rzecz biorąc, istnieje okres oczekiwania u nowego pracodawcy, zanim kwalifikujesz się do ubezpieczenia zdrowotnego. W tym czasie nadal potrzebujesz ubezpieczenia zdrowotnego. Możesz wybrać pomiędzy ubezpieczeniem COBRA lub krótkoterminową polisą ubezpieczenia zdrowotnego. Ubezpieczenie krótkoterminowe będzie kosztować mniej, ale jest ubezpieczeniem katastroficznym, co oznacza, że ​​będziesz musiał odliczać wysokie kwoty, zanim zaczną pokrywać twoje rachunki medyczne. Polityka krótkoterminowa zwykle nie spełnia wymagań ustawy Affordable Are Act.

  Po zarejestrowaniu nowego ubezpieczenia zdrowotnego u nowego pracodawcy mogą obowiązywać inne zasady. Wybierz najtańszy plan, który zapewni odpowiedni zasięg. Jeśli nie potrzebujesz dużego zasięgu, możesz wybrać tańszy abonament. Możesz rozważyć ubezpieczenie o wysokim odliczeniu, szczególnie, jeśli twój pracodawca wniesie wkład do konta oszczędnościowego w Twoim imieniu. Staraj się unikać hybrydowego planu, który ma wysokie odliczenia, ale nie kopie z pełnym pokryciem po ich spełnieniu.

 • 02 Świadczenia emerytalne

  Nowa praca oznacza nowy plan emerytalny. Wiele osób zostawia za sobą ślad 401 (k). Zapominają przetasować swoje 401 (k) lub uważają, że jest zbyt skomplikowane. Możesz przekształcić swój 401 (k) w IRA w firmie inwestycyjnej lub w banku. Pozwala to na większą kontrolę nad wykorzystaniem zasobów, a także konsoliduje składki emerytalne w jednym miejscu. Jeśli masz pożyczkę 401 (k), kwota ta będzie należna po zamknięciu starej pracy. Będziesz musiał być przygotowany na natychmiastowe spłacenie lub zapłacić podatek.

  Może minąć pewien okres oczekiwania, zanim zaczniesz przyczyniać się do 401 (k) przy nowej pracy. Jeśli tak jest, nie wychodź z przyzwyczajenia do przyczyniania się do przejścia na emeryturę. Skonfiguruj miesięczną składkę na konto IRA, dopóki nie zakwalifikujesz się do 401 (k) swojego pracodawcy. Zapisz się na świadczenia i wszelkie pasujące składki, do których się kwalifikujesz, gdy tylko będziesz uprawniony.

 • 03 Inne korzyści

  Po uruchomieniu powinieneś mieć możliwość zapisania się na elastyczne konto wydatków, a także inne rodzaje ubezpieczeń. Dobrym punktem wyjścia byłoby rozważenie tego, co miałeś, zanim opuściłeś swoją starą pracę i sprawdzić, czy zasięg jest porównywalny z tym, co oferuje ci nowa praca. Może się okazać, że plan dentystyczny jest lepszy w nowej pracy i warto się zarejestrować. Z drugiej strony, plan wizji może nie być wart swojej ceny. Ważne jest, aby uświadomić sobie, że wraz z rozwojem rodziny, w miarę starzenia się niektóre korzyści będą ważniejsze, gdy inni mogą nie być tego warte, gdy jesteś młody, zdrowy i samotny.

 • 04 Budżet

  Poświęć teraz czas na wypracowanie nowego budżetu z nowym wynagrodzeniem. Może to oznaczać, że znalazłeś więcej pieniędzy na spłatę długu lub zwiększenie składek na emeryturę. Przed zwiększeniem wydatków w dowolnym obszarze rozważ teraz wyjście z zadłużenia i zwiększenie swoich oszczędności. Wprowadzanie zmian, gdy twoja podwyżka wynagrodzenia jest łatwiejsza niż redukcja po utworzeniu nowych nawyków wydatków.

  Ludzie często łatwiej zmienić nawyki zakupowe w nowym środowisku. Postaraj się ograniczyć ilość spożywanych posiłków i wydatki rekreacyjne, gdy przeprowadzisz się do nowej okolicy lub zaczniesz pracować w nowym biurze. Jeśli przyniesiesz swój obiad z domu i poszukaj miłego parku, możesz nadal wyjść z biura, ale zaoszczędzić sporo pieniędzy.

 • 05 Przeprowadzka

  Jeśli przeprowadzasz się do nowej pracy, przed podpisaniem umowy najmu sprawdź nowy obszar. Powinieneś także skorzystać z finansowej listy kontrolnej, aby upewnić się, że zmieniłeś wszystkie adresy, które musisz, zamknij konta i powstrzymaj się od opóźnień w płatnościach i innych kłopotów związanych z przeprowadzką.

  Jeśli twoja firma nie płaci za twoje koszty przeprowadzki, pamiętaj, aby zapisać rachunki, ponieważ pieniądze można odliczyć od podatku, jeśli twoja nowa praca znajduje się w odległości ponad 50 mil od twojej nowej lokalizacji. Może zaoszczędzić sporo pieniędzy, gdy jest to czas podatkowy.