Profil Muzeum Sztuki Latynoamerykańskiej, MOLAA

Muzeum sztuki latynoamerykańskiej w Long Beach, CA. Zdjęcie dzięki uprzejmości muzeum.

Ustanowiony:

Muzeum Sztuki Latynoamerykańskiej (MOLAA) w Long Beach w Kalifornii powstało w 1966 roku.

Stała kolekcja współczesnej i współczesnej sztuki latynoamerykańskiej obejmuje ponad 1300 dzieł sztuki - "malarstwo, rzeźbę, prace na papierze, fotografię i wideo" - ponad 350 artystów z Ameryki Łacińskiej z 20 krajów Ameryki Łacińskiej objętych misją MOLAA. "

Historia:

Muzeum Sztuki Latynoamerykańskiej w Long Beach w Kalifornii powstało w 1966 roku jako muzeum poświęcone współczesnej i współczesnej sztuce latynoamerykańskiej.

Znajduje się w Long Beach w Kalifornii, muzeum obejmuje również zróżnicowaną społeczność Los Angeles w ramach swojej publiczności.

Od 2015 roku Muzeum powiększyło swój rozmiar i dodało ogród rzeźbiarski o powierzchni 15 000 stóp kwadratowych.

Muzeum znajduje się w East Village Arts District i zajmuje miejsce, które niegdyś było znanym niemym studiem filmowym o nazwie Balboa Amusement Producing Company. W latach 20. XX w. Studia filmowe zastąpiono lodowiskiem zwanym Hipodromem, w którym obecnie mieści się Muzeum.

Misja:

Według strony internetowej Muzeum:

"Muzeum sztuki latynoamerykańskiej poszerza wiedzę i uznanie współczesnej i współczesnej sztuki latynoamerykańskiej poprzez kolekcję, przełomowe wystawy, stymulowanie programów edukacyjnych i angażujące wydarzenia kulturalne".

Lokalizacja:

Muzeum Sztuki Latynoamerykańskiej znajduje się w Long Beach w Kalifornii.

Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie internetowej Muzeum.

Dział Konserwacji Muzeum:

Muzeum Sztuki Latynoamerykańskiej posiada stałą kolekcję, więc od czasu do czasu może wymagać usług konserwatora dzieł sztuki , aby zachować dzieła dla przyszłych pokoleń.

Famed Artworks in Collection:

W zbiorach Muzeum znajdują się prace artystów takich jak Rufino Tamayo, Leonora Carrington, Los Carpinteros, Wifredo Lam i Félix González-Torres.

Godne uwagi fakty:

Propozycje artystów

Artyści z Ameryki Łacińskiej są zaproszeni do "przesłania listu motywacyjnego, CV / bio i wyboru 20 zdjęć (maksymalnie)" na adres:

Muzeum sztuki latynoamerykańskiej
Do wiadomości: Dział Kuratorski / Propozycje
628 Alamitos Ave.
Long Beach, Kalifornia 90802

lub e-mailem na adres: kuratorial@molaa.org

Należy pamiętać, że rzemiosło i sztuka ludowa nie będą brane pod uwagę, ale tylko nowoczesna i współczesna sztuka latynoamerykańska zostanie starannie rozważona przez dział kuratorski.

Informacje o zatrudnieniu:

Muzeum regularnie zamieszcza oferty pracy na swojej stronie internetowej w różnych działach, takich jak administracja, zbiory, kuratoria, edukacja, biblioteka, marketing i public relations, sprzedaż, bezpieczeństwo itp., Gdy miejsca pracy stają się dostępne.

Jak ubiegać się o pracę:

Aby ubiegać się o stanowisko w Muzeum, wnioskodawcy mogą składać swoje listy motywacyjne i powracać do Muzeum.

Informacje kontaktowe muzeum:

Muzeum Sztuki Latynoamerykańskiej, 628 Alamitos Avenue, Long Beach, CA 90802. Tel: 562.437.1689.

Strona Muzeum Sztuki Latynoamerykańskiej

Godziny muzealne: