Co to jest agent Virtual Call Center?

Co musisz wiedzieć, aby być agentem Call Center w domu

Getty / deepblue4you

Opis pracy:

Wirtualne call centra to praca "praca w domu", w której osoby są zatrudniane jako pracownicy lub pracują jako niezależni wykonawcy, aby świadczyć usługi telefoniczne, czatować, obsługiwać klientów lub korzystać z pomocy technicznej z własnego biura w domu.

Podobnie jak agenci w tradycyjnym call center , agenci call center w domu obsługują przychodzące i / lub wychodzące rozmowy telefoniczne, a często także czat i e-mail. Firmy korzystają z agentów wirtualnego centrum obsługi telefonicznej w celu zapewnienia obsługi klienta dla własnej organizacji (np. Hilton Hotels ) lub umowy o świadczenie usług telefonicznego wsparcia dla innych osób.

Jest to tzw. Outsourcing procesów biznesowych lub BPO .

Wirtualni agenci call center mogą wykonywać telemarketing lub sprzedaż, obsługę klienta, weryfikację przez zewnętrzną stronę lub wsparcie techniczne dla połączeń przychodzących lub wychodzących. W zależności od pracodawców agenci mogą świadczyć tylko jedną usługę lub ich obciążenie może się różnić.

Zazwyczaj agent wirtualnego centrum obsługi telefonicznej zapewnia i utrzymuje wszystkie urządzenia biurowe i usługi niezbędne do wykonania tej pracy. Aby znaleźć pozycję, zobacz listę zadań Virtual Call Center

Doświadczenie / Umiejętności / Edukacja

Wcześniejsze doświadczenie w obsłudze klienta telefonicznego jest wysoce pożądane. Niektóre firmy akceptują doświadczenie obsługi klienta w sprzedaży detalicznej lub na innych stanowiskach nietelefonicznych. Firmy szukają kandydatów, którzy są zmotywowani dobrą gramatyką i profesjonalną obecnością w telefonie. Zazwyczaj oczekuje się podstawowych umiejętności matematycznych i pisania, a także znajomości systemów przetwarzania tekstu. Wymagany jest dyplom ukończenia szkoły średniej lub GED.

Wiele osób wymaga dowodu kwalifikacji do pracy w USA. Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z najczęściej zadawanymi pytaniami na temat Virtual Call Center

Rodzaj / długość zatrudnienia

Firmy zatrudniają wirtualnych agentów call center zarówno jako pracowników wykonujących pracę zdalną, jak i niezależnych wykonawców. Rozwiązania w niepełnym wymiarze godzin i tymczasowe są wspólne; Często jednak dostępna jest również praca w pełnym wymiarze godzin.

Odszkodowanie

Wynagrodzenie waha się od minimalnej płacy do 30 $ za specjalistyczne pozycje. Zazwyczaj większość stanowisk pracy jest zbliżona do płacy minimalnej. Osoby zatrudnione jako niezależni wykonawcy ponoszą zazwyczaj więcej kosztów niż osoby zatrudnione jako pracownicy.

Rodzaj i częstotliwość płatności

Agenci wirtualnego centrum obsługi telefonicznej są opłacani za godzinę, za minutę lub za połączenie. Aby uzyskać więcej informacji, zobacz ten artykuł Struktury płatności Call Center . Większość jest płatna co dwa tygodnie lub co miesiąc.

Proces zatrudniania

Większość firm zatrudnia agentów telefonicznych pracujących w domu bez wywiadu bezpośredniego. Zazwyczaj stosowane są testy oceny umiejętności online i wywiady telefoniczne. Konta i kontrola kredytowa są powszechne. Niektóre firmy sprawiają, że wnioskodawcy za to płacą.

Wymogi geograficzne / czas poza biurem

Agenci wirtualnego biura telefonicznego rzadko muszą pracować z dala od swojego domowego biura. Nawet trening zazwyczaj odbywa się z domu. Jednak wiele firm ma wymagania geograficzne i zatrudnia tylko z niektórych stanów USA.

Zaplanuj elastyczność

Wśród wielu firm zatrudniających wirtualne call centra dostępne są różne harmonogramy. Niektórzy wymagają od agentów pracy w weekendy lub w godzinach wieczornych, podczas gdy inni nie oferują godzin weekendowych i wieczornych. Podobnie, niektóre wymagają minimalnego zobowiązania godzin, podczas gdy inne nie gwarantują dostępności godzin.

Większość, szczególnie ci, którzy zatrudniają niezależnych kontrahentów, nie mają ograniczeń wobec agentów pracujących w innej firmie.

Child Care Arrangement

Osoby z małymi dziećmi będą musiały zorganizować opiekę nad dziećmi. Tylko dzieci, które są samowystarczalne, z wyjątkiem sytuacji wyjątkowych, mogą być w domu bez nadzoru innego dorosłego. Ponieważ telefony bezprzewodowe nie są dozwolone, agent nie może wyprowadzić się ze swojej stacji, aby zająć się dzieckiem.