10 ważnych rzeczy, których nie wolno zapomnieć podczas polowania na pracę

Poszukiwanie pracy może często wydawać się grą wielozadaniową. Kiedy przesyłasz wiele listów motywacyjnych , życiorysów i aplikacji internetowych do różnych systemów, przygotowujesz się do rozmowy kwalifikacyjnej i wysyłasz e-maile z menadżerami rekrutującymi i rekruterami, może być trudno nie dopuścić do tego, aby coś przebiło pęknięcia. Jeśli myślisz, że coś zapominasz - być może. Ale, mamy twoich pleców! Oto 10 ważnych rzeczy (o których nawet nie pomyślałeś), aby nie zapomnieć o poszukiwaniu pracy.

10 rzeczy, których nie możesz zapomnieć, gdy jesteś zajęty polowaniem

1. Dokładnie sprawdź swoje ustawienia prywatności na Facebooku. Na Facebooku po prostu ukrywanie swoich oznaczonych zdjęć lub postów na ścianie może nie wystarczyć. Potencjalni pracodawcy mogą nadal wyświetlać strony, które Ci się podobają , lub uczestniczyć w wydarzeniach, w których uczestniczyłeś, lub w RSVP - i możesz nie chcieć, aby rekruterzy lub menedżerowie zatrudnieni byli, aby zobaczyć indeksowanie paska lub burleski, do którego się udałeś. Aby zobaczyć, jak Twoja strona wygląda publicznie, przejdź na stronę "Oś czasu i tagowanie", a następnie w sekcji "Recenzja" kliknij "Sprawdź, co inni widzą na Twojej osi czasu".

2. Jeśli twoje konto na Instagramie jest publiczne, sprawdź oznaczone zdjęcia. Dopóki twoje konto na Instagramie jest odpowiednie do pracy , nie musisz utrzymywać go w tajemnicy. W twórczych zawodach Twój kanał Instagram może być sprytnym sposobem zilustrowania twojej osobistej estetyki. Jednak na Instagramie jest coś więcej niż tylko zdjęcia, które publikujesz. Pamiętaj, aby sprawdzić zdjęcia, na których jesteś oznaczony, które pracodawca może z łatwością zobaczyć ze swojego profilu.

Pamiętaj, że każdy, kto obserwuje Cię, może również zobaczyć Twoje komentarze i polubienia.

3. Czy poza bieżącymi i aktywnymi kontami społecznościowymi są widoczne stare profile, takie jak Myspace, Tumblr lub Livejournal? Możesz dowiedzieć się, wyszukując stare nazwy użytkownika. Jeśli ich nie pamiętasz, spróbuj użyć nazwy użytkownika (najlepiej w cudzysłowie, np. "Imię") i starych adresów e-mail, aby zobaczyć, co się pojawi.

4. Jeśli używasz platformy wideo lub audio, takiej jak Zoom, Skype lub Google Hangouts, upewnij się, że Twój profil jest profesjonalny. Obejmuje to zdjęcie profilowe, powiązany adres e-mail oraz - w przypadku Skype lub Zoom - swój status.

5. Jeśli przeprowadzasz wywiad wideo z kamerą, upewnij się, że tło jest czyste i nie rozprasza uwagi (np. Potencjalny pracodawca nie chce oglądać stosu brudnej bielizny lub kuwety Twojego kota). Zdziwisz się, ile może być widocznych, więc pamiętaj, aby się zalogować i sprawdzić przed rozpoczęciem rozmowy wideo. Poświęcenie czasu na przygotowanie sprawi, że będziesz miał udane rozmowy kwalifikacyjne .

6. Dbaj o aktualność konta Google (lub innego adresu e-mail). Wielu klientów poczty e-mail, takich jak Gmail, oferuje funkcję, dzięki której możesz przesłać zdjęcie profilowe, które pojawi się obok Twojego imienia i nazwiska. Jeśli używasz tej funkcji, upewnij się, że używasz profesjonalnego zestawu słuchawkowego (na przykład portretu noszącego najnowszy filtr Snapchat). Będziesz także chciał dokładnie sprawdzić, czy podpis e-mail jest aktualny i profesjonalny . Jeśli korzystasz z Gmaila, prawdopodobnie będziesz mieć konto Google Plus powiązane z Twoim adresem e-mail, więc sprawdź to również. Nawet jeśli nie myślisz, że kiedykolwiek dotknąłeś swojego konta Google Plus, warto rzucić okiem na niego, aby upewnić się, że odbija się on pozytywnie na tobie.

7. Upewnij się, że wszystkie strony internetowe lub portfele działają i są aktualizowane. Jeśli łączysz się z czymkolwiek, na przykład z osobistą witryną , portfolio lub blogiem w dowolnym miejscu CV, listu motywacyjnego lub na stronie LinkedIn, upewnij się, że te strony są dostępne (np. Czasami hosting lub nazwy domen mogą wygasnąć bez Twojej wiedzy) i aktualne, odzwierciedlające najnowsze (i najlepsze) osiągnięcia.

8. Czy twoje CV pasuje do twojego LinkedIn? O ile Twoje CV może równie dobrze być "skondensowaną" wersją Twojego LinkedIn (tak, by mieściło się na jednej lub dwóch stronach), dla pozycji, które pojawiają się w obu miejscach, upewnij się, że szczegóły takie jak tytuł pracy, daty zatrudnienia , a kluczowe obowiązki są spójne na obu platformach.

9. Kiedy aplikujesz o prace, które proszą o referencje, upewnij się, że twoje referencje wiedzą, że oczekują połączenia lub e-maila. Jeśli umieściłeś listę lub przesłałeś referencje , nie zapomnij podać swoich referencji.

Powinieneś również podać im informacje o pozycjach, o które się ubiegałeś - link do listy zadań, strona "O firmie" oraz krótka notka opisująca, jak opisałeś swoje doświadczenie, powinna wystarczyć. Poświęć kilka minut na zapoznanie się ze swoimi referencjami po rozmowach kwalifikacyjnych .

10. Bądź responsywny. Od odpowiedzi na zaproszenie do rozmowy kwalifikacyjnej, do kontynuowania wywiadu z podziękowaniami, nie zapomnij o reakcji . Z definicji oznacza to, że twoje odpowiedzi powinny być szybkie. Nie pozwól, aby opóźnienia były zbyt długie, szczególnie jeśli chodzi o wiadomości, które wymagają podjęcia działań (np. Informowanie potencjalnego pracodawcy, które dni lub godziny najlepiej sprawdzą się podczas rozmowy kwalifikacyjnej lub wysyłania referencji lub portfolio). Jeśli upłynie zbyt dużo czasu, menedżer ds. Zatrudnienia może założyć, że nie jesteś zainteresowany, lub może po prostu przekazać ci kogoś, kto był szybki i entuzjastyczny w swoich odpowiedziach.