Ekran telefonu Najlepsze praktyki: Przykładowe pytania

Oto jak przesłać potencjalnych kandydatów przez telefon

Na ekranie telefonu , pracodawca przeprowadza rozmowę z potencjalnymi pracownikami, którzy kwalifikują się do reklamowanej pracy po wznowieniu CV i listu motywacyjnego. Spotkania odbywają się telefonicznie przez jedną osobę, zazwyczaj przez osobę zatrudnioną lub pracownika działu kadr, która zadaje te same pytania każdemu kandydatowi, do którego zadzwoni.

Ekran telefonu pozwala pracodawcy określić, czy kwalifikacje kandydata, jego doświadczenie, preferencje w miejscu pracy i potrzeby płacowe są zgodne z pozycją i organizacją.

Ekran telefonu oszczędza czas menedżerski (oraz w organizacjach, które wykorzystują zespół rekrutacyjny do przeprowadzenia wywiadu z potencjalnymi pracownikami - czas pracy) i eliminuje nieprawdopodobnych kandydatów.

Chociaż zalecam opracowywanie spersonalizowanych pytań na ekranie telefonu dla każdej pozycji, te wskazówki na ekranie telefonu podpowiedzą.

Chcesz zadać wystarczającą ilość pytań na ekranie telefonu, aby ustalić, czy dana osoba jest realnym kandydatem. Pamiętaj, że już przesłuchałeś wiele życiorysów i aplikacji, aby wymyślić krótką listę kandydatów kwalifikujących się do ekranu telefonu.

Wnioskodawcy, którzy wyświetlą ci ekran telefonu, powinni być twoimi najlepszymi kandydatami w tym momencie twojego procesu rekrutacji .

Jesteś zainteresowany tym, czego powinieneś oczekiwać od kandydata na ekranie telefonu? Zobacz moje zalecane pytania na ekranie telefonu.

Przykładowe pytania dotyczące skutecznego wywiadu telefonicznego

Imię kandydata: ____________________________________________

Dzisiejsza data: ______________ Resume Attached: YES ___ NO ___

Pozycja Tytuł / Lokalizacja: ________________________________________

Wstępny wywiad telefoniczny dla określonej pozycji

Opracuj pytanie, które oceni doświadczenie kandydata na stanowisku, które rekrutujesz. (Przykład: ile lat masz doświadczenia w zarządzaniu zapasami?)

Odpowiedź:

Opracuj pytanie, które oceni doświadczenie kandydata w zależności od Twoich potrzeb. (Przykład: opowiedz mi o swoich doświadczeniach z wykazem ponad pół miliona części).

Odpowiedź:

Opracuj pytanie, które oceni doświadczenie kandydata w zależności od Twoich potrzeb. (Przykład: Opowiedz mi o swoich doświadczeniach ze skomputeryzowanymi systemami kontroli zapasów.)

Odpowiedź:

Opisz swoje wykształcenie i doświadczenie.

Odpowiedź:

Nie ograniczać cię ani nie zobowiązać do określonej kwoty w dolarach, ale jaka jest minimalna pensja, którą możesz teraz zaakceptować, aby przyjąć inną pozycję?

Odpowiedź:

Czy zgadzasz się na przeprowadzenie testu na obecność narkotyków, sprawdzenie kryminalne , kontrole referencyjne, kontrole wykształcenia i inne odpowiednie dla tego stanowiska? TAK NIE ___________

Jeśli odpowiedzi kandydata na te pytania zadowoli rozmówcę telefonicznego, należy przejść do rozmowy kwalifikacyjnej. Jeśli nie, powiedz kandydatowi, że masz innych kandydatów, którzy wydają się posiadać poświadczenia i doświadczenie, które są bardziej zgodne z oczekiwaniami stanowiska. Zakończ rozmowę telefoniczną podziękowaniem za poświęcenie czasu na złożenie wniosku.

Dowiedz się o przeszłości firmy i pracy w rozmowie telefonicznej

Jakiej wielkości była organizacja, w której ostatnio pracowałeś pod względem przychodów i pracowników?

Odpowiedź:

Jakie były główne produkty i rynki organizacji?

Odpowiedź:

Jeśli dana osoba miała pracowników raportujących, ile osób zgłosiło się bezpośrednio - jakie były ich tytuły?

Odpowiedź:

Jeśli kandydat nie pracuje, dlaczego i kiedy opuścił swoją ostatnią pozycję?

Odpowiedź:

Jak spędziłeś czas, odkąd opuściłeś swoją ostatnią pozycję?

Odpowiedź: