Dlaczego pracodawcy nie udzielają opinii odrzuconym kandydatom

Większość pracodawców nie jest prawnie zobowiązana do dostarczenia kandydatom informacji o tym, dlaczego nie zostali zatrudnieni do pracy. Wyjątki od tego mogą istnieć, gdy pracodawca jest agencją rządową, objętą wymogami służby publicznej lub jeśli pracownicy mają układ zbiorowy, który określa proces awansów lub transferów .

Tak więc, jeśli jesteś pracodawcą w rządzie lub w miejscu pracy z umową związkową, upewnij się, że rozumiesz zasady dotyczące zatrudniania, awansów, przeniesienia pracy i innych warunków zatrudnienia.

Mimo że informacje zwrotne nie są wymagane przez prawo, kandydaci, którzy nie zostali zatrudnieni do pracy, zwłaszcza po wzięciu udziału w procesie udzielania wywiadów , proszą o opinię. Większość pracodawców zapewnia niewielką lub żadną informację zwrotną kandydatom, którzy nie zostali wybrani do pracy.

Dlaczego pracodawca nie przekazuje opinii odrzuconym kandydatom?

Portfolio są bardziej przekonywujące niż najgorsze prawników Zalecają, aby pracodawcy przekazywali niewielką informację zwrotną kandydatom do pracy
Obawiają się, że informacje zwrotne mogą zostać wykorzystane lub błędnie zinterpretowane przez wnioskodawcę, aby wykazać dyskryminację w procesie rekrutacji. Ponieważ obawiasz się kosztów, czasu i uwagi personelu, których wymaga proces sądowy, wielu uważa, że ​​najbezpieczniej jest unikać zgłaszania opinii.

Pracodawcy mają skończoną ilość czasu na korespondencję i komunikację z poszukiwaczami pracy
To dlatego tak wielu poszukujących pracy narzeka, że ​​nie wiedzą, gdzie stoją w procesie selekcji pracowników.

List odrzucenia formularza wciąż wymaga czasu personelu do opracowania i wysłania. Przekazywanie opinii kandydatowi, który nie otrzymał oferty pracy, jest najbardziej czasochłonny. Zwykle odbywa się to w rozmowie telefonicznej, ponieważ należy unikać pisania opinii na piśmie. Zobacz pierwszy punkt, jeśli masz pytania.

Pracodawcy obawiają się, że przekazanie opinii zmieni się w trudną rozmowę :
Tutaj kandydat może spierać się z opinią lub staje się zdenerwowany lub zły.

Dlaczego mieliby aktywnie poddawać się niewygodnej sytuacji z wnioskodawcą, którego nie zatrudniają? Wielu menedżerów zatrudniających pracowników i pracowników zasobów ludzkich boi się trudnych rozmów, a wielu kandydatów tak naprawdę nie chce i nie będzie reagować dobrze na szczere opinie - stąd powszechne stosowanie listów odrzucenia formularzy.

Wreszcie, pracodawcy obawiają się, że kandydat będzie pytał o porady dotyczące wywiadów i poszukiwania pracy:
Tak dobrzy, jak chcieliby być, nie mają czasu, energii ani wiedzy, aby dawać dobrą radę. Znają własne praktyki zatrudniania, ale nie wiedzą, co robią inne firmy. Pracodawcy znają swoją kulturę i środowisko pracy dla pracowników, ale mogą jedynie zgadywać na innych firmach.

Jakie informacje zwrotne powinien przekazać pracodawca?

Zmierz się z tym. Poszukiwacze pracy są głodni opinii. Im dłużej szukają pracy, tym bardziej zdesperowani są, aby dowiedzieć się, dlaczego nie dostają pracy. Pracodawca, który chętnie poświęca czas i może zaoferować konstruktywną, praktyczną informację zwrotną, jest prezentem dla osoby poszukującej pracy.

Jednak 70% pracodawców ankietowanych przez Gerry'ego Crispina nie przekazuje informacji zwrotnych kandydatom, którzy nie są zatrudnieni z powyższych powodów. (Ankieta obejmowała 100 amerykańskich firm najbardziej podziwianych za praktyki HR.) Istnieje kilka powodów, dla których pracodawcy mogą chcieć przekazać informacje zwrotne kandydatowi.

Zastrzeżenie: Susan Heathfield dokłada wszelkich starań, aby oferować dokładne, zdroworozsądkowe, etyczne zarządzanie zasobami ludzkimi, pracodawcę i porady dotyczące miejsca pracy zarówno na tej stronie, jak i na tej stronie, ale nie jest pełnomocnikiem, a treść na stronie , chociaż autorytatywny, nie jest gwarantowany pod względem dokładności i legalności i nie należy go interpretować jako porady prawnej.

Witryna ma ogólnoświatową publiczność, a prawa i przepisy dotyczące zatrudnienia różnią się w poszczególnych stanach i krajach, więc strona nie może być ostateczna dla wszystkich w miejscu pracy. W razie wątpliwości należy zawsze szukać porady prawnej lub pomocy ze strony państwowych, federalnych lub międzynarodowych zasobów rządowych, aby upewnić się, że Twoja interpretacja prawna i decyzje są prawidłowe. Informacje na tej stronie są tylko po wskazówki, pomysły i pomoc.