Chcesz poznać 8 najważniejszych powodów, dla których pracownicy rezygnują z pracy?

Jeśli wiesz, możesz zapobiec rotacji pracowników

Koszty poniesione przez twoją organizację, gdy rzucą się na dobrych pracowników, są trudne do oszacowania, ale prawdopodobnie są dużo poważniejsze niż sumują się . Zachowanie dobrych pracowników przy pomocy środków, którymi może zarządzać pracodawca, ma kluczowe znaczenie w czasie, gdy coraz trudniej jest znaleźć najbardziej wykwalifikowanych pracowników, dla których pracodawcy konkurują, a trudności w ich znalezieniu wzrosną dopiero w przyszłości.

To niefortunne, ale dobrzy pracownicy rezygnują z pracy z powodów, których nie może kontrolować pracodawca. Zmienia się życie pracowników, a ich okoliczności mogą spowodować powrót do szkoły absolwentów lub przeprowadzki w całym kraju. Ich małżonkowie i partnerzy również kończą szkołę średnią i przeprowadzają się, aby przystosować się do poszukiwania pracy po studiach.

Rodzice mogą zdecydować o podjęciu pracy rodzicielskiej w pełnym wymiarze godzin. Pracownicy mogą poszukiwać bardziej zielonych pastwisk lub chcą poszerzyć swoje doświadczenie lub skorzystać z możliwości promocyjnych, które nie są obecnie dostępne w miejscu pracy . I znowu, pracodawcy mają niewielką kontrolę nad przyczynami cyklu życia, dlaczego ich pracownicy się wycofują.

Koszty dla pracodawców Gdy pracownicy rezygnują

To smutne, kiedy dobrzy pracownicy odchodzą, ponieważ Twoja organizacja zainwestowała dużo w pracownika pod względem szkolenia, uwagi i zaangażowania. Większość twoich inwestycji nie jest mierzalna, dlatego utrata dobrego pracownika to poważny cios dla twojej organizacji.

Kiedy pracownicy rezygnują z pracy, tracisz robocze relacje, które pracownik wypracował ze swoimi współpracownikami, ich kontakt i współdziałanie z Twoimi klientami i dostawcami, wiedzę, którą pracownik zgromadził o tym, jak najlepiej wykonywać pracę w twojej organizacji, a także energię i poświęcenie. że pracownik przyniósł do pracy.

Będziesz musiał zainwestować dodatkowe niezliczone godziny w zamianę dobrego pracownika po odejściu pracowników. Podczas procesu rekrutacji pozostali pracownicy będą rozciągnięci na dodatkową pracę lub praca nie nastąpi, dopóki nowy pracownik nie wejdzie na pokład.

Co powoduje, że pracownicy rezygnują?

Mając to wszystko na uwadze, pracodawca powinien minimalizować straty swoich pracowników . Przede wszystkim jednak warto skoncentrować się na zachowaniu najlepszych , najtrudniejszych do zastąpienia pracowników. Z przyczyn, które pracodawcy mogą kontrolować, są to osiem głównych powodów, dla których pracownicy rezygnują.

Praca nie jest tym, czego oczekiwał pracownik, kiedy przyszedł do pracy w twojej organizacji. Pracodawcy muszą starannie określić wymagania dotyczące pracy i wyjaśnić potencjalnemu pracownikowi, w jaki sposób spędza on swój czas. Potencjalny pracownik musi również zobaczyć, gdzie będzie pracował i spotkać się z kilkoma współpracownikami. Próbujesz zaangażować potencjalnego pracownika ze swoim szefem, współpracownikami i środowiskiem pracy .

Jeśli masz innego pracownika o podobnej pracy, zaplanuj czas, aby potencjalny pracownik zadawał pytania. Przygotuj potencjalnego pracownika do rzeczywistej pracy, aby mniej prawdopodobne było utracenie pracownika po jego rozpoczęciu.

Coś-coś-jest nie tak w związku pracownika z jego przełożonym lub menedżerem. Pracownicy rezygnują, aby pozbyć się złego szefa . Definicja złego szefa jest na całej mapie i zależy od tego, czego potrzebuje pracownik od swojego szefa. Informacje zwrotne, rozpoznawanie i uwaga to minimalne oczekiwania - i prawdopodobnie częściej niż wielu szefów rozpoznaje, że są potrzebni.

Pracownik nie jest dobrze dopasowany do pracy i jej wymagań . Możesz poświęcić czas i zasoby, aby znaleźć i zatrudnić inteligentną, utalentowaną i doświadczoną osobę, ale musisz również upewnić się, że praca, którą oferujesz, jest właściwym miejscem w autobusie dla tej osoby. Jeśli okaże się, że tak nie jest, masz możliwość znalezienia jej innego miejsca - zanim opuści ona innego pracodawcę. Daj jej znać, że szukasz innego miejsca dla niej i poprosisz ją o pomoc w znalezieniu lepszego miejsca.

Pracownicy rezygnują, gdy ich pakiet odszkodowań znajduje się poniżej rynku i mogą uzyskać więcej pieniędzy poprzez zmianę pracy - ostatnia liczba osób zauważyła, że ​​pracownik, który zmienia pracodawców, otrzymuje średnio 10-procentowy wzrost za przejście do nowej pracy. Zwłaszcza w przypadku trudnych do obsadzenia stanowisk, musisz być na szczycie konkurencji lub stracisz wykwalifikowanych pracowników.

Pracownicy mają istotną potrzebę poznania sposobu, w jaki wykonują swoją pracę. Pragną także możliwości dalszego rozwoju i podnoszenia swoich umiejętności. Zwłaszcza w przypadku najnowszych dwóch generacji pracowników w miejscu pracy, w Millennials, znanych również jako Gen Y i Gen X , prawdopodobnie stracisz pracownika, jeśli nie otrzymają regularnych informacji zwrotnych od wyników, rozpoznania i uwagi ze strony szefa.

(Słowo na ulicy mówi, że najnowsze pokolenie, które obecnie pracuje jako stażystka w twoich zakładach pracy i przyjeżdża do prawdziwych miejsc pracy w ciągu kilku następnych lat, nazywane Pokoleniem Z , szuka jeszcze więcej informacji zwrotnych - więc to już czas na ćwiczenie.)

Pracownicy odchodzą, gdy nie czują się wyjątkowo . System odszkodowań, nagroda i uznanie, które przeszedł, muszą faworyzować twoich najlepszych pracowników - lub nie wydawać pieniędzy mądrze. Nic nie zwalnia motywacji dobrego pracownika, niż postrzeganie słabych pracowników, którzy otrzymywali równoważne wynagrodzenie.

Pracownicy szukają możliwości rozwoju i potencjalnych możliwości rozwoju . Badania pokazują, że szansa na dalszy wzrost i rozwój umiejętności jest wysoka na liście pracowników, czego oczekują od pracy. Od coachingu przez mentoring po oficjalne sesje szkoleniowe , musisz zadbać o tę potrzebę.

W rzeczywistości brak możliwości jest wymieniany w wywiadach wyjazdowych jako kluczowy powód, dla którego pracownik odchodzi. Menedżerowie muszą współpracować z pracownikami nad planami rozwoju kariery, aby pracownik oczekiwał stałego wzrostu i rozwoju oraz mógł zobaczyć, co przyniesie następna szansa.

Pracownicy muszą mieć pewność, że starsi liderzy w swojej organizacji wiedzą, co robią. Muszą mieć wiarę, że ich starsi przywódcy mają strategiczny kierunek i wykonują je.

Pracownicy nie radzą sobie dobrze, gdy czują się bez steru i dryfują. Chcą być częścią czegoś większego niż oni sami. Chcą podejmować decyzje, które mają wpływ na organizację i czuć się tak, jakby rozumieli kontekst wystarczająco dobrze, aby podejmować skuteczne decyzje.

Zwróć uwagę na te czynniki, aby Twoi najlepsi pracownicy nie odczuwali potrzeby rezygnacji. Chcesz również śledzić, dlaczego pracownicy rezygnują, aby zobaczyć wzorce i poradzić sobie z problemami, zanim stracisz najlepszych pracowników.

Rezygnacja pracownika pozwala na zbadanie procesów przechowywania i podjęcie kroków w celu zatrzymania najlepszych pracowników. Oto wszystko, co musisz zrobić, gdy pracownicy rezygnują .

Kiedy pracownicy rezygnują