Dowiedz się, co zrobić, gdy pracownicy zrezygnują

Nawet najlepszy pracodawca ma pracowników rezygnacji . Bez względu na środowisko pracy lub pozytywne relacje z pracownikami , pracownicy rezygnują z przyczyn , na które nie masz wpływu. Czasem rezygnują z powodów, które są poza ich bezpośrednią kontrolą.

Rezygnują z nowych miejsc pracy i lepszych możliwości. Rezygnują z powrotu do szkoły lub przeprowadzki w całym kraju. Rezygnują, gdy ich małżonek podejmuje pracę w innym państwie w trudnej do znalezienia dziedzinie zatrudnienia.

Odchodzą, ponieważ chcą więcej pieniędzy, niż jesteś w stanie zapłacić.

Opuszczają również dzieci, które mają dzieci, aby przenieść się do obszaru z lepszymi szkołami lub do miejsca, w którym będą miały rodzinę, która będzie je wspierać, ponieważ dzieci potrzebują opieki i rozwoju. Powody, dla których pracownik może odejść z pracy, są nieskończone i stanowią wyzwanie dla ciebie jako pracodawcy. Bez względu na powody, dla których pracownicy rezygnują, są to zalecane procedury dla pracodawców, aby postępować w przypadku rezygnacji pracownika .

Kiedy pracownicy rezygnują

Pracownicy często opowiadają swojemu szefowi po raz pierwszy, kiedy zrezygnują z pracy. Szef musi powiedzieć pracownikowi, że pierwszym krokiem w procesie rezygnacji jest wysłanie listu z rezygnacją do biura personalnego . To powoduje koniec wszelkich wydarzeń związanych z zatrudnieniem, koniecznych w przypadku rozwiązania stosunku pracy . Szef musi natychmiast skontaktować się z działem HR, aby zaplanować wymianę pracownika.

Jak działać, gdy pracownicy rezygnują

Niezależnie od tego, jak pożądana jest Twoja firma jako pracodawca, pracownicy rezygnują. Pracownicy rezygnują z wielu słusznych powodów - a czasami także z niewłaściwych powodów.

Pracownicy przenoszą się, aby być bliżej rodziny, gdy decydują się na założenie rodziny, ponieważ chcą mieszkać blisko grupy wsparcia, aby pomóc wychować swoje dzieci.

Małżonkowie pracujący lub partnerzy akceptują wyjątkowe oferty pracy lub rezydencje medyczne poza Stanami.

Pracownicy rezygnują z pracy, ponieważ otrzymują oferty pracy, które spowodują ich karierę, gdy podobne możliwości nie będą dostępne w twojej firmie. Pracownicy rezygnują z pozostawienia złych szefów - choć wstydźcie się, jeśli pozwolicie, aby taka rezygnacja się wydarzyła. Wiele z nich to pozytywne powody, dla których pracownicy rezygnują. Mogą nie być tak pozytywne dla pracodawcy.

Twoim zadaniem, bez względu na przyczynę rezygnacji pracownika, jest działanie z gracją, godnością i profesjonalizmem. Gratuluj pracownikowi, że szansa brzmi jak promocja lub inny krok na drodze do rozwoju kariery.

Pracuj z menedżerem pracownika i współpracownikami, aby upewnić się, że odpowiednia impreza końcowa lub szansa na udostępnienie wspomnień i wypicie drinka w lokalnej imprezie tawerny jest zaplanowana. Chcesz, aby każde ostatnie wspomnienie Twojej firmy było pozytywne i profesjonalne. Chcesz, aby pracownik czuł się tak, jakby miał specjalną okazję podczas pracy z Twoją organizacją.

W tym czasie omówimy sposób obsługi danych, gdy pracownik zrezygnuje.

Lista kontrolna zakończenia zatrudnienia

Po otrzymaniu oficjalnego listu odstąpienia od pracy pracownika, przeprowadź współpracę z przełożonym pracownika, aby upewnić się, że ostatnie dwa tygodnie pracownika pozostają pozytywne i mają swój wkład.

Jeśli pracownik przedstawił standardowe i spodziewane dwutygodniowe powiadomienie , masz wystarczająco dużo czasu, aby zakończyć pracę pracownika.

Jeśli pracownik jest postrzegany jako zagrożenie dla pracy i środowiska dla innych pracowników, możesz odprowadzić pracownika do samochodu i natychmiast zakończyć stosunek pracy.

Jest to na szczęście rzadka sytuacja, więc zwykle masz możliwość podsumowania pracy pracownika i przekazania pracy innym pracownikom podczas rozpoczynania rekrutacji na zastępstwo pracownika .

Możesz też ponownie przemyśleć organizację pracy i działu jako całości. Rezygnacja z pracy jest również okazją.

Będziesz także chciał popracować nad:

Rezygnacji z pracy można zarządzać, aby zminimalizować wpływ utraty pracownika na przepływ pracy i środowisko pracy. Efektywnie rozwiązany, wychodzący pracownik odchodzi, wiedząc, że wniósł swój wkład i wartość dodaną w czasie zatrudnienia.

Zachęć dział pracowników do zorganizowania uroczystości pożegnalnej dla pracownika przed jego ostatnim dniem. Postępuj zgodnie ze standardowymi procedurami na liście kontrolnej kończącej pracę dla ostatniego dnia pracownika.

Więcej o rezygnacji