Zbyt stary na sprzedaż?

"Sprzedaż to kariera młodej osoby".

"Jedynymi starymi ludźmi w sprzedaży są ci, którzy nie byli wystarczająco dobrzy, aby awansować."

"Starzy sprzedawcy są zbyt daleko za czasami, aby być skutecznymi."

Jeśli zastanawiasz się, czy możesz być za stary na sprzedaż, być może słyszałeś już te komentarze. Być może nawet czułeś się lub czujesz w ten sam sposób. Pytanie w centrum uwagi brzmi, czy istnieje limit wiekowy dla osób w karierze sprzedażowej lub zainteresowanych tą karierą?

Jeśli tak, to co ma zrobić dojrzały profesjonalista, jeśli nie to, do czego ma pasję i umiejętności? Jeśli nie ma czegoś takiego, jak być zbyt starym na sprzedaż, jakie przeszkody powinien napotkać stacjonujący przedstawiciel handlowy?

Kilka wspólnych przekonań

W wielu organizacjach sprzedażowych zespół sprzedaży jest młodszy od zespołu zarządzającego, który jest często młodszy od kierownictwa wyższego szczebla. Ta powszechność jest daleka od uniwersalności, ale generalnie jest to powszechne w wielu zespołach sprzedażowych.

Wielu uważa, że ​​młody specjalista ds. Sprzedaży zarabia na awansach, wspina się po drabinie korporacyjnej i ostatecznie wycofuje się z branży, jednocześnie ciesząc się kierowniczą rolą lub kierowniczą rolą. Jeśli przedstawiciel handlowy nie robi tego wznoszenia, ale zamiast tego pozostaje w pozycji sprzedaży bezpośredniej, to przedstawiciel nie jest uważany za nie posiadającego umiejętności niezbędnych do awansu, jest zbyt leniwy, aby zaoferować mu awans lub nie jest zainteresowany awansem.

Są to powszechne przekonania, jeśli chodzi o dojrzałych specjalistów ds. Sprzedaży, i choć przekonania te mają swoją wartość i mogą być dokładnie poprawne w wielu przypadkach, nie są one absolutne.

Pasja i umiejętności Wiedz, nie ma życia

Prawda jest taka, że ​​wiek specjalisty od sprzedaży jest o wiele mniej ważny niż pasja i umiejętności. Niektórzy mogą twierdzić, że w podeszłym wieku pojawia się obniżony poziom energii, ale większość przedstawicieli, którzy wykazują energię w swoich zadaniach, jest albo sztywno zakotwiczonych, albo energicznych, lub kierują się pasją do swojej pracy.

W każdym bullpen na całym świecie są energiczni przedstawiciele handlowi, którzy są dojrzali, i są tacy, którzy wykazują bardzo mało energii, które dopiero rozpoczynają swoją karierę zawodową.

Oczywiście, wraz z wiekiem następuje naturalne zmniejszenie energii organizmu, ale jeśli przedstawiciel handlowy nie jest w bardzo wymagającym fizycznie przemyśle, to pasja i umiejętności tworzą energię potrzebną do osiągnięcia sukcesu , a nie młodości.

Industries Vary

Pomimo kilku krajowych przepisów dotyczących zatrudnienia, które zabraniają dyskryminacji ze względu na wiek, pojawią się branże sprzedaży, które mają duży wpływ na młodzież i które zniechęcają starszych specjalistów od sprzedaży do ubiegania się o pozycję sprzedażową. Na przykład, jeśli firma sprzedaje produkty przeznaczone dla 20-latków, ich przedstawiciele handlowi będą odzwierciedlać bazę klientów. Choć nie są uniwersalne, więcej 20 i 30-latków sprzedaje produkty oparte na mediach społecznościowych niż 50, 60 i 70-latkowie.

Rynek tworzy siły sprzedaży.

I odwrotnie, znajdziesz więcej 40, 50 i 60-latków sprzedających usługi finansowe i ubezpieczenie niż 20-latków. Czemu? W niektórych branżach konsumenci będą bardziej ufać przedstawicielowi handlowemu z doświadczeniem (zarówno w branży, jak i życiu) niż ktoś, kto dopiero rozpoczyna karierę.

Nie oznacza to jednak, że starsza osoba nie może odnosić sukcesów w branży nastawionej na młodsze pokolenie, ani też nie oznacza, że ​​dwudziestoparolatka może być czołowym producentem w bardziej dojrzałym przemyśle.

Ponownie sprowadza się do pasji i umiejętności.

Końcowe przemyślenia

Szczerze mówiąc, nie ma limitu wiekowego dla sukcesu w sprzedaży, ale będą albo uprzedzenia, albo przeszkody dla bardziej dojrzałych specjalistów od sprzedaży próbujących albo zarabiać sukces, albo wchodzić w niektóre branże. Jest jak jest.

Ale jeśli twoje umiejętności są ostre, a twoje zaangażowanie w obsługę klienta i sukces są silne, data na twoim prawie jazdy nie ma znaczenia. Bądź sprytny w branży, w której chcesz sprzedawać, a następnie pokaż światu korzyści płynące z doświadczenia!