Najlepszy czas na prospekt

Ach, radość zimnego powołania. Sam fakt, że słowo "zimno" jest używane do określenia podstawowego, podstawowego i krytycznego zadania, które powinno być w każdym dniu handlowym, mówi, że nie ma wiele komfortu, który można znaleźć podczas poszukiwania.

Niezależnie od tego, czy nazywasz to zimnym telefonowaniem, szukaniem, rozwojem biznesu czy rybołówstwem, jeśli musisz to zrobić, to warto się upewnić, że robisz to dobrze. Oprócz technik, których używasz przy zimnym dzwonieniu, ważne jest również, aby wykonywać zimne połączenia we właściwym czasie.

Wykonywanie 100 zimnych połączeń dziennie jest wspaniałe i, jeśli odbywa się to konsekwentnie i umiejętnie, powinno doprowadzić do sukcesu. Ale wykonanie tych 100 połączeń w najlepszych porach dnia będzie jak dodanie paliwa odrzutowego do tlącego się ognia.

W umysł klienta

Potrzebne jest szybkie przypomnienie, gdy mówimy o tym, jak być bardziej skutecznym w poszukiwaniach. Powinno być całkiem oczywiste, że zimne powołanie jest jak przeciąganie liny: potrzebujesz co najmniej dwóch osób, aby to zadziałało. To oznacza ciebie i klienta. Z dwóch zaangażowanych osób twoim pierwszym kluczem do sukcesu jest postawienie klienta na pierwszym miejscu.

Oznacza to, że jeśli chcesz wezwać potencjalnego klienta, lepiej mieć coś ważnego do powiedzenia.

Bardzo niewielu ludzi lubi przerwy w pracy. Większość chce dostać się do ich biura (czy to w wieżowcu, czy na kuchennym stole) i wykonać swoją pracę. Specjalista ds. Sprzedaży, który zatrzymuje się w firmie lub zwołuje ją, nie ma nic ważnego do powiedzenia, a mianowicie marnowanie czasu, którego wielu w świecie biznesu po prostu nie toleruje.

Jeśli dzwonisz na zimno, upewnij się, że kierujesz reklamy do odpowiedniego typu klientów, dostarczając odpowiednią wiadomość i dostarczając ją w sposób jasny i zwięzły.

"Mam wszystko gotowe, więc o której godzinie najlepiej jest dzwonić na zimno?"

Zanim wyskoczymy z umysłu naszego klienta, postawmy się na chwilę w butach Twoich klientów.

Jeśli byłbyś typem klienta, który chciałbyś zobaczyć, która pora dnia byłaby dla ciebie najbardziej obciążona? O jakiej porze dnia wykorzystasz do przygotowania, zaplanowania i przeglądu? Kiedy zimny telefon byłby najbardziej irytujący?

Problem polega na tym, że wielu przedstawicieli handlowych nie uwzględnia harmonogramu swojego klienta i nie wykonuje połączeń według własnego harmonogramu. Gdybym miał zgadywać, powiedziałbym, że najmniejsza liczba zimnych połączeń wykonywana jest w porze lunchu. Czemu? Ponieważ my, przedstawiciele handlowi, musimy jeść!

Nie powinno to dotyczyć nas, jeśli chodzi o zimne powołanie.

Strażnik

Jeśli twój potencjalny klient ma recepcjonistę, który wyszukuje połączenia i decyduje, którzy odwiedzający wchodzą do drzwi i które są wysyłane do pakowania, znając harmonogram strażnika bramy, jeśli pierwsza wskazówka, kiedy się spodziewać. Jeśli możesz uniknąć przejścia przez strażnika i dostać się do swojego potencjalnego klienta, zrobiłbyś to, prawda? Oczywiście, że tak, ale tak wielu przedstawicieli handlowych zaczyna robić zimne rozmowy rano (po kilku filiżankach kawy i trochę fajniejszej pogawędce), przed lub zaraz po obiedzie.

Zgadnij co? To najlepszy czas, aby strażnik chronił bramy!

Spróbuj wykonywać zimne połączenia przed i po zwykłych godzinach pracy. Strażnik prawdopodobnie nie jest jeszcze w pracy (lub nadal), ale twój potencjalny klient może być.

Unikniesz strażnika i skontaktujesz się bezpośrednio z potencjalnym klientem.

Najlepsze czasy na zimne rozmowy są rano i po normalnych godzinach pracy.