11 rzeczy, które twój szef nie powinien złapać

Nie źle się zachowuj w pracy

Twój szef wynajął cię, ponieważ myślała, że ​​będziesz dodatkowym atutem dla firmy. Jeśli widzi niewłaściwe zachowanie, może myśleć o tobie jako o odpowiedzialności. Oto 11 rzeczy, o których twój szef nie powinien cię złapać:

1. Utrata temperamentu

Chociaż od czasu do czasu można reagować emocjonalnie - szef nie myślał, że wynajmuje robota - nigdy nie jest w porządku, aby twoja złość wymknęła się spod kontroli. Nigdy nie krzycz na nikogo, niezależnie od tego, czy jest to klient, współpracownik czy podwładny.

Nie podnosić nawet głosu podczas rozmowy ze współmałżonkiem lub dzieckiem przez telefon podczas pracy. Nikt nigdy nie powinien czuć się jak fizyczne zagrożenie.

2. Bycie niegrzecznym wobec klienta lub klienta

Klienci i klienci twojego pracodawcy są jego chlebem i masłem. Znieważ jeden, a on lub ona zajmie się swoim biznesem gdzie indziej. Zawsze bądź tak grzeczny, jak tylko możesz być. Jeśli znajdziesz kogoś, z kim można się uporać, poproś swojego szefa o poradę, jak sobie z nim poradzić. Być może współpracownik może pracować z tym klientem lub klientem.

3. Poświęcanie czasu na czynności osobiste

Większość szefów rozumie, jeśli od czasu do czasu wykonujesz osobisty telefon z pracy lub spędzasz kilka chwil przeglądając sieć. Niektóre firmy stosują surowe zasady przeciwko temu, więc powstrzymaj się od tych działań, jeśli twój pracodawca jest jednym z nich. Nawet jeśli twój szef nie zakazuje tych działań, nie spędzaj zbyt wiele czasu na opiece nad nimi. Twój szef może myśleć, że nie koncentrujesz się na swojej pracy lub że nie masz wystarczająco dużo pracy do wykonania.

4. Mówiąc, że jesteś znudzony lub nawet się nudzisz

Mówiąc o tym, że twój szef myśli, że nie masz wystarczająco dużo pracy, jest to dokładnie ten wniosek, do którego doszedł, jeśli narzekasz, że się nudzisz. I będzie dokładne. Jeśli zakończyłeś swoje zadania, masz tendencję do wykonywania przyziemnych zadań, takich jak prostowanie obszaru roboczego lub archiwizowania, zamiast siedzieć bezczynnie, czekając na zakończenie dnia.

Możesz również poprosić swojego kierownika o dodatkowe rzeczy do zrobienia.

5. Kradzież

Wszyscy wiedzą, że branie czegoś, co nie należy do ciebie, jest złe, ale niektórzy uważają, że dotyczy to tylko kradzieży drogich przedmiotów lub dużych sum pieniędzy. Nie wierzą, że kieszonkowe kilka długopisów lub notesów uważa się za kradzież, ponieważ przedmioty zakupione pojedynczo są dość niedrogie. Koszty jednak się sumują. Jeśli twój szef zobaczy, że odszedłeś z nawet kilkoma rzeczami, będzie się zastanawiał, co jeszcze robisz lub co podejmiesz dalej.

6. Nie bójcie się Ją lub Nią

Czy to wymaga dalszego wyjaśnienia? Nikt, nie twój szef, współmałżonek, twoje dziecko, nie lubi, kiedy inni mówią złe rzeczy o niej. Jeśli masz ochotę mówić słabo o swoim szefie, zrób to w zaciszu swojego domu, gdzie nikt cię nie podsłucha.

7. Narzekanie o swoją pracę

Jeśli twój szef myśli, że jesteś nieszczęśliwy w pracy, ona lub on będzie podejrzewać, że rozważasz przerwanie ciąży i może dlatego wahać się, by dać ci wybór do wyboru. Jak na ironię, są to zadania, które mogą uczynić twoją pracę bardziej przyjemną. Jeśli masz prawdziwe żale, nie milcz. Zamiast tego omawiaj je ze swoim szefem, aby wspólnie dowiedzieć się, jak je rozwiązać.

Negatywność nigdy nie jest produktywna.

8. Praca nad Twoim CV

Chociaż zaleca się, aby przez cały czas aktualizować swoje CV , nie rób tego, gdy jesteś w pracy lub możesz go potrzebować wcześniej niż chcesz. Jeśli masz pretensje, że nie masz komputera w domu, użyj go w lokalnej bibliotece publicznej lub poproś znajomego o skorzystanie z niego.

9. Prowadzenie prywatnej rozmowy z Twoimi znaczącymi innymi, dziećmi lub rodzicami

Przyzwyczailiśmy się do publicznego mówienia o naszych telefonach komórkowych, prawie nie zwracamy uwagi, kiedy osoba obok nas w autobusie lub pociągu jest uwikłana w gorącą rozmowę z kimś na drugim końcu linii, prawda? No nie bardzo. Nie możesz pomóc, ale możesz podsłuchiwać, nawet gdy próbujesz tego nie robić, a ci, którzy słuchają twoich rozmów, zrobią to samo. Ponieważ z pewnością nie chcesz, aby twój szef wiedział zbyt wiele o swoim życiu osobistym , rozmawiaj prywatnie podczas przerwy, w miejscu odległym od szefa i współpracowników.

10. Używanie telefonu do pisania tekstów, gier lub postów w sieciach społecznościowych podczas spotkań

W przeszłości zasada polegała na odłożeniu telefonu komórkowego podczas spotkań w pracy, aby uniknąć pokusy pisania tekstów, grania w gry lub sprawdzania kont mediów społecznościowych. Ponieważ teraz używasz telefonu jako notatnika, kalendarza i kalkulatora, nie możesz go łatwo ukryć. Musisz użyć jakiejś poważnej samokontroli, aby uniknąć użycia go do czegokolwiek innego.

11. Picie zbyt dużo

Większość ludzi wie, że nie pijesz, gdy jesteś w miejscu pracy, ale co z obiadami ze współpracownikami i imprezami wakacyjnymi ? Czy dobrze jest napić się drinka? Ponieważ lunch trwa zwykle godzinę i musisz wrócić do pracy później, powinieneś wypić tylko jeden drink. Jeśli uważasz, że wpłynie to na twoje wyniki przez resztę dnia, zamów zamiast tego napój bezalkoholowy. Jeśli chodzi o picie na imprezie, poznaj swoje ograniczenia. Jeden lub dwa napoje alkoholowe są w porządku, o ile jesteś pewien, że wiele nie obniży twojego osądu lub zahamowań.