5 wskazówek, które pomogą Ci pozbyć się negatywnego nastawienia w pracy

Jak zmienić negatywne nastawienie w miejscu pracy w zmiany

Negatywność jest zakaźna

Kiedy widzisz problem w pracy, czy narzekasz na współpracowników, czy też próbujesz coś zrobić, żeby to naprawić? Jeśli wszystko, co robisz, to narzekać i skomleć, nic dobrego z tego nie wyniknie. Negatywność w miejscu pracy jest zaraźliwa. Narzekaj na jednego współpracownika, a on z kolei będzie narzekał na kogoś innego i tak dalej. Wkrótce negatywne nastawienie jednej osoby rozprzestrzeni się o kolejne pięć, a następnie o kolejne 10, i tak dalej.

Jak pokazuje powyższy przykład, negatywność ma sposób rozprzestrzeniania się poprzez środowisko pracy, takie jak ogień rozprzestrzeniający się przez stertę siana z benzyną. Wkrótce wszyscy będą rozmawiać o problemach i nie tylko ich nie rozwiążą, ani nie będą robić nic innego. Rezultatem będzie utrata wydajności.

Dlaczego powinieneś stracić negatywną postawę

Nic dziwnego, że szefowie nie lubią pracowników, którzy nieustannie skarżą się. Jeśli zdobędziesz reputację Negatywnej Nelly, może wylądować na najmniej ulubionej liście Twoich szefów. Co więc możesz zrobić, gdy zobaczysz rzeczy, które nie są takie, jak myślisz, że powinny być? Czy lepiej trzymać gębę na kłódkę, aby nie spowodować rozprzestrzeniania się negatywnego miejsca pracy? Czy lepiej coś powiedzieć?

Problem można rozwiązać tylko wtedy, gdy ktoś zwraca na to uwagę, ale jeśli nie planujesz być konstruktywny, zachowaj swoje myśli dla siebie.

Jeśli jednak chciałbyś być, znany jako rozwiązujący problemy zamiast narzekać, wypowiedz się. Jeśli zrobisz to we właściwy sposób, dokonasz pozytywnej zmiany, która może zrobić wiele, aby poprawić twoje środowisko pracy. Zamiast podnosić gniew swojego szefa, możesz zamiast tego być odbiorcą jego uznania .

Oto 5 rzeczy, które możesz zrobić, które pomogą ci stracić negatywne nastawienie i doprowadzić do zmiany.

1. Nie próbuj naprawiać tego, co nie jest zepsute

Czasem widzimy problemy tam, gdzie ich nie ma. Na przykład możesz nie lubić, jak coś jest robione w twoim miejscu pracy. Możesz myśleć, że jest lepszy sposób, ale to nie znaczy, że twoja ocena jest poprawna. Zanim coś powiesz, poświęć chwilę na przemyślenie tego. Zadaj sobie pytanie, czy twój sposób jest naprawdę lepszy, czy jest to po prostu inny sposób robienia czegoś.

2. Weź skargę za pośrednictwem właściwych kanałów

Jeśli skarżysz się swoim współpracownikom, wszystko, co zrobisz, to szerzyć negatywne nastawienie. A jeśli zwracasz uwagę na ten artykuł, już wiesz, że jest to coś, czego chcesz starannie unikać. Dowiedz się, kto w Twojej organizacji jest właściwą osobą, z którą możesz omówić swoje obawy. Chcesz wybrać kogoś, kto będzie podatny na twoje pomysły, ale musisz także upewnić się, że nikomu nie przeszkadzasz, na przykład szefowi, szefowi.

3. Daj tylko konstruktywną krytykę

Każdy może narzekać. Jeśli chcesz zrobić coś więcej i naprawdę pomóc w zmianie, powinieneś mieć pomysły na rozwiązanie problemów , które Cię trapią. Zanim podejmiesz skargę do właściwej osoby, wykonaj badania, aby znaleźć możliwe rozwiązania.

Następnie użyj umiejętności krytycznego myślenia, aby ocenić każdy z nich i zdecyduj, które przyniesie Ci najlepsze rezultaty.

4. Pitch w

Przygotuj się na brudne ręce. Jeśli zwrócisz uwagę na problem i przedstawisz listę możliwych rozwiązań, przygotuj się, aby pomóc w ich wdrożeniu. To zademonstruje szefowi, że masz udział w dokonywaniu ulepszeń, które przyniosą korzyść firmie.

5. Wiedzieć, kiedy się poddać

To, co uważasz za poważny problem, może być mniej ważne dla osoby, której wyrażasz swoje obawy. Jeśli problem jest po prostu czymś, co cię denerwuje, możesz po prostu zrezygnować lub poszukać innej pracy. Może nie być nic, co możesz zrobić, aby zmienić zdanie.

Jeśli problem jest bardzo poważny, na przykład wiąże się z czymś nielegalnym lub nieetycznym lub wyraźnie wyrządza szkodę firmie, może być konieczne eskalowanie skargi w łańcuchu dowodzenia.

Jest to ryzykowne posunięcie i może zaszkodzić twojej karierze, ale będziesz musiał zadać sobie pytanie, czy możesz żyć ze sobą, jeśli nic nie robisz.