Book Publicity: The Basics

Jakich wysiłków należy oczekiwać od Twojego wydawnictwa książek

Skuteczna promocja książek ma kluczowe znaczenie dla rzetelnej premiery książek . Jedną z zalet publikowania przez głównego, tradycyjnego wydawcę jest to, że otrzymasz wsparcie od wewnętrznego działu reklamowego wydawcy. Jak duża kampania reklamowa zależy od wielu czynników, ale tutaj są podstawowe elementy, które prawdopodobnie zapewni wewnętrzny dział reklamowy.

Materiały prasowe książki

Twój publicysta (lub inny członek departamentu) opracuje i napisze zestaw prasowy, który zazwyczaj składa się z informacji prasowej i (z danymi wejściowymi prawdopodobnie pochodzącymi z twojego kwestionariusza autora ) biograficznej strony, a być może z kilku materiałów pomocniczych, takich jak "Autor Pytania i odpowiedzi "lub przykładowe pytania dla prasy.

Najprawdopodobniej zostaniesz poproszony o podanie zdjęcia autora.

Publikacja wstępna książki Galley lub ARC Mailing

Tam, gdzie magazyny o długim potencjale są ważne dla reklamy, twój wydawca może wydrukować galerie (lub ich bardziej doświadczonych, droższych kuzynów, ARC), a twój publicysta wyśle ​​je do mediów " bezpłatnie i przejrzyj " wraz z drukowanymi kopiami materiałów prasowych . Jest tak, że magazyn może przejrzeć książkę w czasie do publikacji. Należy pamiętać, że galery są drogie w produkcji, a wydawcy czasami rezygnują z ich drukowania; większość galery są dostępne w formie elektronicznej za pośrednictwem usług takich jak Edelweiss.

Elektroniczny nośnik "Blast" Email

W pobliżu daty publikacji, autor książki prześle pocztą elektroniczną elektroniczną wersję zestawów prasowych do dużej liczby odpowiednich redaktorów i producentów, aby zainteresować się książką. (Czasami blogerzy są częścią tej listy, w niektórych wydawnictwach dział marketingu książek zajmuje się osobno blogerami, ale w podobny sposób.)

Finished Book Mailing

Twój publicysta może wysłać twoje skończone książki wraz z materiałami prasowymi. Ogólnie rzecz biorąc, w celu zaoszczędzenia pieniędzy, trafiają oni wyłącznie do redaktorów czasopism o dużej popularności lub producentów mediów lub tych, którzy ich zażądali.

Wykonywanie połączeń telefonicznych w ramach Media Media

Publicysta książek skontaktuje się z dowolnym punktem informacyjnym, który odpowie na wiadomości lub e-maile, wyśle ​​dodatkowe kopie gotowej książki, a także wykona dodatkowe połączenia lub wiadomości e-mail do innych sklepów, aby przypomnieć im, że książka znajduje się w ich skrzynce odbiorczej.

Zarezerwuj wygląd reklamy i transport wydarzeń

Twój wydawca powinien zapewnić transport w celu obsługi wszelkich punktów sprzedaży lub wydarzeń, w których dokonał rezerwacji, niezależnie od tego, czy bilet na samolot (autokar!) I samochód miejski doprowadzi Cię do "The Today Show", czy zwrócony samochód lub taksówka za pojawienie się na targi.

Wsparcie sprzedaży książek

Jeśli publiczne pojawienie się Twojego wydziału reklamowego obejmuje podpisywanie książek , dział reklamy zazwyczaj koordynuje działania z innymi działami wydawców, aby zapewnić obecność Twoich książek do sprzedaży i podpisu.

Dodatkowe przesyłki reklamowe

Twój dział reklamowy powinien odpowiedzieć na twoje okazjonalne prośby o przesłanie twojej książki do konkretnych reporterów lub mediów, gdzie masz dobry kontakt lub "wejście".

Nawet kampanie reklamowe dla najbardziej znanych autorów i książek zawierają te podstawowe elementy reklamowe - na ogół różnią się one zakresem i zakresem oraz stopniem kontynuacji.