List rezygnacyjny w trakcie lub po urlopie macierzyńskim Przykład

Czy chcesz zrezygnować, a nie wrócić do pracy po urlopie macierzyńskim? Dla wielu matek (lub aspirujących do pozostania w domu ojców), pierwsze kilka miesięcy po narodzinach dziecka mają sposób na reorientację swoich priorytetów. W opublikowanym w 2011 r. Spisie powszechnym z USA stwierdzono, że jedna na pięć matek opuszcza siłę roboczą przed porodem lub po porodzie.

Istnieje kilka powodów, dla których możesz zrezygnować z pracy podczas urlopu macierzyńskiego lub później.

Możesz czuć się pozbawionym snu i przytłoczony, nawet gdy jesteś radosny w trakcie księżyca, zastanawiając się, jak zamierzasz zrównoważyć sprzeczne obowiązki rodzicielstwa i swojej pracy. Twoja pensja może nie wystarczyć na sfinansowanie kosztów opieki, jakie ponosisz, jeśli wrócisz do pracy. Lub może po prostu zdałeś sobie sprawę, że nie ma nigdzie wolisz być niż w domu z dzieckiem lub dziećmi.

Jeśli po ocenie za i przeciw rezygnacji z pracy zdecydujesz, że jest to najlepsza droga do zrobienia, możesz dostosować ten list rezygnacji, aby poinformować o swojej decyzji pracodawcę. Jeśli wolisz korzystać z poczty e-mail, sprawdź, co należy uwzględnić w wiadomości e-mail, aby zrezygnować z pracy na czas urlopu macierzyńskiego.

Rezygnacja z urlopu macierzyńskiego

Rezygnacja z urlopu macierzyńskiego stanowi wyzwanie logistyczne. Ponieważ nie jesteś w biurze, rozmowa osobista może nie być możliwa i może być konieczne złożenie rezygnacji przez e-mail lub wysłanie wydrukowanego listu.

Nawet jeśli powiesz swojemu szefowi przez telefon, że planujesz zrezygnować, prawdopodobnie będziesz musiał sformalizować swoją rezygnację za pomocą pisemnej wiadomości.

Ogólnie rzecz biorąc, listy z rezygnacjami najlepiej trzymać w miejscu. Dotyczy to również rezygnacji z urlopu macierzyńskiego. Najważniejsze informacje do przekazania to:

Rezygnacja Powody i niedociągnięcia : Postanowiłaś zrezygnować, ale co jeszcze musisz zrobić (lub nie zrobić), o czym mogłeś nie pomyśleć, kiedy poszedłeś na urlop macierzyński? Czy pamiętasz, żeby posprzątać biurko i komputer? A co z ubezpieczeniami i świadczeniami?

Litera rezygnacji podczas / po urlopie macierzyńskim Przykład

Nazwa
Adres
Kod pocztowy miasta

Data

Nazwa
Tytuł
Adres
Kod pocztowy miasta

Szanowny Pani Menedżer,

Proszę przyjąć moją rezygnację z 30 września 20XX. Jak wiadomo, miałem drugie dziecko w sierpniu i zdecydowałem, że nie wrócę do pracy po moim urlopie macierzyńskim. Zamierzam zostać w domu z moimi dziećmi w najbliższej przyszłości.

Dziękuję za zrozumienie. Proszę dać mi znać, czy mogę w tym okresie uzyskać pomoc. Jestem już dostępny (telefon, e-mail) i chętnie przyjdę do biura na jeden dzień, aby przekazać wszelkie kontakty, wiadomości e-mail lub informacje, których potrzebujesz.

Z poważaniem,

Twój podpis (drukowany list)

Imię Nazwisko

Przykładowy e-mail do rezygnacji podczas urlopu macierzyńskiego

Temat: Urlop macierzyński - Twoje imię

Droga Jane,

W ciągu ostatnich dwóch miesięcy na urlopie macierzyńskim, spędziłem dużo czasu, zastanawiając się nad kolejnymi krokami. Po długiej debacie postanowiłem zostać w domu z moimi dziećmi i nie wrócić do pracy w pełnym wymiarze godzin. Proszę przyjąć moją rezygnację z 10 lutego XXXX.

Praca z Tobą i bycie częścią ABC to była przyjemność. Wiele się nauczyłem podczas moich czterech lat pracy tutaj.

Daj mi znać, jeśli mogę zaoferować jakąkolwiek pomoc w tym przejściowym okresie - jestem dostępny przez e-mail, a także chętnie przyjdę do biura na jeden dzień, aby przekazać wszelkie kontakty, wiadomości e-mail lub informacje, których potrzebujesz.

Z poważaniem,

Imię Nazwisko

Wysyłanie wiadomości e-mail

Możesz być profesjonalistą lub nowicjuszem w wysyłaniu wiadomości e-mail do swojego pracodawcy z domu. Wysyłając ważną wiadomość, taką jak list z rezygnacją, będziesz chciał upewnić się, że została ona odebrana i podjęta.

Jeśli przesyłasz e-mailem list z rezygnacją, tutaj znajdziesz informacje o tym , jak wysłać wiadomość e-mail , w tym informacje, które należy uwzględnić, sprawdzić i sprawdzić, czy masz wszystkie potrzebne informacje.