Jak korzystać z Udemy, aby rozpocząć karierę

Ucz się Cennych Umiejętności Online

Udemy to platforma e-learningowa oferująca kursy wideo na różne tematy. Według strony internetowej firma posiada "bibliotekę ponad 65 000 kursów prowadzonych przez doświadczonych instruktorów" (Udemy.com). Wiele z tych kursów może pomóc w rozpoczęciu kariery.

Jak Udemy może Ci pomóc

Umiejętności są Twoim najcenniejszym zasobem. Mogą pomóc ci w znalezieniu pracy i uzyskać awans na bardziej zaawansowane stanowiska w twojej organizacji.

Dla wielu osób trudne, jeśli nie niemożliwe, jest zrównoważenie zajęć z obowiązkami zawodowymi i rodzinnymi. Inni nie mogą sobie pozwolić na opłacenie kursów, które pomogą im awansować w karierze zawodowej , zwłaszcza po wyłożeniu dużych sum pieniędzy na studia.

Udemy stanowi alternatywę dla osób, które nie mają czasu ani pieniędzy na dodatkowe szkolenia i edukację . Możesz dowiedzieć się, kiedy jest to dla ciebie najbardziej dogodne, a nie wtedy, gdy szkoła zdecyduje się zaplanować kursy. Udemy oferuje zajęcia z wielu tematów związanych z karierą, w tym kodowania, bezpieczeństwa cybernetycznego, certyfikatów IT, oprogramowania biurowego, biurowego, a nawet języków obcych.

Jak to działa?

Przeszukuj bibliotekę Udemy, aby zobaczyć, jakie tematy oferują zajęcia. Dla wielu z nich dostępnych jest wiele kursów. Obejmują wykłady w postaci filmów, tekstu i slajdów. Niektóre zapewniają również testy praktyczne i quizy, ćwiczenia i zadania.

Po zarejestrowaniu się na konto, kup kurs, który chcesz.

Podobnie jak wiele platform e-learningowych, Udemy działa we własnym tempie. Gdy zapłacisz za dostęp do kursu, skorzystaj z niego w dowolnym momencie, logując się na swoje konto. Kiedy kupujesz kurs, masz do niego dostęp "na całe życie", ale są wyjątki. Firma twierdzi, że kursy są czasami wycofywane z witryny przez instruktora lub Udemy.

Mimo że firma nie twierdzi, że możesz uzyskać zwrot pieniędzy, w takim przypadku, poinstruuje klientów, których dotyczy problem, aby "skontaktuj się z nami, a będziemy gotowi do pomocy" (Udemy.com)

Jest kilka sposobów na uzyskanie dostępu do kursu, co oznacza, że ​​możesz uczyć się, kiedy jesteś w domu, na przerwie w pracy lub podczas podróży. Zaloguj się przez laptop lub komputer, telefon lub tablet z Androidem lub iOS, a nawet Apple TV.

Czy Twój szef lub przyszły pracodawca będzie chciał uzyskać dowód na to, że posiadasz wykształcenie w danym obszarze? Mimo że kursy Udemy nie są akredytowane, możesz pobrać i wydrukować certyfikaty ukończenia kursu. Niektórzy instruktorzy oferują także własne certyfikaty.

Bądź inteligentnym konsumentem

Udemy musi zatwierdzić wszystkie klasy, zanim będą dostępne dla użytkowników. Ich instruktorzy przestrzegają wysokich standardów, na przykład nie mogą wprowadzać do obrotu żadnych produktów dla uczniów i nie mogą zawierać żadnych nieistotnych treści w kursie. Nie oznacza to jednak, że każda klasa spełni twoje wymagania. Oto kilka rzeczy, które należy zrobić przed zakupem kursu:

Inne platformy e-learningowe

Udemy nie jest jedynym graczem w grze e-learningowej. Inne platformy to Lynda.com z LinkedIn, Coursera i Pluralsight. Lynda.com i Pluralsight są dostępne tylko w ramach subskrypcji. Coursera oferuje kilka opcji: możesz kupić pojedynczy kurs, serię kursów na jeden temat, a nawet zdobyć tytuł magistra.

To, co wyróżnia Coursera, to to, że wszyscy instruktorzy są wydziałami uniwersyteckimi. Oferta Pluralsight ogranicza się do rozwoju oprogramowania, IT, programowania i bezpieczeństwa cybernetycznego.

Inną opcją jest biblioteka LearningExpress, baza danych kursów dostępnych w wielu bibliotekach publicznych. Ta usługa oferuje jedynie szkolenie w zakresie podstawowych umiejętności obsługi komputera lub popularnych programów, takich jak Microsoft Office, Adobe Photoshop i Illustrator. Twoja biblioteka może zapewniać bezpłatny dostęp.