Powody, dla których HR jest często niezrozumiany

Najbardziej popularny e-mail, który otrzymuję, opowiada historię horroru o zasobach ludzkich. Pracownicy opowiadają mi niekończące się historie o tym, jak zostali potraktowani przez ich pracowników HR. Opisują przedstawicieli HR jako nieczułych, niekompetentnych i nieświadomych. Zarzucają pracownikom HR, że nie są w kontakcie z potrzebami pracowników i faworyzują zarząd i linię firmową w stosunku do problemów pracowników.

Najgorszy ze wszystkich? Pracownicy oskarżają HR o przymykanie oczu na molestowanie seksualne i rasowe, zastraszanie przez szefów i współpracowników oraz rażące traktowanie ich firm.

Pracownicy opowiadają mi historie, w których pracownicy HR wykazują całkowitą ignorancję przepisów i nie przestrzegają własnych pisemnych zasad i procedur.

Czy wszyscy pracownicy HR są głupi, źli, zorientowani tylko na linię firmową i nieczuli? Nie przez długi strzał. Ale, jako zawód, wykonujemy działania pokazowe i działania, które mogą sprawić, że pracownicy uznają nas za podejrzanych.

W rzeczywistości prezes firmy zorientowanej na pracowników, która docenia dział HR powiedział mi ostatnio historię o tym, jak menedżer ds. Personalnych wygłaszał oświadczenie na zebraniu pracowników. Czy byli szczęśliwi z tego powodu? Głupie pytanie, jak sądzę, powiedziałem, by wypełnić głośną pauzę, która nastąpiła po moim pytaniu.

Nie, powiedział, nie głupie pytanie, ale ona jest HR, a to robi różnicę. Dlaczego pytałem? Och, powiedział, ponieważ pracownicy są nieufni wobec HR z powodu tego, w co angażuje się HR. Uwaga, powiedziałem, że jest to firma zorientowana na pracowników, która docenia to, co HR wnosi do stołu. I nadal opisywał pracowników jako ostrożnych.

Spójrzmy prawdzie w oczy, jeśli istnieje kwestia dyscyplinarna, przedstawiciel HR jest niewątpliwie obecny. Członek kadr jest świadkiem i uczestniczy w każdym spotkaniu kończącym stosunek pracy . Pracownicy HR wpływają na to, kto jest zatrudniany, kto jest awansowany, a zakresy wynagrodzeń oferowane pracownikom. Jasne, możesz kochać swój personel HR, ale to nie wyklucza ostrożnie.

Ciężko jest pracownikom HR być jednym z gangu lub nawiązać bliskich przyjaciół w pracy. Jeśli ryzykujesz, jesteś ostrożny, kogo wybierzesz i zawsze jesteś gotowy wspierać firmę w przyjaźni. Tak więc wielu pracowników nie zna swoich pracowników HR jako ludzi. To właśnie z tego środowiska pracownicy przenoszą swoje historie o horrorze HR na stronę HR. W odpowiedzi, przedstawię następujące myśli.

7 powodów, dla których HR jest często źle rozumiany - naprawdę

Nie udaje, że wypowiadam się w każdym dziale HR na całym świecie, ale pracownicy HR, których znam, są oddani zarówno pracownikom, jak i ich firmie. Unikają wywoływania bólu u pracowników. Oto powody, dla których pracownicy mogą inaczej postrzegać sytuację. Oto powody, dla których mój e-mail jest przepełniony opowieściami o horrorze HR.

Tak więc, niereagujący, nieprzydatny dział HR, który unika pomagania pracownikom w ich problemach, nie zawsze tak jest. (Chociaż wiem od moich czytelników, że takie organizacje istnieją, miejmy nadzieję, że są rzadkie.) Istnieją uzasadnione powody, dla których HR nie może spełnić życzeń każdego pracownika.

Jeśli personel działu HR nasłuchuje, aktywnie komunikuje się i informuje pracownika, dlaczego podjęto decyzję lub nie podjęto działania, pracownicy znacznie rzadziej napiszą, jak rozwiązać swoje opowieści o horrorze HR. Te informacje powinny pomóc pracownikom działu kadr w mniejszym stopniu ich niezrozumienie przez pracowników.

Więcej o HR