Powody, dla których pracownicy nienawidzą HR

Co Menedżerowie HR mogą uczyć się od chwytów pracowniczych

Pracownicy nienawidzą zasobów ludzkich z różnych powodów - niektóre z nich opierają się na błędnych doświadczeniach, podczas gdy inne wskazują na brak wiedzy na temat roli HR w miejscu pracy.

Bez względu na przyczynę, trudno jest odzyskać lojalność pracowników, gdy formują złe opinie na temat HR. Nawet gdy pracownicy dołączają do nowej firmy, w której pracownicy działu kadr są kompetentni, opiekuńczy i wspierają swoich pracowników, złe doświadczenia mogą wpływać na ich wizerunek HR.

Po latach słuchania i czytania, co piszą czytelnicy, doszedłem do wniosku, że istnieją naprawdę złe wydziały HR . Ale są też świetne działy HR . Ponadto, HR ma powody, by znaleźć irytujących pracowników .

Pięć powodów wynika z obserwacji tych czytelników, menedżerów i innych pracowników działu HR. Wszystkie są ze sobą powiązane, a pracownicy często wymieniają dwa lub trzy z nich, gdy narzekają na swoich kierowników działów HR .

5 powodów, dla których pracownicy nienawidzą HR

Pracownicy HR są niekompetentni

Pracownicy przechodzą do HR i znajdują niewyszkolonych, niewykształconych pracowników z niewielkim doświadczeniem w pracy w profesjonalnym biurze HR. Najczęstszym zarzutem jest to, że pracownicy działu HR pochodzą z księgowości lub innego niepowiązanego biura i nie wiedzą, co robią.

Na przykład Denise powiedziała:

" Chodzi o to, nie sądzę, że zaczynasz nienawidzić HR. Myślę, że brałem HR za pewnik, kiedy wszystko szło gładko, dopiero gdy miałem okropną osobę HR, która stała się nieufna. kierownik działu HR był całkowicie niekompetentny, morale było okropne, zarządzanie było gorsze, a nasz wskaźnik rotacji powinien być dla niej wstydem.

Zamiast odpowiadać na rzeczywiste problemy w rzeczywisty sposób, jej odpowiedzią było zaplanowanie potluków, wysłanie kwiecistych wiadomości e-mail i zasadniczo zignorowanie słonia w pokoju. Ona pojedynczo zrujnowała moje doświadczenie HR. Mimo to, jeśli kiedykolwiek ponownie zatrudnię pracowników jako pracowników, nigdy nie wezmę dobrego menedżera ds. Personalnych za pewnik.

Pracownicy HR są nieuczciwi

Pracownicy skarżą się, że pracownicy HR są nieuczciwi . Nie mówią prawdy o tym, jak radzą sobie z sytuacją pracownika. Oni fałszywie przedstawiają historię pracownika zarządowi i sądowi. Wielu pracowników uważa, że ​​kadra HR jest niegodna zaufania, ponieważ kłamią, aby ukryć swoje błędy w sytuacji.

Na przykład, Obecnie Bezrobotny powiedział:

"W sporze o pracę jesteś zmuszony przez swoje przepisy i przez inne organizacje rządowe (takie jak państwowe prawa człowieka, EEOC itd.), Które zdają się nalegać, abyś zgłosił swoją skargę do działu kadr, aby ta miała legitymację. tylko później dowiemy się, że (oczywiście) będą oni kłamać tym organizacjom, o których nawet w ogóle donosiliście.

"Zachowaj wszystko na piśmie, ponieważ ludzie z działu HR, którzy wydawali ci się tak współczujący, gdy byłeś w sytuacji, LIE-LIE-LIE nawet pod przysięgą, że nigdy nie zostali poinformowani o twoim problemie (mimo że masz kopie e-maili dowodzących czegoś innego), kiedy dowiedzieli się, że to był on powiedział - powiedziała sytuacja, nawet jeśli to samo stało się także z innymi pracownikami.

"Po tym, jak zostałem zmuszony do opuszczenia mojej firmy za złożenie skargi na molestowanie seksualne , przeczytałem, że niektórzy pracownicy działu kadr zarabiają ponad 75 000 USD rocznie, co może wyjaśniać, dlaczego są oni tak wykupieni".

HR ma tylko interes spółki i interesy zarządu

HR dba tylko o interesy firmy i menedżerów . W przypadku każdej skargi pracowniczej , HR będzie stawał po stronie menedżera przez większość czasu. Nawet jeśli masz wielu świadków lub pracowników wielokrotnie skarżyli się HR o to samo zachowanie, HR strony z firmą.

Dodatkowo, w celu ochrony firmy przed procesami sądowymi, HR ukrywa uzasadnione obawy pracowników.

Tom powiedział:

"Wiem to. HR istnieje przede wszystkim w celu ochrony interesów firmy. Jeśli HR ma na uwadze twoje interesy, to przez przypadek twoje interesy i interesy firmy są zbieżne. Zwróć uwagę na schematy organizacyjne, jeśli masz je w swojej firmie i sprawdź, do kogo trafiają szefowie HR. Często jest to Generalny Radca Prawny, czyli prawnicy. "

Ann kontratakuje,

"Pracuję w dziale kadr od 30 lat, HR jest tylko tak dobry, jak przywództwo i zarządzanie firmą / firmą, są ludzie o złym HR, złych bankierów, złych lekarzy itd. Są też ludzie dobrej kadry pracowniczej, dobrzy bankierzy Dostajesz obraz.

"I tak, pracujemy dla firmy - i zgadnijcie co, podobnie jak wy. Jeśli wszyscy pracujemy nad wspólnym celem, aby nasze firmy były jak najlepsze, wszyscy czerpiemy korzyści. Oznacza to akceptację odpowiedzialności za nasze wyniki i nasze interakcje z każdym w miejscu pracy.

"Nasz sukces w miejscu pracy to wspólna odpowiedzialność. Jeśli wszyscy pracujemy nad wygraną, to jest to o wiele bardziej przyjemne dla wszystkich. Chciałabym móc napisać więcej, ale muszę poradzić sobie z dwoma współpracownikami, którzy kłócą się o umieszczenie naczynia z cukierkami. "

HR nie jest obiektywny i sprawiedliwy

Pracownicy uważają, że pracownicy HR nie są bezstronni ani sprawiedliwi. Ich pragnienie utrzymania pracy i zarobienia większej pensji i kolejnej promocji uniemożliwia im uznanie słusznego punktu widzenia pracownika.

Są również podatni na wspieranie menedżerów nad pracownikami niezależnie od dowodów w danej sytuacji. Zakładają, że skarga na innego pracownika jest prawdą i że większość skarg sprowadza się do "powiedział, powiedziała," więc sytuacje nigdy nie zostaną rozwiązane.

Sandy mówi:

"HR jest tylko tak dobry jak przywództwo i zarządzanie firmą / firmą, niestety zbyt często HR jest posłańcem. Wiele z tego, co robimy, robimy prywatnie , winorośl widzi tylko zmiany polityki i tak dalej i szuka kogoś, kogo można winić - a HR to oczywisty wybór. "

HR jest zbyt zaangażowany w politykę biura

Pracownicy HR są postrzegani przez wielu pracowników jako osoby pragnące zasłużyć sobie na przywództwo na kierowniczych stanowiskach . Sprawiają one, że zajmowanie się pracownikami jest oparte na polityce pracownika na podstawie tytułu i stanowiska pracownika.

Ponieważ HR nie dodaje wartości do dolnej linii lub nie udowadnia, w jaki sposób mają , pracownicy postrzegają to zadanie jako zbędne. Ich zdaniem pracownicy działów HR przymuszają się do menedżerów i kadry kierowniczej, ponieważ nie dodają żadnej wartości do końca.

Popularnym motywem czytelników tej strony internetowej jest to, że personel HR powinien wykazać się rolą kierowniczą w organizacji linii przed dołączeniem do HR.

Bill mówi,

"Dlaczego ktokolwiek z prawdziwym talentem (modnym kadrowym kadrem) chciałby marnować swoją karierę w dziale HR, aby stać się ekspertem od regulacji rządowych i zajmować się sprawami pracowników. żaden prawdziwy talent nie chce się rozwijać, a HR nie jest po prostu miejscem, w którym to się stanie.

Podczas gdy firma ewoluuje, aby przeżyć, HR często jest o całe dekady. Radzenie sobie z ludźmi HR jest jak rozmowa z jaskiniowcami. Następnym razem, gdy jesteś sfrustrowany przez HR, po prostu bądź wdzięczny, że jesteś wystarczająco inteligentny lub ambitny, aby tam nie pracować. "

Czynniki te mogą odgrywać poważną rolę w tym, jak kompetentni i godni zaufania pracownicy w Twojej organizacji postrzegają HR. Dla udanej organizacji, która zachowuje najlepszych pracowników do obsługi klientów, powyższe pięć opinii jest śmiertelne. Zrób wszystko, aby uniknąć tworzenia ich na pierwszym miejscu.

Więcej o HR