10 najważniejszych trendów personalnych dekady

4 Trendy w zasobach ludzkich

Dziesięć najlepszych trendów dekady dla pracowników działu kadr i pracowników obsługiwanych w pracy nie było oczywiste, ani nie było ich łatwo wybrać z mojej pierwotnej listy. W zależności od wielkości Twojej firmy, Twojej lokalizacji, stanu zdrowia i rozwoju Twojej firmy i branży, dziesięć tendencji w zakresie zasobów ludzkich mogło się różnić dla Ciebie.

Chociaż wybór był wyzwaniem, a ja wciąż się tam przechodzę, są to moje dziesięć najważniejszych trendów w zasobach ludzkich w dekadzie.

Te tendencje w zakresie zasobów ludzkich są przedstawione w innej kolejności niż pierwszy trend, który w ostatnich latach zahamował HR.

Teraz, gdy zapoznałeś się z trendami z pierwszej dziesiątki Human Resources, które przedstawiłem, oraz kilkoma z moich drugich sukcesów, jakie są twoje? Czy zgadzasz się lub nie zgadzasz z wybranymi przeze mnie trendami w zakresie zasobów ludzkich? Podziel się swoimi przemyśleniami w poniższym formularzu "Odpowiedzialni czytelnicy".

To ekonomia

Z bezrobociem w USA na poziomie 10,2%, jak to piszę, oraz przedłużonymi zasiłkami dla bezrobotnych i dopłatami COBRA, które utrzymują wiele rodzin na wodzie, ten kryzys gospodarczy nie pozostawił nikogo bez wpływu. Nawet osoby wciąż zatrudnione obserwowały, jak ich 401 (k) i oszczędności spadły do ​​nowych minimów.

W ubiegłym roku prawie żaden pracownik nie otrzymał podwyżki bez awansu . Normalne premie i podział zysków zostały zastąpione obowiązkowymi urlopami, a więcej pracy zastąpiło zwolnionych współpracowników.

Opłakiwanie utraty zwolnionych współpracowników poczuciem winy, lęku i lęku również obniżyło poziom komfortu pracownika w pracy. Patrzenie przez ramię i ochrona własnej pracy stało się powszechne. Nikt nie jest w stanie przewidzieć, jak zła może być gospodarka ani jak długo potrwa spowolnienie.

Tak więc liderzy biznesu nie wiedzą, czy zarządzają z ekonomicznego punktu widzenia, że ​​gospodarka została zresetowana na zawsze, czy też gospodarka spadkowa, która się odbuduje. Liderzy biznesu z trudem radzą sobie w czasach, których nigdy wcześniej nie doświadczyli - a pracownicy, którzy mogą również doświadczać stresującej traumy gospodarczej poza pracą, obserwują i są zaniepokojeni.

Millennials są w marcu

Pokolenie pracowników, którzy byli rozpieszczani i zaplanowani przez rodziców Baby Boomer przejęło miejsce pracy przez burzę. Przynoszą plusy i minusy do miejsca pracy, ale daj spokój, kto kiedykolwiek słyszał o randce przed 1990 rokiem?

Tak więc, nie tylko twoje miejsce pracy próbuje wchłonąć potomstwo pokolenia wyżu demograficznego - a millenialsi stawiają szczególne wyzwania - pracodawcy mają do czynienia z pomaganiem trzem pokoleniom robotników z radością koegzystować, by służyć klientom jako zespół.

Kryzys gospodarczy spowodował, że sytuacja trzech pokoleń była najgorsza w przypadku Boomers, którzy planowali przejście na emeryturę, ustąpienie miejsca przyszłym pracownikom, którzy nie mogli przejść na emeryturę - i nie byli z tego zadowoleni. Pracownicy Millennials i Gen X nadzorują wyżu demograficznego, a osoby z wyżu demograficznego opiekują się tymi, którzy chcą uczyć się od pokolenia na pokolenie.

Dla pracodawcy zarządzanie millenialsami to menedżerowie umiejętności, którzy muszą się rozwijać.

Milenijne dążenie do równowagi między życiem zawodowym a prywatnym oraz życie poza pracą to legenda. Pracodawcy przyjmują tych utalentowanych młodych ludzi i rozwijają swoje mocne strony i zdolność do wniesienia wkładu, lub stracicie je dla pracodawcy, który to zrobi.

Wiele z nich ma opcje. Nie przypominają one "człowieka firmy", reklamowanego jako idealny pracownik w poprzednich latach, a miejsce pracy zmienia się, aby je dostosować.

Rekrutacja pracowników i tworzenie sieci online

W tej dekadzie nastąpiła transformacja rekrutacji pracowników oraz interakcja społeczna i medialna oraz tworzenie sieci kontaktów. Kiedy zaczynałem pisać o rekrutacji, wielkie tablice ogłoszeń, takie jak Monster, nie trwały zbyt długo. Pracodawcy zauważyli transformację sposobu, w jaki ludzie znajdują się w tej dekadzie w sieciach i miejscach pracy.

Od wielkich tablic ogłoszeń, takich jak Rzeczywiście, po niszowe miejsca pracy , od sieci na listach dyskusyjnych po witryny takie jak LinkedIn , Facebook, Twitter i Ecademy, sieci i rekrutacja nigdy już nie będą takie same.

Pracownicy Działu Zasobów Ludzkich albo nadążają za nowymi sposobami interakcji i komunikacji, albo czynią swoją organizację krzywdą.

Sieci społecznościowe to nowy sposób na znalezienie pracowników, znalezienie pracy, uzyskanie odpowiedzi na pytania, zbudowanie rozpowszechnionej, wzajemnie wspierającej się sieci kontaktów oraz śledzenie współpracowników i przyjaciół. Media społecznościowe i rekrutacja online stawiają przed pracodawcą nowe wyzwania.

Opracowywanie zasad dotyczących mediów społecznościowych i blogowania , decydowanie o tym, czy należy monitorować czas pracowników online , oraz sprawdzanie kandydatów w Internecie, wystarczy tylko zarysować nowe wyzwania dla pracodawców. Ale nie pozwól, by moc tych mediów internetowych mijała cię.

Made to Order Relationship Relationships

Być może jest to impuls ze strony millenialsów, i zdecydowanie, to dostępność technologii ułatwia dostosowywanie, ale nawiązane na zamówienie relacje w pracy stały się dominującą siłą w ostatnim dziesięcioleciu. Telepraca lub telepraca , rzadki przywilej w latach 90., przejęły miejsca pracy.

Jedna gigantyczna firma komputerowa zgłasza, że ​​ponad 55% pracowników nie tylko jest zdenerwowanych, ale cały czas pracuje z domu. Wydawnictwo w Nowym Jorku pozwala na telepracę dwa dni w tygodniu, a pracownicy mogą targować się o więcej.

Telepraca to nie jedyny element nowego zamówienia na zamówienie. Elastyczne wszystko stało się nową normą. Elastyczne godziny pracy , elastyczne cztery dni pracy, elastyczny czas wolny na spotkania i najważniejszy trend: płatny czas wolny (PTO) umożliwia pracownikom wzięcie czasu wolnego, gdy potrzebują czasu, ponieważ konsoliduje zwolnienia chorobowe , czas osobisty , i czas wakacji na bank dni dla pracowników do wykorzystania.

Dodatkowo, takie tendencje jak sprowadzanie dziecka lub zwierzę domowe do biura również mieszczą się w tej elastyczności w miejscu pracy.

Na pozór wszystkie te elementy składowe stworzonego na zlecenie trendu zatrudnienia Zasoby ludzkie oferują korzyści dla pracowników. Ale oferują także korzyści pracodawcom. Pracodawcy nie muszą pilnować czasu pracowników.

Muszą sprawić, aby praca i komunikacja były bardziej przejrzyste i mierzalne, aby elastyczność przynosiła rezultaty. Ich pracownicy są bardziej zmotywowani i zaangażowani, a mniej zestresowani kwestiami rodzinnymi i życiowymi, ponieważ mają czas niezbędny do rozwiązania problemów równowagi między życiem zawodowym a prywatnym .

Wielka plama

Internet, cały czas i dostępność za pośrednictwem technologii, zaciera granicę między pracą a domem. Pracownicy wieczorem pracują w domu nad zbiorowymi raportami i pocztą e-mail. Robią zakupy w pracy i robią krótkie przerwy grając w gry online.

Pracownicy wykonują swoją pracę bankową w pracy i rozliczają swoją pracę w domu. Prawie nikt nie jedzie na wakacje bez smartfona, laptopa i urządzenia przypominającego kindle.

Pracownicy biorący kolegów z PTO za pośrednictwem poczty elektronicznej z numerem swojego telefonu komórkowego, jeśli nie będą mieli dostępu do poczty elektronicznej.

Żadne pokolenie nigdy nie było tak połączone, a na dobre i na złe niektórzy pracownicy nigdy nie przestają pracować. Koliduje to z przestojem, czasem relaksacji i równowagą między życiem zawodowym a prywatnym , ale większość pracowników postrzega to jako sposób na życie. Pracodawcy muszą się upewnić, że ten stopień łączności nie jest wymagany. Muszą również wycofać się ze starych zasad dotyczących tego, co pracownik mógł wykonywać w pracy.

Pracodawcy muszą przestrzegać przepisów dotyczących płac i godzin w przypadku pracy z pracownikami godzinowymi, którzy muszą otrzymywać wynagrodzenie za każdą godzinę pracy. W rzeczywistości ta praca - zamazanie domu to koszmar dla pracodawców, którzy muszą płacić za nadgodziny . Tak więc większość pracodawców zabrania co godzinę pracy w domu. Podkreśla to różnice między pracownikami zwolnionymi i niezwiązanymi , już na odległość.

Wzrost technologii

Żadna lista trendów kadrowych nie byłaby kompletna bez wyraźnej wzmianki o wpływie technologii na wszystkie aspekty tej dziedziny.

Wspominałem o sile technologii w tych wszystkich trendach, ale nadal powołuję się na technologię jako główny trend. Technologia zmieniła sposób, w jaki biura ds. Zasobów ludzkich zarządzają informacjami o pracownikach i komunikują się z nimi, a także komunikują się z nimi.

W świecie, w którym kradzież tożsamości jest powszechna i może przez wiele lat kosztować pracownika niezliczoną liczbę godzin pracy, ochrona rekordów pracowników jest kluczowa.

Kradzież tożsamości jest tak poważna i wzrasta, że ​​każdy pracodawca potrzebuje planu zapobiegania .

Czy dziesięć lat temu słowa takie jak intranety, wiki, webinary i blogi istniały we wspólnym języku? Nie sądzę; stosowali je tylko początkujący i najwcześniejsi użytkownicy. Teraz pracownicy wykorzystują je wewnętrznie do gromadzenia informacji, współpracy i dzielenia się opiniami i postępami projektu.

Mogą nawet pracować wirtualnie i z odległymi zespołami jednocześnie. Organizują spotkania i wymieniają się obrazami z zespołami z całego świata.

Szkolenie pracowników i rozwój przekształcony

W tym dziesięcioleciu pojawiły się możliwości wykorzystania technologii do szkolenia, rozwoju pracowników oraz spotkań i seminariów szkoleniowych. Podcasty, teleseminars, nauka online, oprogramowanie do przechwytywania i nagrywania na ekranie oraz webinaria zapewniają możliwości rozwoju pracowników.

Ponadto w ciągu tego dziesięciolecia, wraz z rozszerzeniem opcji dostarczania technologii, pojawiły się inne możliwości szkolenia i rozwoju oraz definicje, w tym większe oczekiwania dotyczące transferu wiedzy do pracy.

Uczenie się online, zdobywanie stopnia lub punktów online oraz wszystkie formy edukacji i szkoleń internetowych zapewniają opcje, których pracownicy nigdy nie mieli, gdy szkolenie odbywało się w klasie.

Pracodawcy oszczędzają na kosztach podróży pracowników milionów dolarów, a dostęp pracownika do szkolenia nie kończy się przed seminarium.

Jest to dziesięciolecie, w którym pracodawcy eksperymentują z treningiem w klasie w wirtualnym świecie o nazwie Second Life. W nadchodzących latach można oczekiwać jeszcze większego postępu i eksperymentów.

Plus, inny trend w Zasobach Ludzkich, który rozkwitł, choć nie rozpoczął się w tej dekadzie, to koncepcja alternatywnych form uczenia się pracowników, takich jak coaching i formalny mentoring. W ostatniej dekadzie uderzyli w główny nurt.

Wzrost napięcia w stosunku do interwencji rządu w relacji pracodawca-pracownik

W Stanach Zjednoczonych toczy się debata między ludźmi, którzy uważają, że rząd już za dużo interweniuje, tworząc przepisy, które wymagają od pracodawców konkretnych korzyści dla pracowników, a tych, którzy tego nie robią.

Osoby popierające rządową interwencję uważają, że rząd USA dopuścił się zaniedbania w zakresie nieudzielania świadczeń, takich jak płatny urlop chorobowy. Uważają to za "właściwe" lub humanitarne działanie.

Przeciwnicy chcą korzyści dla pracowników, ale twierdzą, że pracodawcy powinni dokonywać wyborów świadczeń, których ich pracownicy pragną i na które mogą sobie pozwolić. Przeciwnicy twierdzą, że obowiązkowe świadczenia pracodawcy będą kosztować kraj pracy i możliwości. Mały biznes, siła napędowa tworzenia miejsc pracy w USA, stoi obecnie na uboczu z powodu niepewnej gospodarki, w tym zagrożonych mandatów rządowych i potencjalnych zmian w opiece zdrowotnej.

Jednym z bardziej znaczących przykładów interwencji rządowej było wydanie ustawy o urlopie rodzinnym i lekarskim (FMLA) w 1993 r. Skutki tego przejścia nadal były koszmarem dla pracodawców w minionej dekadzie, ponieważ, w szczególności, sporadyczne wymogi dotyczące urlopów powodowały prowadzenie ewidencji Quagmires i uśmiechnięci prawnicy próbują się uśmiechać. Oczekuję, że uwzględnię ten trend w zasobach ludzkich również po następnej dekadzie.

Rosnące koszty opieki zdrowotnej

Tak jak wolałbym odejść od tego trendu w zakresie zasobów ludzkich, to nie odchodzi. Stale rosnące koszty ubezpieczeń zdrowotnych i opieki zdrowotnej mają wpływ na to, co pracodawcy mogą zapewnić w zakresie dodatkowych świadczeń dla swoich pracowników.

Wzrost wynagrodzeń dla pracowników za część ochrony ubezpieczeniowej, praktyka ubiegania się o ubezpieczenie po raz pierwszy od pracodawcy współmałżonka, zwiększenie płatności dla członków rodziny objętych ubezpieczeniem oraz wyższe opłaty za usługi medyczne świadczone przez współmałżonków są najważniejszymi elementami rosnących kosztów opieki.

Amerykanie nie zgadzają się co do tego, co należy zrobić na tej arenie. (Popieram opłaty za przekroczenie limitu dla doświadczonych prawników i ograniczam wypłaty z pozwów o popełnienie błędów w sztuce lekarskiej, zapewniając zachęty dla osób, które stają się lekarzami rodzinnymi i czyniąc podstawowe ubezpieczenie bardziej dostępnym).

Ale większość zgadza się, że coś musi się wydarzyć, aby Amerykanie mogli zachować najlepszy system opieki zdrowotnej na świecie. Obecnie trwają prace legislacyjne, które, jak piszę ten artykuł, nie są poparte przez ponad 56% Amerykanów, więc zobaczymy. Koszty opieki zdrowotnej pozostaną tendencją w zakresie zasobów ludzkich w następnej dekadzie.

Zobacz ostateczny trend i moje Honorowe Wzmianki.

Globalizacja, outsourcing i offshoring

Rosnące regulacje rządowe w USA, wraz ze wzrostem opodatkowania przedsiębiorstw (być może najwyższego na świecie), wyższymi płacami i mniej pożądanymi, przyjaznymi dla biznesu politykami i zachętami, powodują, że pracodawcy ponownie zastanawiają się nad lokalizacją swoich operacji.

Wysokie opodatkowanie, państwa o wysokim stopniu regulacji, są świadkami wylania biznesu (i miejsc pracy) z ich lokalizacji.

Stany Zjednoczone odnotowują ogólny wzrost liczby zleceń outsourcingowych do zagranicznych lokalizacji, które są postrzegane jako bardziej przyjazne dla biznesu.

W erze globalizacji ma to sens. Pracodawcy szukają rynków globalnych, a nie lokalnych, aby czynniki ekonomiczne w jednym miejscu nie hamowały postępu. Pracodawcy dostrzegają pozytywne skutki lokalizowania biur i fabryk na rynkach światowych oraz wykorzystanie mocnych stron lokalnych pracowników, którzy znają praktyki biznesowe i zatrudnieniowe w nowych lokalizacjach.

Niezależnie od tego, czy praca jest outsourcingowana, zlecana na zewnątrz, czy też firma rozwija się globalnie, wyzwania związane z zasobami ludzkimi z globalną siłą roboczą są poważne. Jeśli firma amerykańska zatrudnia pięciu pracowników w Hongkongu lub sześciu w Europie, lokalne biura ds. Zasobów ludzkich nie mają sensu.

W rzeczywistości amerykański dyrektor ds. Zasobów ludzkich, przy wsparciu lokalnych agencji zatrudnienia, prawdopodobnie zatrudnił personel. Zarządzanie i praca z tymi globalnymi lokalizacjami, przy jednoczesnym przestrzeganiu prawa i przestrzeganiu zwyczajów kraju goszczącego, jest wyzwaniem dla menedżerów, kadr i współpracowników.

Pamiętam, że zatrudniłem mojego pierwszego pracownika w Hong Kongu. Nauczyłem się systemu monetarnego, wymaganych świąt, przepisów rządowych i innych. Odkryłem również, że dopóki nie otrzymałem lokalnej, zaufanej pomocy w zakresie zatrudnienia, nowy pracownik i kolejni pracownicy skorzystali z mojej ograniczonej wiedzy.

To zupełnie nowy świat globalnych wyzwań. Przygotuj się.

Trendy zasobów ludzkich Dekady: Wyróżnienia Honorowe

Rozważałem te trendy w zasobach ludzkich i są one godne i zasługują na wzmiankę. Kilka z nich będzie miało największy wpływ w ciągu następnych dziesięciu lat.

Obejmuje to różnorodność, która już wpływa na miejsca pracy i prawodawstwo. Zobacz mój ulubiony kawałek o różnorodności: wyszukaj podobieństwa: Just Like Me . Przepisy dotyczące dyskryminacji miały ogromny wpływ na praktyki rekrutacji i zatrudniania oraz na wszystkie obszary zatrudnienia równych szans.

Ruch związkowy w USA przechodzi radykalną zmianę. Niedawno pracownicy sektora publicznego stali się większością członków związku, pozostawiając za sobą numery członków sektora prywatnego.

Ponadto, Międzynarodowa Unia Pracowników Serwisowych (SEIU) oświadczyła publicznie, że ich członkami są nielegalni imigranci. Doprowadzi to do zmian w następnym dziesięcioleciu na temat Komitetów Działań Politycznych (PAC), podniesie pytania o to, kto finansuje działania związków, a także wpłynie na debaty na temat nielegalnej imigracji w Kongresie i dla pracodawców.

W związku z przerażającymi wydarzeniami z 9-11-2001 , z których większość pracowników obserwowała na swoich telewizorach w pracy, poczucie utraty bezpieczeństwa ogarnęło naród.

Kiedy tragedia uderzyła w miejsce pracy , pracodawcy zareagowali nowymi planami ewakuacji budynków, planami zarządzania bezpieczeństwem i sytuacjami kryzysowymi oraz strategiami kontynuacji działalności.

Najbardziej dotknięci byli ludzie, którzy byli bliżej wydarzeń i którzy stracili członków rodziny i przyjaciół. Ale wydarzenia z 9-11-2001 nigdy nie zostaną zapomniane w Ameryce. Mam nadzieję, że nigdy nie będzie to trend, ale kilku czytelników wyznaczyło to wydarzenie.

Ewolucja zarządzania wydajnością jako rozwoju pracownika, ustalania celów i strategii oceny wydajności jest ważnym trendem w zasobach ludzkich w mojej książce. Pozwala to pracodawcy na rozwój pracownika od wejścia do firmy aż do opuszczenia firmy.

Przenosi ocenę i wyznaczanie celów z corocznej oceny administrowanej przez menedżera pracownika na obopólnie korzystny zdefiniowany wkład i plan rozwoju .

Zobaczymy znacznie więcej z każdego z tych trendów w następnej dekadzie. Trzymaj się swojego miejsca. Następna fala trendów kadrowych na najbliższą dekadę wkrótce opuści stację. Czy jesteś gotowy, aby ulepszyć i wykorzystać je w swoim miejscu pracy?

Proszę podzielcie się najlepszymi trendami dekady i najgorszymi trendami dekady. Czy masz ogólne uwagi na temat tych 10 trendów i trendów w zasobach ludzkich w dekadzie? Podziel się swoimi przemyśleniami na temat 10 najlepszych trendów w zasobach ludzkich w dekadzie.