Użyj LinkedIn do rekrutacji pracowników

Witryny społecznościowe mogą zdobyć najwyższe kwalifikacje

LinkedIn i inne serwisy społecznościowe są korzystne dla pracodawców zarówno w celach sieciowych, jak i rekrutacyjnych. Potencjał LinkedIn i innych serwisów społecznościowych do odgrywania głównej roli w strategii rekrutacji pracowników rośnie, ponieważ potencjalni pracownicy coraz częściej publikują swoje profile na tych stronach każdego roku.

Nie wystarczy już tylko opublikować ogłoszenie o pracy na Monster.com, CareerBuilder.com, Craigslist.com lub innych internetowych tablicach ogłoszeń.

Dzieje się tak dlatego, że pracodawcy są zasypywani setkami życiorysów od niewykwalifikowanych kandydatów, którzy bezmyślnie piszą na dużych tablicach.

Nie powinieneś całkowicie rezygnować z pracy, ale powinieneś wiedzieć, że świat sieci społecznościowych wciąż się rozwija, istnieją lepsze sposoby rekrutowania lepszych pracowników .

Jak pracodawcy używają LinkedIn do rekrutacji

Świat rekrutacji stale się zmienia. Coraz częściej koncentruje się na portalach społecznościowych i mniejszych wyspecjalizowanych agencjach pracy. Oto jak pracodawcy używają solidnej witryny sieci LinkedIn do rekrutacji talentów.

Użytkownicy LinkedIn:

Rozwijaj i rozwijaj osobistą sieć specjalistów, do których pracodawca lub rekruter może wysłać wniosek o skierowanie rekomendowanego kandydata na dane stanowisko. LinkedIn ma członków ze wszystkich 500 firm z listy Fortune 500. 467 milionów członków LinkedIn składa się z 148 różnych branż i obejmuje ponad 100 000 rekruterów.Strategiczny strateg mediów społecznościowych , Scott Allen, współautor "The Virtual Handshake", mówi, że oprócz budowania łańcucha rekomendacji, "budując autentyczne relacje, zarówno wirtualnie, jak i twarzą w twarz, ludzie będą robić referencje czas na zastanowienie się nad potencjalnymi kandydatami / potencjalnymi klientami w odpowiedzi na zapytanie, a nawet aktywnie odsyłają ludzi do Ciebie, gdy usłyszą o potrzebie.Ale robią to tylko wtedy, gdy mają wystarczająco silną więź z tobą. W przeciwnym razie jesteś niezróżnicowany od dziesiątek lub setek innych rekruterów, z którymi są połączeni. Silne relacje, a nie duże bazy kontaktów, budują ten rodzaj działalności. "

Pozostań w kontakcie z byłymi, cenionymi, zaufanymi współpracownikami, aby uzyskać potencjalne możliwości zatrudnienia w przyszłości . Nie chcesz stracić kontaktu z osobami, z którymi z powodzeniem pracowałeś w przeszłości. Ci ludzie mogą być Twoimi najlepszymi pracownikami.

Aktywnie wyszukuj kandydatów wśród członków LinkedIn, używając słów kluczowych dla osób o wymaganych kwalifikacjach wymienionych w ich profilu na LinkedIn. Dlatego właśnie dla specjalistów z LinkedIn zaleca się bogate w słowa kluczowe, dobrze rozwinięte pełne profile. Zawsze ważne jest, aby udostępniać swoje dane kontaktowe, aby inni mogli z łatwością skontaktować się z tobą, czy aktywnie lub pasywnie poszukujesz pracowników lub poszukujesz pracowników.

Stwórz kompletny, bogaty w słowa kluczowe profil swojej firmy na LinkedIn. Przyszli pracownicy, którzy szukają pracodawców, używają również słów kluczowych do przeszukiwania LinkedIn. Patrzą również na profile firmy, aby zestawić listy miejsc, w których chcieliby pracować. Potencjalni pracownicy mogą nawet skontaktować się z Tobą za pośrednictwem systemu pocztowego LinkedIn, Inmail.

Szukaj potencjalnych pracowników przez przeszłego lub obecnego pracodawcę, który mógł zatrudnić osoby z umiejętnościami i doświadczeniem, które poszukujesz w swojej firmie.

Wyszukaj pracowników na podstawie referencji od zaufanych rekomendatorów , procesu używanego na LinkedIn, w którym członkowie sieci zapisują notatki, które Cię polecają.

Mogą korzystać z Inmail, Twojej wewnętrznej skrzynki odbiorczej na LinkedIn, aby poprosić o pomoc ze strony Twojej sieci lub wybranych specjalistów, aby znaleźć wykwalifikowanego kandydata.

Odpowiadaj na pytania w sekcji Odpowiedzi na LinkedIn. Odpowiadanie może podnieść swój profil w społeczności LinkedIn.

Może dołączać do grup na LinkedIn. Uczestnicy w grupach mogą dzielić się zainteresowaniami, członkostwem, specjalizacjami, pochodzeniem i doświadczeniem, których poszukujesz u potencjalnego pracownika. Członkowie grupy mogą również znać potencjalnego pracownika o profilu, którego szukasz.

Za opłatą można zamieszczać oferty pracy na LinkedIn oraz rekrutować i rekrutować kandydatów. LinkedIn łączy w sobie listy ofert pracy, wyszukiwania kandydatów, zaufane referencje i moc sieci, aby uzyskać wyniki.

Poszukiwanie pracy może przeszukiwać LinkedIn bezpłatnie za pomocą słowa kluczowe związane z ich pożądanymi pozycjami. Niektóre funkcje premium są dostępne dla osób poszukujących pracy za opłatą. Jak pracodawcy używają LinkedIn do rekrutacji

Może uaktualnić członkostwo kluczowych menedżerów i przełożonych do najwyższej jakości, aby mogli wyszukiwać i kontaktować się z kandydatami prywatnie na LinkedIn.

Jak pracodawcy używają LinkedIn do rekrutacji

Susan Graye, Hewlett Packard, kierownik Global Strategic Initiative Managment mówi, że od lat jest częścią sieci LinkedIn i korzysta z witryny na wiele sposobów, aby znaleźć pracowników, w tym przeszukiwanie przez pracodawcę (bieżące / przeszłe), za pomocą InMail, kupowanie reklam i tworzenie sieci.

Graye obsadził stanowiska pracy na stanowiskach kierowniczych na stanowiskach kierowniczych za pomocą LinkedIn i uważa, że ​​LinkedIn pozwala Hewlett Packard aktywnie nawiązywać kontakty i uczyć się na bieżąco.

Devin Blanks z DB Search Group, firmy rekrutacyjnej i Minneapolis opartej na MN, mówi:

"Osobiście należę do społeczności LinkedIn od wczesnej kariery, obecnie często używam jej, by połączyć się z wieloma trudnymi do znalezienia specjalistami, którym być może nie mieliśmy okazji połączyć się z wykorzystaniem bardziej konwencjonalnych środków.

"Ostatnio chcieliśmy obsadzić stanowisko Starszego Dyrektora ds. Personalnych, ponieważ stanowisko to było bardziej złożone niż zwykle i wymagało bardzo specyficznego zestawu umiejętności, wykorzystałem dwa różne podejścia do korzystania z LinkedIn.

"Najpierw umieściliśmy stanowisko, a po drugie, przeglądaliśmy potencjalnych kandydatów za pośrednictwem połączeń drugiej i trzeciej strony za pośrednictwem moich bezpośrednich kontaktów i prosiliśmy o wprowadzenie, otrzymałem świetną odpowiedź, spotkałem się z kilkoma kandydatami i obsadziłem stanowisko członkiem LinkedIn.

"Większość naszych kandydatów pochodzi z naszej wewnętrznej bazy danych, poleconych, przeziębień i stowarzyszeń niezwiązanych z internetem, ale kiedy nie mogę znaleźć bardzo konkretnego kandydata w ten sposób, zdecydowanie utrzymam LinkedIn jako poważny rekrutuj źródła sieciowe. "

Greg Buechler, założyciel i dyrektor generalny Off the Hook Jobs twierdzi, że korzysta z LinkedIn dla każdego wyszukiwania.

"Prowadzę zaawansowane wyszukiwania w celu identyfikacji potencjalnych kandydatów i zazwyczaj wysyłam wiadomości InMail, zamiast próbować dotrzeć do osoby za pośrednictwem trasy wprowadzenia. Jeśli dana osoba ma w swoim profilu adres e-mail, mogę również wysłać wiadomość e-mail bezpośrednio do tej osoby.

Przez wiele lat wykonywałem kilka zleceń i zazwyczaj są to osoby na poziomie dyrektorskim, nie widzę dużo poniżej poziomu dyrektora wyższego lub dyrektora, który jest bardzo skuteczny na LinkedIn, ale na stanowisku starszego kierownika, dyrektora, wiceprezesa , dyrektora generalnego , to jest wspaniałe."