10 supermodelek, które zagrały w teledyskach

Supermodelki pojawiają się w teledyskach od dziesięcioleci. Kilka modeli uber pojawiło się nawet w teledyskach, zanim zaczęły one rezerwować modę lub komercyjne modelowanie. Kiedy supermodelki pojawiają się w teledyskach, mają tendencję do tego, aby film był znacznie bardziej popularny niż bez gwiazdy. Dodatkową zaletą modelu występującego w teledyskach jest to, że fani tego muzyka nie tylko tego zobaczą, ale także fani tego modela.

Oto sześć supermodelek, które pojawiły się w głównych teledyskach:

 • 01 Sean O'Pry w "Pustej przestrzeni"

  Taylor Swift / Sean O'pry

  Kiedy Sean O'Pry pojawił się w teledysku "Blank Space" Taylora Swifta, szybko stał się najbardziej rozmownym modelem męskim na świecie. O'Pry, wówczas 26-latek z Kennesaw w stanie Georgia, zagrał Swift'a z nienawiścią, a fani go zjedli. Od tego czasu O'Pry zagrał w kampaniach dla Calvina Kleina, Armaniego, DKNY i Lacoste. Był także dwukrotnie nazywany najbardziej udanym męskim modelem przez magazyn Forbes, i nie wykazuje żadnych oznak spowolnienia. Ciekawostka: pojawił się również w teledysku Madonny dla "Girls Gone Wild".

  Jak odkryto 10 najlepszych męskich modeli

 • 02 Gemma Ward w "Daughters"

  Gemma Ward

  Cudowny hit Johna Mayera "Daughters" wymagał gwiazdy za towarzyszący mu teledysk, który był równie piękny jak utwór, i dlatego Gemma Ward została obsadzona w roli. Ward został odkryty, kiedy miała 14 lat, a do 2004 roku była modelową "Dziewczyną" inspirującą ruch "baby-doll". W 2008 roku Ward zrobiła sobie przerwę od modelowania i nie wróciła na wybieg do 2014 roku. W międzyczasie została matką i grała w wielkich filmach, takich jak Piraci z Karaibów: On Stranger Tides i The Great Gatsby .

  6 wielkich powodów, dla których potrzebujesz agencji modelującej

 • 03 Stephanie Seymour w "November Rain"

  Stephanie Seymour. Stephanie Seymour

  W 1991 roku supergwiazda Stephanie Seymour pojawiła się w filmie Guns n 'Roses dla "November Rain" z jej ówczesnym chłopakiem Axlem Rose. Seymour, obecnie 49 lat, zaczął ją w świecie modelek, gdy była nastolatką. Od tego czasu kilkakrotnie pojawiła się na okładce Vogue wraz z wieloma innymi znanymi magazynami o modzie. Była twarzą Almay, Louis Vuitton, Marc Jacobs, Christian Dior, Valentino i więcej.

 • 04 Iman w "Remember the Time"

  Iman. Iman

  Kiedy Michael Jackson chciał kogoś obsadzić, by przedstawić słynną rzeźbę Nefertiti na Tutmozisie, supermodelka Iman była oczywistym wyborem z powodu jej niemal niesamowitego podobieństwa do królowej. Film wyszedł w 1991 roku i był wielkim hitem. Iman, obecnie przeważnie wycofany z modelingu, pojawił się na okładce Vogue i współpracował z wieloma wybitnymi projektantami, takimi jak Calvin Klein, Helmut Lang i Donna Karan. Dziś koncentruje się przede wszystkim na linii kosmetyków i filantropii.

 • 05 Christie Brinkley w "Uptown Girl"

  W 1983 roku supergodelka Christie Brinkley zagrała w teledysku Billy'ego Joela dla jego klasycznego hitu "Uptown Girl". W teledysku, Joel przedstawia mechanika szukającego "miejskiej dziewczyny", którym jest Brinkley. Joel i Brinkley zakończyli ślub w 1984 roku, a później rozwiedli się. Brinkley nadal jest udanym modelem, a jej życiorys obejmuje ponad 500 okładek czasopism, w tym Vogue, Harper's Bazaar, Cosmopolitan, Rolling Stone i Glamour. Potrafi także dodać autora, aktorkę, fotografkę, projektanta i aktywistę do praw człowieka i zwierząt oraz środowiska do swojej listy osiągnięć. W wieku 63 lat Brinkley jest jednym z najbogatszych modeli na świecie.

  4 sposoby modelowania kariery mogą poprawić Twoje życie

 • 06 Christy Turlington w "Notorious"

  Christy Turlington / French Vogue

  Christy Turlington miała zaledwie 17 lat, gdy jej przyjacielem był właśnie Simon Le Bon, który dał jej pierwszą wielką przerwę w świecie modelowania z rolą w teledysku Durana Durana do "Notorious". Szybko przeszła do statusu supermodelki i kontynuowała stać się jedną z najbardziej kultowych twarzy na świecie. Zebrała setki okładek czasopism wraz z długą listą godnych podziwu wysiłków humanitarnych i jest żoną aktora, reżysera i pisarza Eda Burnsa.

  6 supermodelek, które używają swojej sławy dla miłosierdzia

 • 07 Linda, Cindy, Naomi, Christy i Tatjana w "Freedom"

  George Michael / Freedom Video

  Mega-hit George'a Michaela "Freedom" był przełomowym momentem supermodelki w latach 80. Oprócz nagrania pasa startowego dla Gianniego Versace'a, wideo "Freedom" mocno ugruntowało Lindę Evangelista, Cindy Crawford, Naomi Campbell, Christy Turlington i Tatjana Patitz jako supers w świecie supermodelek.

  Modele wpływu: 50 kobiet, które resetują kurs mody