Czy można odrzucić zadanie modelowania?

Powiedzieć "nie" do rezerwacji? Jaki model zrobiłby taką szaloną rzecz? Inteligentny i poinformowany, to kto!

Podczas gdy kuszące jest podejmowanie każdego zadania związanego z modelowaniem, które pojawia się na twojej drodze, zwłaszcza jeśli jesteś nowym modelem próbującym włamać się do biznesu , jest kilka szczególnych okoliczności, w których można zaakceptować: "Nie, dziękuję!". przerażające, decyzja o odejściu może być najlepszą rzeczą, jaką zrobisz dla siebie i swojej kariery.

Więc kiedy można odrzucić pracę?

Kiedy może wpłynąć na przyszłe rezerwacje

Aaron Marcus, autor książki " Jak zostać sukcesem komercyjnym, podzielił się interesującą anegdotą na swoim blogu.

Jego agent wysłał mu e-mail z informacją o drukarni farmaceutycznej. Zwykle Aaron byłby bardzo podekscytowany, ponieważ w świecie modelowania komercyjnego farmaceutyczne zlecenia druku zazwyczaj płacą najlepsze. Ta konkretna praca opłacała tylko 500 $, ale to było jedno małe zdanie w drobnym drukiem, które naprawdę uruchomiło jego dzwonki alarmowe: "na wieczność".

"Bezterminowo" oznacza, że ​​firma chce mieć możliwość korzystania z reklamy na zawsze. Problem polega na tym, że jeśli zamierzają używać reklamy do końca czasu, Aaron nigdy nie będzie w stanie wykonać innej pracy dla podobnego produktu. Za 400 $ (dzienna stawka pomniejszona o 20% prowizji agencyjnej), przez resztę swojej kariery straciłby pracę dla tego rodzaju produktu. Po dokładnym przemyśleniu Aaron zadzwonił do swojego agenta, podziękował jej bardzo za ofertę i wyjaśnił, że nie uważa, by była to dobra decyzja biznesowa, aby ją zaakceptować.

Uwaga: tak jak w przypadku wszystkich rzeczy, są wyjątki! Aaron zaakceptował lepiej płatną pracę z klauzulą ​​wieczności zawartą w umowie. Jedyną różnicą, poza wyższą płacą, było to, że reklama była dla niejasnego produktu, który miał niewielkie lub żadne szanse na zakłócenie przyszłej pracy.

Kiedy już zarezerwujesz

Jeśli współpracujesz z dwiema różnymi agencjami , możliwe, że zaoferujesz Ci jedno zlecenie, gdy już zarezerwujesz dla innej.

Oczywiście, nie możesz być w dwóch miejscach naraz i tak ciężko, jak twój agent może spróbować, nie zawsze jest możliwe, aby zmienić daty i godziny kręcenia. Więc co robisz?

Zazwyczaj najlepszą decyzją jest utrzymanie zaangażowania i odrzucenie drugiej pracy. Może to być trudne, szczególnie jeśli druga praca jest bardziej lukratywna, ale zazwyczaj jest lepsza na dłuższą metę. Jeśli zwolnisz pierwszą rezerwację, twój agent będzie musiał skontaktować się z klientem, wyjaśnić, dlaczego wycofałeś się i znaleźć odpowiedni zamiennik lub stracić prowizję. To niweczy twoje relacje z agentem modelki i klientem i może wypalać mosty - coś, czego nigdy nie chcesz robić w branży modelowania (to mały świat!).

Kiedy łamie wasze religijne i / lub moralne wierzenia

Wiele modeli ma pewne linie, przez które się nie krzyżują. Niektórzy odmawiają pozowania nago lub pół-nago lub z papierosami, alkoholem, futrem lub innym konkretnym produktem, który narusza ich zasady. Jeśli strzelanie wymaga od ciebie zrobienia czegoś, co cię niepokoi, jesteś całkowicie w swoim prawie, by odrzucić tę pracę. Można to zrobić w branży modelowania, pozostając wiernym sobie!

Kiedy twój żołądek mówi "nie"

Jeśli rezerwacja nie jest dla ciebie odpowiednia z jakiegokolwiek powodu, powinieneś porozmawiać o swoich wątpliwościach ze swoim agentem.

Twoje zmartwienia mogą okazać się niczym, ale mogą też okazać się czymś. Jeśli twój agent nie może złagodzić sytuacji i złagodzić nerwów, powinieneś wysłuchać swoich instynktów i grzecznie odmówić pracy.