Wskazówki dotyczące przekształcania stażu w pełnoetatową pracę

Organizacje poszukują stażystów, którzy są zmotywowani i wykazują postawę "idącej na nogi". Pracodawcy chcą również, aby ludzie odbywali praktyki w swojej firmie, którzy mają silną etykę pracy i są niezawodni oraz pracują dobrze niezależnie i w zespole. Wiele działów zasobów ludzkich zgłasza, że ​​poszukuje wielu swoich pełnoetatowych pracowników od stażystów wykazujących te umiejętności, którzy wcześniej internowali swoje organizacje. Przestrzeganie tych wskazówek zwiększy prawdopodobieństwo, że staż zamieni się w pełnoetatową ofertę pracy.

 • 01 Spotkaj się i pozdrawiam z każdym spotkaniem

  Pomyślne relacje w pracy wymagają doskonałych umiejętności komunikacyjnych oraz pozytywnego nastawienia. Twoi przełożeni i współpracownicy mogą być zanurzeni w projektach i terminach i nie zauważać, że jesteś nowy w organizacji; więc upewnij się, że przejąłeś inicjatywę i przedstawiłeś pozytywną i przyjazną postawę każdemu, kogo spotkasz, od woźnego po dyrektora generalnego.

  • Tworzenie profesjonalnych połączeń
  • Wraz ze swoim szefem
 • 02 Wykonaj swoje badania

  Postaraj się przeprowadzić badania i dowiedzieć się wszystkiego o firmie i branży. Twoje Biuro Karier w twojej uczelni to doskonałe miejsce na rozpoczęcie. Możesz również napisać bezpośrednio do firmy w celu uzyskania informacji, zaangażować się w wywiady informacyjne , skontaktować się z lokalną Izbą Handlową i przeczytać lokalne gazety i publikacje biznesowe, aby dowiedzieć się więcej o organizacji.

 • 03 Ustaw osobiste cele i bądź aktywny

  Określ cele osobiste, które chcesz osiągnąć podczas stażu, i poproś swojego przełożonego o to, co należy. Jeśli okaże się, że twoja praca jest wykonana, poproś o nowe projekty lub zajrzyj do lektury firmy i / lub czasopism fachowych. Ustawienie celu jest szczególnie ważne dla stażystów - aby zdobyć odpowiednie umiejętności, jakich poszukują pracodawcy, zatrudniając przyszłych pracowników na pełny etat.

 • 04 Czytaj Profesjonalne czasopisma i czasopisma branżowe

  Bądź na bieżąco z informacjami o pracodawcy i przeczytaj, co czytają profesjonaliści. Dowiedz się więcej o pracodawcy, konkurencji i dodatkowych informacjach o branży.

  Czy są nowe trendy, czy w tej chwili dzieje się coś ekscytującego w tej dziedzinie? Sukces w zawodzie wymaga motywacji i prawdziwej chęci zdobycia wiedzy na temat branży. Skuteczni stażyści podejmują inicjatywę, aby uczyć się jak najwięcej podczas krótkiego czasu trwania stażu .

 • 05 Przygotuj się na jakąś chropowatą pracę

  Wykonaj mniejsze zadania krok po kroku i skup się na pełnym obrazie. Być może będziesz musiał zrobić kawę lub zrobić jakieś zgłoszenie w pewnym momencie, ale jeśli robienie kawy i segregowanie zajmuje większość twojego dnia, pora porozmawiać ze swoim przełożonym o twoich celach i oczekiwaniach dotyczących stażu.

  Jednym ze sposobów uniknięcia tej sytuacji jest zawarcie umowy przed stażem, w którym określasz swoje obowiązki. Pamiętaj, że we wszystkich pracach znajdują się zadania o charakterze pomocniczym, a udział w nich zapewni lepszą pracę zespołową i dobrą wolę współpracowników.

 • 06 Zadaj pytania

  Skorzystaj ze statusu studenta i zadawaj pytania dotyczące wszystkiego, czego nie rozumiesz. Pracodawcy uważają, że studenci, którzy zadają pytania, są zmotywowani i naprawdę chcą uczyć się wszystkiego o branży.

  Jako stażysta pracodawcy nie oczekują, że dowiesz się wszystkiego o pracy lub branży. Praktyki są świetnym doświadczeniem, a im więcej pytań zadasz, tym więcej dowiesz się o pracy i o tym, jak działa ta branża.

 • 07 Znajdź mentora

  Ucz się od tych, których podziwiasz i rozwijaj relacje mentorskie, które możesz kontynuować długo po zakończeniu praktyki. Profesjonaliści chętnie dzielą się swoją wiedzą i chcą pomóc nowym profesjonalistom wchodzącym na rynek. Dobrym mentorem jest ktoś, kto chce dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem i chce widzieć swojego podopiecznego w branży.

 • 08 Bądź profesjonalny

  Utrzymuj profesjonalny wizerunek i unikaj plotek i polityki biurowej. Utrzymuj pozytywny i profesjonalny wizerunek zarówno w biurze, jak i poza nim. Utrzymywanie profesjonalizmu podczas interakcji oznacza także efektywne wykorzystanie czasu, dzięki unikaniu czasu firmowego na osobiste rozmowy telefoniczne i e-maile.

 • 09 Rozwijaj profesjonalne relacje

  Komunikuj się z przełożonymi i współpracownikami i trzymaj się pętli komunikacji w biurze. Profesjonalne relacje są kluczem do rozpoczęcia udanej kariery. Przez całą swoją karierę profesjonalna sieć pomoże ci poznać nowe możliwości i zaoferować sposoby awansu w swojej dziedzinie.

 • 10 Bądź entuzjastyczny!

  Pokaż swój entuzjazm i motywację i poproś o udział w spotkaniach i profesjonalnych warsztatach. Entuzjastyczni pracownicy zwykle ścierają się nawzajem i mają pozytywny wpływ na organizację jako całość.

  Jeśli chcesz zostać zatrudniony jako pracownik etatowy po zakończeniu stażu, wykazuj cechy entuzjastycznego pracownika w krótkim czasie, aby wywrzeć pozytywny wpływ zarówno na twoich współpracowników, jak i przełożonych.

 • Uzyskanie sukcesu

  Te 10 wskazówek pomoże ci odnieść sukces i osiągnąć sukces w ramach stażu, a nawet może doprowadzić do pracy w pełnym wymiarze godzin.