Pytania dotyczące wywiadów na temat twoich umiejętności i zdolności

Aby ukończyć następną rozmowę, musisz przygotować odpowiedzi na kilka prowokujących pytań dotyczących twoich umiejętności i zdolności. Aby przekonać rozmówcę, że najlepiej nadajesz się do tej roli, potrzebujesz również solidnej strategii.

W trakcie wywiadu ankieter będzie zwracał szczególną uwagę na następujące rzeczy:

  1. Twój poziom samoświadomości (tj. Łączenie przeszłych działań i zachowań z udanymi wynikami)
  1. Twoje instynkty lub cechy osobowości, które przychodzą ci naturalnie (np. Zaangażowanie, praca zespołowa, empatia itp.)

Na czym się skupić w swojej odpowiedzi

Przed przejrzeniem pytań, na które najprawdopodobniej zostaniesz poproszony, zapisz wszystkie swoje twarde umiejętności (np. Projektowanie stron internetowych, rachunkowość, pisanie na maszynie) i umiejętności miękkie (np. Rozwiązywanie problemów, kreatywność, komunikacja). Z tej listy wybierz do pięciu, które możesz śmiało omówić szczegółowo i zastosować do określonej roli. Zrób krok dalej, wybierając krótką, ale zapadającą w pamięć historię, która pokazuje twoje mocne strony.

Upewnij się, że analizujesz zarówno opis stanowiska pracy, jak i organizację z wyprzedzeniem. Będziesz miał znaczną przewagę nad innymi kandydatami, jeśli twoje odpowiedzi pokażą pełne zrozumienie roli. Rozważ skupienie się na następujących umiejętnościach miękkich, których poszukują pracodawcy:

Pytania dotyczące wywiadów o twoich zdolnościach

Pytania dotyczące umiejętności miękkich