Odpowiadanie na pytania dotyczące rozmowy kwalifikacyjnej Pytania dotyczące wyzwań

Typowe pytanie do wywiadu, które należy zadać, aby określić, czego szukasz w następnej pracy i czy pasujesz do stanowiska, na które jesteś zatrudniony, brzmi: "Jakie wyzwania czekasz na stanowisku?"

To pytanie może być sposobem pokazania, jak jesteś wykwalifikowany do pracy. Możesz go również wykorzystać do zademonstrowania, że ​​jesteś zmotywowany przez wyzwania i potrafisz poradzić sobie z trudnymi zadaniami.

Przeczytaj poniżej, aby uzyskać poradę dotyczącą odpowiedzi na pytanie: "Jakie wyzwania czekasz na stanowisku?". Przeczytaj również poniżej przykładowe odpowiedzi.

Jak odpowiadać na pytania dotyczące wyzwań

Zademonstruj swoje umiejętności. Jednym z dobrych sposobów, aby odpowiedzieć na pytania dotyczące wyzwań, których szukasz, jest omówienie, w jaki sposób chciałbyś móc efektywnie wykorzystać swoje umiejętności i doświadczenie, jeśli zostałeś zatrudniony do pracy. Na przykład możesz powiedzieć: "Niedawno dostałem mój certyfikat w XXXX i czekam na zastosowanie tych umiejętności" lub "Udoskonalałem swoje umiejętności prezentacji i oczekuję tworzenia atrakcyjnych dla twojego działu." To pytanie może być świetnym sposobem na wskazanie konkretnych umiejętności i cech, które posiadasz.

Wyraźna motywacja. Możesz także wspomnieć, że motywują cię wyzwania, masz możliwość skutecznego stawienia czoła wyzwaniom oraz elastyczność i umiejętności niezbędne do wykonywania trudnych zadań. Na przykład możesz powiedzieć: "Jestem zmotywowany, gdy termin jest trudny. Nurkuję od razu, więc praca jest wykonywana z czasem, aby oszczędzić na projekcie. "Ta odpowiedź pokazuje twoje umiejętności organizacyjne i zarządzanie czasem.

Pokazuje również pracodawcy, że możesz obsłużyć napięte terminy.

Połącz swoją odpowiedź z zadaniem. Niezależnie od tego, czy użyjesz swojej odpowiedzi, aby zademonstrować swoje umiejętności, czy wyrazisz, że jesteś zmotywowany przez wyzwania, połącz swoją odpowiedź z wymaganiami pracy . Skoncentruj się na typach wyzwań, które zostaną ci przedstawione w pracy i pokaż, jak dobrze radzisz sobie z nimi.

Aby pomóc w przygotowaniu odpowiedzi na to pytanie, należy spojrzeć wstecz na listę stanowisk, krążyć umiejętności i doświadczenia niezbędne do wykonywania pracy. W swojej odpowiedzi skoncentruj się na tych, z których najbardziej pasjonujesz się i / lub masz największe doświadczenie.

Użyj przykładów. Możesz kontynuować, opisując konkretne przykłady napotkanych wyzwań i celów, które osiągnąłeś w przeszłości. Na przykład, po powiedzeniu, że motywuje Cię trudny termin, możesz podać przykład czasu, w którym wykorzystałeś swoje umiejętności zarządzania czasem, aby ukończyć projekt z wyprzedzeniem.

Przykład najlepszych odpowiedzi

Więcej pytań do rozmowy kwalifikacyjnej i odpowiedzi

Poniżej znajdują się bardziej typowe pytania dotyczące wywiadów, na które zostaniesz poproszony, wraz z przykładowymi odpowiedziami i wskazówkami, jak odpowiedzieć.

Wywiad Pytania i odpowiedzi
Typowe pytania podczas rozmowy kwalifikacyjnej i przykładowe odpowiedzi.

Wywiad Pytania do Ask
Pytania do kandydatów na stanowisko pracy, aby zapytać osobę przeprowadzającą wywiad.

Przeczytaj więcej: Jak radziłeś sobie z wyzwaniami na swojej ostatniej pozycji? | Więcej pytań na temat wywiadów O tobie | Częste pytania dotyczące wywiadu