Dokumenty Google Wznów i przykryj szablony listów

Pomocne może być skorzystanie z szablonu, aby rozpocząć budowanie CV i pisanie listów motywacyjnych , a także Dokumenty Google.

Dokumenty Google oferują wiele darmowych szablonów CV i listów motywacyjnych, które osoby poszukujące pracy mogą wykorzystać jako punkt wyjścia do stworzenia profesjonalnie prezentującej się reprezentacji swoich umiejętności i doświadczenia. Znajdziesz formaty z eleganckimi opcjami kolumn, punktorami, kolorowymi akcentami i dobrze dobranymi czcionkami.

Szablony listowe Dokumentów Google zapewniają skoordynowany wygląd, który pasuje do stylu Twojego CV.

Poniżej znajdziesz porady na temat korzystania z szablonów Dokumentów Google oraz porady dotyczące używania szablonów CV i listów motywacyjnych.

Wskazówki dotyczące korzystania z szablonów

Ważne jest, aby twoje CV i list motywacyjny były profesjonalne i dopracowane. Muszą być atrakcyjne wizualnie, odpowiednio sformatowane i dobrze napisane. Szablony pomogą Ci uporządkować twój list i wznowić go, aby były dobrze zorganizowane.

Szablon pomaga w układaniu dokumentów. Pokazują również elementy, które należy uwzględnić w liście, takie jak wprowadzenie i akapity ciała.

Szablon pomaga również zaoszczędzić czas. Szablon zawiera sugerowaną strukturę dokumentów, dzięki czemu możesz szybko zacząć pisać.

Powinieneś użyć szablonu jako punktu wyjścia dla swoich listów i wznowić. Pamiętaj jednak, aby zmienić wszystkie elementy szablonu, aby pasowały do ​​własnych potrzeb.

Jeśli na przykład szablon listu motywacyjnego zawiera tylko jeden akapit treści, ale chcesz uwzględnić dwa, powinieneś to zrobić. Podobnie, jeśli nie chcesz mieć sekcji umiejętności w swoim CV, ale twój szablon ma taką, możesz po prostu ją usunąć.

Pierwsze kroki w Dokumentach Google

Aby użyć szablonu Dokumentów Google, musisz się zarejestrować, jeśli nie masz jeszcze konta.

Aby wybrać szablon do użycia. najpierw zaloguj się na swoje konto Google. Możesz też najpierw wybrać szablon, a następnie zalogować się do Dokumentów Google, aby uzyskać dostęp do szablonu i go edytować.

Oto więcej informacji o korzystaniu z Dokumentów Google .

Korzystanie z Google Docs Wznów i przykryj szablony listów

Jest to szybkie i łatwe do znalezienia i używania szablonów. Wystarczy wykonać poniższe czynności:

  1. Przejdź na stronę główną Google i kliknij Dokumenty Google. Zaloguj się, jeśli masz konto.
  2. Kliknij "Galeria szablonów", aby zobaczyć listę opcji szablonu. Istnieje wiele formatów listów, które można wykorzystać do listu motywacyjnego, a także wiele formatów CV. Możesz znaleźć dodatkowe szablony, klikając strzałki "Więcej" i przewijając opcje.
  3. Wybierz szablon, który Ci odpowiada. Kliknij szablon, którego chcesz użyć, a otworzy się on w nowym oknie.
  4. Spersonalizuj szablon swoimi informacjami. Szablony wypełnione są bezsensownym fałszywym tekstem. Po prostu kliknij tam, gdzie chcesz edytować, usuń sztuczny tekst i zacznij pisać. Zmiany są automatycznie zapisywane na Twoim koncie w Dokumentach Google.
  5. Nazwa szablonu pojawia się u góry ekranu, nad paskiem narzędzi. Na przykład, jeśli wybrałeś podstawowy szablon CV, "Resume" pojawi się nad paskami narzędzi. Aby zmienić nazwę pliku, po prostu kliknij nazwę szablonu. Otwiera się w polu tekstowym do edycji. Po zmianie nazwy kliknij pole tekstowe, a Twoje nowe imię zostanie zapisane. Jeśli tworzysz wiele wersji swojego CV lub listu motywacyjnego, pamiętaj o oznaczeniu każdego z nich konkretnym tytułem, który pomoże Ci zapamiętać, które jest (np. Tytuł pracy, o którą się ubiegasz).
  1. Po zakończeniu podstawowego życiorysu, ale chcesz go dostosować do konkretnej aplikacji, zrób kopię CV lub listu przewodniego za pośrednictwem menu "Plik" i nadaj mu inną nazwę. Dokumenty Google automatycznie zapisują nowy plik razem z innymi dokumentami.

Przechowywanie i udostępnianie Dokumentów Google Wznów lub list motywacyjny

Po utworzeniu ostatecznej wersji życiorysu lub listu motywacyjnego możesz przechowywać go w Dokumentach Google, aktualizować, wykorzystywać do składania ofert pracy i udostępniać go menedżerom rekrutującym i rekruterom. Możesz też zapisać go na Dysku Google - systemie organizacyjnym, w którym możesz tworzyć, przesyłać, edytować i zapisywać dokumenty. Oto, jak przechowywać i udostępniać swoje CV online za pomocą Dysku Google.

Znalezienie dodatkowych szablonów

Niektóre firmy stworzyły dodatki, które można pobrać za pomocą szablonów CV lub CV, zwykle za darmo.

Należą do nich VisualCV i Vertex42.

Istnieją również szablony CV i listów motywacyjnych, do których można uzyskać dostęp za pośrednictwem innych platform, programów i baz danych. Na przykład sprawdź niektóre z następujących szablonów:

Powiązane artykuły: Wskazówki dotyczące używania szablonu listu motywacyjnego Przykładowe list motywacyjny