Dowiedz się więcej o przemyśle muzycznym Inwestorzy i patroni

Kiedy szukasz inwestorów w branży muzycznej, ważne jest, aby pamiętać, że w zamian za gotówkę oddasz część swojego biznesu, część autonomii lub obie te rzeczy. Upewnij się, że dokładnie bierzesz pod uwagę rzeczywisty koszt inwestycji - nie tylko to, co będziesz musiał spłacić, ale także to, co poświęcisz, pracując z inwestorem - i upewnij się, że z góry jesteś jasny.

Oto niektóre z opcji, jeśli chodzi o zbieranie pieniędzy.

Anioł Biznesu

Muzyczni anioły biznesu mogą przybierać różne formy. Twój anioł może być członkiem rodziny lub przyjacielem z głębokimi kieszeniami, lub może być zupełnie obcy z dużą ilością gotówki, który jest zainteresowany inwestowaniem w firmy typu start-up. Niektórzy aniołowie biznesu muzycznego to ludzie, którzy zarobili pieniądze na muzykę i chcą przekazać swoje szczęście i wiedzę. Inni to po prostu ludzie, którym wydaje się pieniądze, którzy lubią pomysł angażowania się w muzykę. Anioły pomogą w uruchomieniu gotówki, ale proponowana przez ciebie firma musi mieć określoną wielkość, aby była warta poświęcenia czasu (patrz sekcja "Mały wydruk" poniżej).

Venture Capitalists

Inwestorzy kapitału podwyższonego ryzyka (VC) będą inwestować w przedsiębiorstwa zarówno podczas rozruchu, jak i wtedy, gdy firma potrzebuje zastrzyku gotówki, aby się rozwijać. Jeśli szukasz funduszy VC, upewnij się, że szukasz grupy, która ma historię inwestowania w firmy związane z muzyką.

Mimo że inwestorzy szukają inwestycji obciążonych wysokim ryzykiem, nie zawsze są dobrze dobrani z branżami kreatywnymi, o ile nie są przyzwyczajeni do tej dziedziny. Innymi słowy, jeśli możesz nawet sprawić, by traktowali cię poważnie, to na początku nie obchodzi ich "artystyczna integralność" - chcą łupów i chcą tego szybko.

Arts Councils

Amerykanie mogą tylko zapomnieć o tym, ale poza Stanami, większość krajów ma instytucje finansujące, które zapewniają pieniądze na sztukę, w tym przemysł muzyczny. Te grupy finansujące sztukę mogą być świetnymi miejscami, aby zdobyć potrzebne pieniądze, ponieważ są chętne do pracy z firmami muzycznymi różnej wielkości i mają możliwość wykorzystania szans na projekty poszukujące zysku, takie jak anioły i VC, których nie dotkną. Co więcej, przez większość czasu udzielają one dotacji, a nie pożyczek, więc nie musisz ich spłacać. Nadal będziesz potrzebował dobrego biznesplanu, aby z nimi pracować, chociaż w większości przypadków mogą pomóc Ci go napisać.

Główne etykiety

W przypadku etykiet niezależnych możliwa jest inwestycja na dużej etykiecie . Tego rodzaju inwestycja będzie zazwyczaj dostępna dopiero po tym, jak zbudujesz udokumentowaną historię sukcesu jako wytwórnia i będziesz potrzebować pieniędzy na rozbudowę - początkowa gotówka od głównej firmy jest zwykle przyznawana tylko osobie, która albo ma udany niezależny label przeszłość lub ma dobry rekord sprzedaży jako artysta.

Oczywiście, fundusze od majora będą wymagały kontroli nad twoją wytwórnią, która nie zawsze kończy się dobrze dla indies.

Dystrybutorzy

Jest to kolejna, która jest specyficzna dla etykiet i jest nieco trudniejsza do znalezienia.

Jednak w niektórych przypadkach może być możliwe uzyskanie dystrybutora, który zainwestuje w wydanie na podstawie projektu. Na przykład, jeśli masz szansę pracować z wielkim artystą, ale nie możesz sobie pozwolić na wymyślenie zaliczki lub pieniędzy, aby nadać albumowi odpowiedni popęd, twój dystrybutor może wkroczyć z wyprzedzeniem przeciwko przyszłości zarobki na albumie lub kredyt, który uczyniłby ich inwestorem w projekt, dając im większy zysk z albumu. Dystrybutorzy mogą również pomóc w produkcji .

Ważne rzeczy do rozważenia przy poszukiwaniu inwestora

Czy Twój inwestor chce brać udział w podejmowaniu decyzji biznesowych? Jeśli tak, to czy mają doświadczenie w branży muzycznej lub innej branży kreatywnej (a jeśli tak, czy podzielasz podobną filozofię w zakresie biznesu)?

Praca z inwestorem z ogromnym doświadczeniem w branży muzycznej, który chce pomóc Ci w kształtowaniu i budowaniu biznesu, może być świetną rzeczą.

Praca z inwestorem, który po prostu ma dużo pieniędzy i chce zainwestować w swój biznes związany z muzyką, ponieważ wydaje mu się, że byłoby to zabawne, może nie być tak wielką rzeczą, jeśli chcą powiedzieć coś takiego - podczas podejmowania decyzji biznesowych. (Pamiętaj, że nie wszyscy inwestorzy będą chcieli zaangażować się w Twój biznes, niektórzy chcą zainwestować i czekać na wypłatę).

Upewnij się, że rozumiesz, czy otrzymujesz inwestycję lub pożyczkę. Inwestycje przynoszą inwestorowi ryzyko i dlatego rozumieją, że mogą stracić pieniądze. Pożyczka musi zostać spłacona. Jeśli Twój inwestor naciska na Ciebie, aby podpisał dużą część Twojego biznesu, zachowaj ostrożność. Jeśli zaangażowane są duże kwoty i duże udziały, zasięgnij porady prawnej .

Muzyczni inwestorzy na ogół szukają większych inwestycji

Kolejną rzeczą do zapamiętania, gdy szukasz inwestycji, jest to, że najtrudniejszy rodzaj działalności, aby znaleźć fundusze, jest bardzo mały. Ogólnie mówiąc, VC nie chcą z tobą rozmawiać, chyba że potrzebujesz co najmniej kilkuset tysięcy inwestycji. Muzyczni aniołowie biznesu będą inwestować w mniejsze firmy, ale zazwyczaj szukają okazji inwestycyjnych, przynajmniej w zasięgu dziesiątek tysięcy. Podnoszenie kilku tysięcy dolarów to najtrudniejsza rzecz do zrobienia. W przypadku braku rad artystycznych lub hojnej rodziny / przyjaciół, może zaistnieć potrzeba rozważenia oszczędności, pożyczek osobistych i kart kredytowych, jeśli potrzebujesz stosunkowo niewielkiej kwoty, aby zacząć.

Należy również pamiętać, że inwestycje muzyczne są zwykle przyznawane firmom takim jak wytwórnie, firmy promujące itp. Zespoły poszukujące inwestycji będą miały trudności z przejściem przez jedną z tych tras i będą musiały szukać etykiet, dystrybutorów itp. Dla swoich potrzeb. .