Wskazówki dotyczące radzenia sobie z rozproszeniem w pracy

Christopher Robbins

Trzy największe rozrywki w pracy to komputer, inni pracownicy i twoje życie osobiste. Każdej z tych przeszkód można najlepiej rozwiązać, stosując jedną prostą regułę: usuń zakłócenia.

Internet

Ankieta salary.com z 2012 r., Która znalazła się na szczycie listy "straconych czasów", to pracownicy korzystający z Internetu w celach osobistych podczas pracy. 64% respondentów stwierdziło, że codziennie odwiedza strony internetowe niezwiązane z pracą.

Chociaż tylko 39% stwierdziło, że zmarnowało godzinę lub mniej w każdym tygodniu czasu swojego pracodawcy, pozostałe 61% przyznało się do marnowania od dwóch do dziesięciu godzin każdego tygodnia pracy na osobiste zadania internetowe podczas pracy.

Na szczycie listy czasu na liście odwiedzanych stron były Facebook (41%) i LinkedIn (37%) - być może szukając lepszej pracy w sieci? Na dole listy witryn znajdowały się ESPN, Twitter i Pinterest.
Trzy najlepsze powody, dla których szukano rozrywki, kontaktów towarzyskich lub zwykłego przeglądania Internetu podczas pracy, nie były kwestionowane (35%); długie godziny pracy (34%) i brak zachęty do pracy (32%). Mężczyźni (69%) spędzają więcej czasu w Internecie, korzystając z karty czasu pracodawcy niż kobiety (62%); a grupa wiekowa, która najprawdopodobniej zabije godziny pracy na komputerze osobistym, to 35-45.

Problem pokonania przymusu sprawdzania Facebooka (co godzinę na godzinę) w pracy jest tak silny, że pojawiła się cała nowa branża produktowa.

Google "wydajność blokowania internetu" i zobaczysz wiele opcji oprogramowania, które mają na celu ograniczenie czasu i dostępu do niektórych witryn w taki sam sposób, jak oprogramowanie kontroli rodzicielskiej ogranicza dzieci.

Niektóre programy są tak trudne, że jeśli spróbujesz je dostosować, by poświęcić więcej czasu lub spróbujesz odwiedzić strony, zanim ci się na to pozwoli, przejmą twój komputer i zablokują ci dostęp do niektórych witryn przez 30 dni lub dłużej.

Ale nie musisz iść do takich skrajności. Marnowanie czasu w pracy jest nawykiem, a nawyki najlepiej przełamują się, gdy zastępowane są nowymi nawykami.

Współpracownicy mogą być ogromnym źródłem rozproszenia

Współpracownicy mogą być ogromnym źródłem rozproszenia - nawet jeśli nie podoba nam się osoba, która przerywa. Ważne jest, aby wyznaczyć granice ze współpracownikami, tak samo jak w przypadku dzieci, psów i w osobistych związkach.

Jeśli wiesz, że prosząc kogoś o zdanie "jak się masz dzisiaj?" wywołają długą wiadomość o ich strasznym poranku - przestańcie pytać. Jeśli jesteś współpracownikiem, który zawsze pyta, czy możesz poświęcić minutę, i zmienia się w godzinę, następnym razem zapytają, zaplanują spotkanie, datę lunchu lub zasugerują alternatywę, taką jak "to naprawdę kwestia zasobów ludzkich" lub "ty powinien omówić to ze swoim szefem, małżonkiem itp. " - "nie ja."

Aby dostroić denerwująco głośnych współpracowników i sąsiadów, spróbuj założyć zatyczki do uszu lub słuchawki redukujące hałas / redukcję szumów. Jeśli możesz słuchać muzyki w pracy - jeszcze lepiej. Jeśli ktoś zapyta, dlaczego tak jest, jest to doskonała okazja, aby powiedzieć, że nie lubisz słuchać muzyki innych ludzi lub podsłuchując rozmów i rozmów telefonicznych innych osób.

Najlepsza linia do reagowania na denerwujące współpracowników, którzy przerywają ci osobisty kryzys (lub najnowsze plotki): "Jestem teraz bardzo zajęty, ale wrócę do ciebie, gdy wszystko się uspokoi."

Przeniesienie bagażu osobistego do pracy

Walczyłeś z kimś, na kim ci zależy. Twoje ulubione zwierzątko jest chore. To urodziny twojej babci i zapomniałeś o niej. Zapomniałeś spakować lunch swojego dziecka. Niezależnie od osobistych rozproszeń są w tył głowy, wszyscy je mają.

Najlepszą obroną przed doprowadzeniem życia osobistego do pracy jest dobra obraza. Czasami technologia sama w sobie staje się rozpraszająca (aplikacje na Instagramie i w grach nie powinny być najczęściej używanymi przedmiotami na twoim telefonie!), Ale mogą również pomóc w utrzymaniu kontroli nad swoją firmą i życiem osobistym.

Zaplanuj spotkania i przypomnienia na urządzeniu (telefonie lub komputerze) - nie w kalendarzu papierowym. Program Microsoft Outlook jest jednym z wielu programów na komputery PC, które mogą pomóc w organizacji e-maili, utrzymaniu jednego głównego lub wielu kalendarzy, list kontaktów, a nawet w utrzymywaniu notatek i wysyłaniu przypomnień.

Zsynchronizuj swój kalendarz, przypomnienia, kontakty itp. Z telefonem. Jeśli codziennie zapominasz o swoim dziecięcym obiedzie, możesz ustawić proste przypomnienie - jeden raz - które powtarza się każdego dnia. Nie możesz zabrać swojego komputera do pracy z tobą, ale jest szansa, że ​​twój telefon komórkowy jest zawsze w pobliżu.

Możesz również po prostu użyć telefonu do kalendarza i notatek - ale wybierz aplikację, która pozwoli ustawić alarmy przypomnień. Kluczem do uproszczenia życia jest użycie jak największej liczby opcji "ustaw i zapomnij". Kiedy mądrze używasz technologii, twoje urządzenia elektroniczne mogą Ci pomóc.

Jeśli wiesz, że dostaniesz przypomnienie, twój umysł rozluźni się, wiedząc, że może zapomnieć o drobnych szczegółach, które zagracają Twoją głowę z rozpraszaniem i zmartwieniami. Im mniej musisz trzymać się w czołówce swojego umysłu, tym lepiej będziesz mógł skupić się bardziej na tym, co jest tuż przed tobą.

Wskazówki dotyczące radzenia sobie z rozproszeniem w pracy

Jeśli powód, dla którego jesteś rozproszony w pracy, jest taki, że nudzisz się lub nie czujesz wyzwania, rozwiązanie jest jeszcze łatwiejsze: poproś szefa, aby dał ci więcej pracy. Większość z przyjemnością się zgodzi.