10 rzeczy, które należy wypróbować, gdy czujesz, że rezygnujesz z własnych celów

Każdy ma czasy przestoju, wątpliwości i wszyscy czuliśmy, że rezygnujemy z czegoś od czasu do czasu, ale jeśli te uczucia trwają dłużej niż kilka dni - szczególnie jeśli cierpiałeś ostatnio na trudności, straty lub inna stresująca sytuacja - zadzwoń do terapeuty i poproś o profesjonalną pomoc.

Uczucia zmęczenia psychicznego, smutku, poczucia winy lub innych negatywnych emocji i myśli przez więcej niż kilka dni mogą być oznakami depresji. Depresja nie oznacza po prostu smutku; może to również oznaczać zwątpienie, poczucie bezsilności i jak nic się nigdy nie zmieni, i jest poważnym stanem, który powinien być oceniany i leczony wyłącznie przez licencjonowanego lekarza.

 • 01 Czy jesteś spragniony czy odwodniony?

  GraphicStock

  Wiele osób błędnie pragnie głodu, a ich niezdolność do skupienia się lub wahania nastroju są w rzeczywistości rezultatem pragnienia. To nie zaszkodzi spróbować, a ta szybka i łatwa naprawa może być po prostu wszystkim, czego potrzebujesz w tym momencie, aby pomóc Ci naładować swój poziom energii.

  Objawy odwodnienia obejmują suchość w ustach, senność, uczucie zmęczenia, mniejszą aktywność, tępy ból głowy, zawroty głowy lub oszołomienie i zaparcia, które same w sobie mogą powodować uczucie zmęczenia i zmęczenia, nie mówiąc o marudzie.

  Jeśli pracujesz w zamkniętym budynku biurowym, gdzie powietrze jest często suche, będziesz bardziej podatny na nawodnienie niż na zewnątrz - nawet jeśli w środku będzie ci zimno. Pracownicy biurowi również mogą być zbyt skupieni, aby zatrzymać się i zrobić sobie przerwy na wodę, aby nigdy nie boli spróbować małej szklanki wody.

 • 02 Czy jadłeś w ciągu ostatnich trzech godzin?

  GraphicStock

  Głód może powodować bóle głowy i zmęczenie, a jeśli poziom cukru we krwi jest niski, możesz być również niespokojny, drażliwy, chwiejny i niezdolny do jasnego myślenia. Zjedz zdrową przekąskę, która zawiera dobre źródło białka.

  Nawet jeśli nie masz zdiagnozowanego zaburzenia metabolicznego, które wpływa na poziom cukru we krwi i metabolizm (np. Cukrzycę typu 2), nadal możesz cierpieć na niski poziom cukru we krwi - być może nie na tyle niski, aby być niebezpiecznym, ale na tyle niski, aby zmienić nastrój wskaźnik "bieg na pustym".

  Potrwa 15 do 20 minut po jedzeniu, aby przywrócić stężenie cukru we krwi, więc jedz, czekaj i zobacz, czy poczujesz się lepiej w ciągu pół godziny po jedzeniu. Jeśli tak, możesz również chcieć porozmawiać z lekarzem na temat hiperglikemii (niski poziom cukru we krwi), aby wykluczyć jakiekolwiek problemy medyczne.

 • 03 Czy ostatnio wybrałeś się na spacer?

  GraphicStock

  Jeśli nie, teraz jest świetny czas, aby trochę się poruszać. Jeśli nie masz energii, aby biegać lub wykonywać pełny trening, wybierz się na spacer po bloku. Jeśli pogoda jest zła i nie lubisz chodzić w niesprzyjającej pogodzie, przejdź się po krytym centrum handlowym, ale postaraj się wydostać.

  Jeśli masz ochotę być sam, weź słuchawki i muzykę dla swojej firmy. Jeśli chcesz towarzystwa, chwyć innego współpracownika lub przyjaciela i idź na krótki spacer. Jeśli to pomoże, być może uda ci się to zrobić regularnie, a chodzenie stanie się aktywne, jak również terapeutyczne.

 • 04 Czy dziś się ubrałeś?

  GraphicStock

  Jeśli nie, załóż czyste ubrania. Osoby pracujące z domu i rodzice pozostający w domu mogą uznać za zbyt łatwe wślizgiwanie się w rutynę niezamierzonej piżamy. Ubierz się i poczuj się bardziej jak część reszty świata!

  Poświęć kilka minut na zrobienie podstaw samopomocy: umyj twarz, umyj zęby, umyj włosy. i jeśli zwykle sprawia, że ​​czujesz się dobrze - załóż mały makijaż tylko dla siebie!

 • 05 Czy ostatnio zacząłeś nowe lub zmieniłeś inne leki?

  GraphicStock

  Zadzwoń do swojego lekarza; możesz doświadczać efektów ubocznych, które on / ona może pomóc, zmieniając dawki, czas lub sam lek.

  Nawet jeśli nie czujesz, że twoje leki wpływają na ciebie, a inne wokół ciebie mówią, że nie jesteś sobą, możesz nadal chcieć skontaktować się z lekarzem.

 • 06 Czy czujesz się nieskuteczny lub bezsilny?

  GraphicStock

  Oba te uczucia często wynikają z niemożności osiągnięcia czegoś. Wybierz jedną małą "otwartą pętlę" z tyłu głowy, którą możesz teraz zrobić, czy jest to pranie, pisanie notatki z podziękowaniami, czy po prostu zabieranie dzieci do parku. Ustawiając swój umysł na robienie czegoś, a następnie naśladowanie, można naładować poczucie władzy.

  Ważne jest, aby pamiętać, że poczucie bezsilności jest jedną z oznak klinicznej depresji. Natychmiast znajduj pomoc, jeśli masz ochotę zranić siebie lub jeśli to uczucie trwa dłużej niż kilka dni.

 • 07 Czy jesteś kaleką przez niezdecydowanie?

  GraphicStock

  Bycie niezdolnym do podejmowania decyzji może wynikać ze stresu, stanów medycznych lub leków. Jeśli zmagasz się z którąś z tych rzeczy, rozmawiaj z lekarzem lub terapeutą tak szybko, jak tylko możesz.

  Jeśli konkretna decyzja jest blokadą, odłóż ją na bok. Niektóre decyzje wymagają dużo czasu i uwagi; inni nie.

  Skoncentruj się na małych decyzjach i zmapuj niektóre małe lub krótkoterminowe cele na rzeczy, które możesz wykonać. Może to być tak proste, jak zrobienie listy zakupów lub zaplanowanie posiłków na tydzień, a nawet równoważenie swojej książeczki czekowej. Po prostu nastaw swój umysł na zadanie i zrób to - a potem weź kredyt!

 • 08 Czy masz dość snu (lub zbyt dużo snu)?

  Większość dorosłych potrzebuje około 8 godzin dobrego snu każdej nocy - niewiele więcej i niewiele mniej.

  Jeśli cierpisz na bezsenność, porozmawiaj ze swoim lekarzem tak szybko, jak tylko możesz o poradę. Zmniejsz kofeinę, a jeśli cierpisz na bezdech senny i czujesz się wyczerpany, zadzwoń do lekarza dzisiaj. Nieleczone zaburzenia snu mogą prowadzić do problemów medycznych, takich jak cukrzyca.

 • 09 Czy czujesz się apatyczny i znudzony?

  GraphicStock

  Potrzebujesz czegoś, na co możesz zwrócić uwagę. Odbierz tę książkę, którą chciałeś przeczytać, napisz list do starego przyjaciela lub, lepiej, zadzwoń do starego przyjaciela. Nie musisz nawet angażować kogoś innego, aby przełamać to uczucie nudy; Zabierz się do muzeum, galerii sztuki lub filmu.

  Jeśli żadna z tych rzeczy nie jest interesująca, idź poćwiczyć; ćwiczenie może być niesamowitym podnośnikiem nastroju!

  Jeśli niezdolność koncentracji uniemożliwia wykonywanie czynności przez większość czasu, porozmawiaj z lekarzem o zaburzeniach koncentracji u dorosłych.

 • 10 Czy brakuje ci poczucia własnej wartości lub niskiej samooceny?

  GraphicStock

  Często rezygnujemy z celów, które wiążą się z naszymi najlepszymi interesami na długo zanim opuścimy sprawy, które przynoszą korzyści innym ludziom. Samopoświęcenie jest tylko szlachetne do pewnego stopnia. Jeśli stawiasz swoje potrzeby poniżej potrzeb innych, ponieważ czujesz się niegodny, że nie jest to poświęcenie z szlachetnych powodów, to rezygnujesz z własnych potrzeb w oparciu o niskie poczucie własnej wartości.

  Jeśli cierpisz z powodu niskiej samooceny, ważne jest, aby otaczać się pozytywnymi ludźmi, a nie tymi, którzy cię zniechęcili lub zdewaluowali ciebie lub twoje pomysły.

  Jeśli czujesz się odizolowany lub brakuje mu celu, zrób wolontariusz, aby pomóc w ulubionej sprawie. Poznasz nowych ludzi, poczujesz łączność z czymś ważnym i poczujesz się dobrze, będąc wolontariuszem, który robi różnicę!