Korzystanie z narzędzi monitorowania mediów społecznościowych w celu egzekwowania prawa

Od Facebooka do Twittera po LinkedIn media społecznościowe zmieniają sposób, w jaki robi się biznes w całym spektrum profesjonalistów. Jest to szczególnie widoczne w dziedzinie kryminologii i wymiaru sprawiedliwości w sprawach karnych , w których funkcjonariusze organów ścigania i naukowcy znajdują nowe i unikalne sposoby wykorzystania sieci społecznościowych, zarówno w celu rozwiązywania przestępstw, jak i zatrudniania kandydatów.

Korzystanie z mediów społecznościowych w celu rozwiązywania zbrodni

Wierzcie lub nie, sieci społecznościowe zapewniają funkcjonariuszom nowe możliwości i narzędzia pomagające im w rozwiązywaniu przestępstw.

Ponieważ tak wielu ludzi ma obecnie tak dużą obecność online, badacze mogą zdobywać nowe wskazówki i wgląd w zbrodnie popełnione w ich społecznościach.

Faktem jest, że Facebook pomaga złapać przestępców. Czasami policja może uzyskać wskazówki od "podejrzanych" podejrzanych, gdy podejrzany nieuchronnie przechwala się o swoim odbiegającym od normy zachowaniu na portalu społecznościowym. Innym razem detektywi mogą zbierać dowody ze zdjęć lub filmów zamieszczonych na stronach takich jak MySpace i YouTube.

Jeszcze bardziej cenna jest jednak możliwość śledzenia i poznania mentalności podejrzanego, po prostu poprzez monitorowanie swoich stanowisk. Ponieważ nie ma uzasadnionego oczekiwania na prywatność, gdy dobrowolnie zamieszczasz online, wszystkie te substancje czynne podlegają kontroli. Oznacza to, że policjanci mogą korzystać z portali społecznościowych do gromadzenia cennych danych wywiadowczych na temat podejrzanych przestępców.

Znalezienie ludzi, którzy potrzebują pomocy poprzez nowe media

Policja może nie tylko wykorzystywać media społecznościowe do rozwiązywania przestępstw, ale może również wykorzystywać je do wyszukiwania osób zaginionych, zagrożonych lub znajdujących się w trudnej sytuacji.

To, co ludzie publikują na swoich stronach, często zapewnia pomocny wgląd w ich stan umysłu i ich intencje.

Media społecznościowe mogą również zapewnić funkcjonariuszom organów ścigania ważne wskazówki, dokąd mogą zmierzać uciekinierowie lub ludzie w niebezpieczeństwie. Patrząc na listy znajomych, "polubienia", posty i komentarze, policja może ustalić rozsądny pomysł na ich plany.

Korzystanie z sieci społecznościowych w celu dotarcia do społeczności

Ważnym krokiem w kierunku rozwiązania przestępstwa jest budowanie zaufania do społeczności. Nowym sposobem, w jaki policja może osiągnąć ten cel, jest stworzenie własnej obecności w Internecie. Media społecznościowe podejmują działania policyjne zorientowane na społeczność na nowy poziom, zapewniając szybkie, tanie i łatwe sposoby na uzyskanie ważnych informacji dla obserwujących i zainteresowanych obywateli.

Media społecznościowe zapewniają także możliwość pomocy w humanizowaniu departamentów policji i pokazują, że funkcjonariusze organów ścigania są również członkami społeczności, której służą. Media społecznościowe mogą być skutecznym sposobem na podkreślenie osiągnięć swojego oficera, ogłaszanie kampanii dotyczących egzekwowania prawa i przekazywanie wiadomości o bezpieczeństwie.

Można go również użyć do poproszenia obserwatorów o wskazówki dotyczące przestępstw lub o podanie ważnych ostrzeżeń lub ostrzeżeń dotyczących zaginionych dzieci lub podejrzanych o zbrodnie, którzy mogą być na wolności.

Wykorzystanie mediów społecznościowych w decyzjach o zatrudnianiu

Oczywiście, aby rozwiązać zbrodnie i utrzymać zaufanie do społeczności, agencje muszą upewnić się, że mają odpowiednich ludzi, którzy pracują dla nich. Organy ścigania od dawna przeprowadzały szeroko zakrojone i gruntowne dochodzenia w sprawie ich kandydatów do pracy.

Witryny takie jak Facebook pozwoliły śledczym na uzyskanie nowego i cennego wglądu w charakter swoich kandydatów do egzekwowania prawa.

Osoby ubiegające się o pracę w związku z egzekwowaniem prawa i innymi wrażliwymi stanowiskami powinny wcześniej zlikwidować swoje strony społecznościowe, nawet przed złożeniem wniosku. Podczas procesu aplikacyjnego wiele wydziałów będzie musiało usiąść z aplikantem i poprosić go o zalogowanie się na swojej stronie na Facebooku.

Zostanie poproszony o przewinięcie wszystkich swoich zdjęć, przyjaciół i postów. Wszystko, co wydaje się nielegalne lub może zawstydzać departament, może łatwo uniemożliwić kandydatowi udział w dalszej części procesu .

Dzielenie się technikami i taktyką

Jednak nie chodzi tylko o rozwiązywanie problemów. Dzięki profesjonalnym serwisom społecznościowym, takim jak LinkedIn, agencje i oficerowie mogą uzyskać dostęp do informacji i współpracowników z całego kraju i całego świata.

Zachęciło to do nowych dyskusji na temat taktyk i technik oficerów oraz pomogło zwiększyć rozpowszechnianie nowych pomysłów w organach ścigania.

Egzekwowanie prawa sprawia, że ​​sieci społecznościowe działają dla nas wszystkich

Dzięki lepszej komunikacji z uczelniami i społecznością organy ścigania znajdują coraz więcej sposobów na wykorzystanie tego zjawiska w aplikacjach, które służą nam wszystkim.

Wymiar sprawiedliwości w sprawach karnych i kryminologia ewoluowały przez wieki. Wykorzystywanie sieci społecznościowych w pracy policji to tylko jeden przykład tego, jak agencje policyjne nadal dostosowują się do zmian w społeczeństwie i technologii .