Fakty o zatrudnieniu dotyczące karier kulinarnych

Szef kuchni lub Cook

Opis pracy

Kucharze i kucharze przygotowują jedzenie w restauracjach i innych lokalach gastronomicznych. Szef kuchni lub szef kuchni nadzoruje innych pracowników kuchni i nadzoruje prowadzenie kuchni, a często także całego zakładu. Może on również być nazywany szefem kuchni lub szefem kuchni. Kucharz, który pracuje pod nadzorem szefa kuchni lub szefa kuchni, może być nazywany asystentem lub kucharzem liniowym. Ewentualnie może on mieć tytuł pracy, który odnosi się do jego obowiązków, na przykład smażenia, grilowania lub przyrządzania potraw.

Fakty dotyczące zatrudnienia

Szefowie kuchni i szefowie kuchni mieli w 2015 r. Około 127 500 miejsc pracy. Kucharze posiadali około 2,29 miliona miejsc pracy. Większość osób zatrudnionych w tych zawodach kulinarnych pracuje w restauracjach i innych lokalach gastronomicznych. Placówki służby zdrowia i szkoły również zatrudniają kucharzy, a niektórzy nawet pracują w prywatnych domach.

Praca jest zazwyczaj zatrudniona w pełnym wymiarze godzin i obejmuje pracę w godzinach, w których ludzie wychodzą do jedzenia w ciągu dnia, wieczorami, w weekendy i święta. Osoby o większych obowiązkach, na przykład szefowie kuchni, mogą pracować 12 godzin dziennie.

Praca w tych zawodach jest bardzo szybka i może być stresująca. Dotyczy to również stania przez długie okresy czasu, które mogą być fizycznie wyczerpujące. Urazy są częste i zwykle obejmują skaleczenia, oparzenia, poślizgnięcia i upadki.

Wymagania edukacyjne

Początkujący kucharze i szefowie kuchni mogą brać udział w kursach w szkołach średnich lub w programach szkół zawodowych. Aby pracować jako szef kuchni lub szef kuchni, należy ukończyć oficjalny program szkoleniowy.

Programy szkoleniowe w zakresie sztuk kulinarnych oferowane są przez szkoły sztuki kulinarnej, szkoły dwu- lub czteroletnie oraz siły zbrojne . Uczeń kulinarny zwykle kończy staż lub staż w trakcie szkolenia w celu zdobycia praktycznego doświadczenia.

Dlaczego musisz wiedzieć o wymaganiach edukacyjnych?

Inne wymagania

Szef kuchni może uzyskać zaświadczenie, że pracodawca wykazał, że osiągnął określony poziom biegłości. Amerykańska Federacja Kulinarna to jedna organizacja, która oferuje tę referencję. Oprócz certyfikacji, zajęć i praktycznych ćwiczeń, aby osiągnąć sukces w tej dziedzinie, potrzebne są również pewne umiejętności miękkie lub cechy osobiste. Kucharze na ogół muszą mieć fizyczną wytrzymałość, zręczność manualną oraz dobre wyczucie smaku i węchu. Muszą być w stanie funkcjonować jako członek zespołu. Szefowie kuchni i szefowie kuchni muszą mieć kreatywność w opracowywaniu przepisów. Muszą być silnymi liderami i posiadać doskonałe umiejętności komunikacji i zarządzania czasem.

Możliwości awansu

Kucharze mogą, z doświadczeniem i dodatkowym szkoleniem, zostać kucharzem lub szefem kuchni.

Dlaczego musisz wiedzieć o postępie?

Perspektywy pracy

Oczekuje się, że zatrudnienie szefów kuchni i szefów kuchni, zgodnie z prognozami amerykańskiego Biura Statystyki Pracy, będzie rosło wolniej niż średnia dla wszystkich zawodów do 2022 r. Kucharze liniowi i inni, którzy nie zajmują stanowisk nadzorczych, będą mieli większe szanse na znalezienie pracy, ponieważ wzrost zatrudnienia powinien być równie szybki, jak średnia dla wszystkich zawodów w tym samym okresie.

Dlaczego musisz wiedzieć o Job Outlook?

Zyski

Zarobki różnią się w zależności od miejsca i typu zakładu. Średnie roczne wynagrodzenie szefów kuchni i szefów kuchni wyniosło 41 500 USD, a średnie stawki godzinowe 19,95 USD w 2013 r. (USA). Inni kucharze zarobili medianę rocznej pensji w wysokości 21.720 USD oraz średnią stawkę godzinową w wysokości 10,44 USD w tym samym roku.

Skorzystaj z Salary Wizard na Salary.com, aby dowiedzieć się, ile obecnie szefowie kuchni, główni kucharze i kucharze zarabiają w Twoim mieście.

Dzień w życiu szefa kuchni lub kucharza:

Są to typowe obowiązki związane z reklamami online dotyczącymi prac kulinarnych znalezionych na stronie Indeed.com:

Szef kuchni / szef kuchni

gotować

Zobacz także Short Order Cook: Informacja o karierze

Źródła: Bureau of Labor Statistics , US Department of Labour , Occupational Outlook Handbook , 2014-2015 Edition, Chefs and Head Cooks , w Internecie na stronie http://www.bls.gov/ooh/food-preparation-and-serving/ kucharze-i-szef-kucharze.htm i Kucharze w Internecie na http://www.bls.gov/ooh/food-preparation-and-serving/cooks.htm (odwiedzono 27 marca 2015 r.).
Administracja ds. Zatrudnienia i szkolenia, amerykański Departament Pracy, O * NET Online , szefowie kuchni i szefowie kuchni , w Internecie pod adresem http://online.onetcenter.org/link/details/35-1011.00 i kucharze, restauracja , w Internecie pod adresem http://online.onetcenter.org/link/summary/35-2014.00 (odwiedzono 27 marca 2015 r.).