Zasoby wyszukiwania pracy dla nowych absolwentów

Polowanie na pracę powinno rozpocząć się przed ukończeniem college'u. Podczas ostatniego roku nauki należy korzystać z zasobów, które oferuje uniwersytet, aby Ci pomóc. Twoje wstępne poszukiwanie pracy może potrwać kilka miesięcy, a powinieneś postępować zgodnie z tym przewodnikiem na temat przetrwania, aby utworzyć budżet i zaplanować pokrycie swoich podstawowych wydatków, aż znajdziesz nową pracę. Poważny związek uczelni może wpływać na to, gdzie szukasz pracy , i powinieneś wziąć to pod uwagę, kiedy planujesz. Jeśli pracujesz ciężko, być może będziesz musiał wybrać między ofertami pracy.

 • 01 Skorzystaj z targów pracy

  Większość uniwersytetów oferuje co najmniej jedno targi pracy dla absolwentów każdego roku. Firmy przychodzą, aby rekrutować studentów do pracy. Kiedy idziesz na targi pracy, ubieraj się profesjonalnie i traktuj swoje kontakty tak, jakby to był pierwszy wywiad. Powinieneś mieć CV i możliwe portfolio, by dać osobom, z którymi się kontaktujesz na targach pracy. To jest twój pierwszy kontakt z firmą i powinieneś zrobić jak najlepsze wrażenie.
 • 02 Bądź profesjonalny

  Gdy jesteś gotowy, aby polować na pracę, nadszedł czas, aby być profesjonalistą. To powinno wpłynąć na niemal każdą dziedzinę twojego życia. W przypadku wywiadów musisz ubierać się profesjonalnie i być czysto wyciętym i zadbanym. Da to twojemu rozmówcy wrażenie, że traktujesz to poważnie. Bądź na czas na wszelkie spotkania i bądź uprzejmy w e-mailach lub rozmowach telefonicznych. Nawet jeśli początkowo nie otrzymasz oferty pracy, Twoje zachowanie może wpłynąć na to, czy zostaniesz uznany za inną osobę w firmie. Poświęć teraz trochę czasu na porządkowanie swoich portali społecznościowych, ponieważ przyszli pracodawcy sprawdzają te witryny. Powinieneś również upewnić się, że twój raport kredytowy nie powstrzymuje cię przed otrzymaniem oferty pracy.

 • 03 Utwórz portfel

  W przypadku wielu prac musisz mieć portfel do zabrania ze sobą lub wysłać do ewentualnych zadań. Na przykład jako nauczyciel możesz mieć przykładowe plany lekcji lub jednostki utworzone podczas studiów, aby pokazać przyszłym dyrektorom. Jeśli ubiegasz się o stanowiska jako pisarz, będziesz potrzebował próbek do przesłania. To samo dotyczy niemal każdego zawodu. Portfolio może obejmować pracę, którą wykonałeś podczas studiów. Może być odpowiednie utworzenie strony internetowej, która będzie również wyświetlać Twoje portfolio.

 • 04 Wykorzystaj staże

  Staże mogą przynieść ci korzyści, zapewniając zarówno doświadczenie, jak i kontakty w terenie. Jeśli masz już doświadczenie w pracy w firmie jako stażysta, możesz mieć większe szanse na znalezienie pracy po ukończeniu studiów. Często staże zamieniają się w miejsca pracy. Dodatkowo doświadczenie, które zyskujesz w miejscu pracy, może przynieść ci korzyści. Niektóre staże są płatne, podczas gdy inne nie. W niektórych karierach prawie każdy kandydat rozpoczyna karierę jako stażysta. Jeśli wiesz, że jest to wymagane w twoim wybranym zawodzie, musisz zaplanować sposób na przetrwanie jako stażysta w mieście, w którym chcesz pracować. Może to wymagać dodatkowych pieniędzy od twoich rodziców, wykonując drugą pracę, gdy jesteś internowany, lub zaoszczędzić pieniądze z kredytów studenckich na twój starszy rok, aby pokryć czas pracy jako stażysta.

 • 05 Rozszerz swoje wyszukiwanie

  Kiedy kończysz, ważne jest, aby szukać pracy wszędzie. Zamiast robić lokalne wyszukiwanie, rozważ oglądanie na większym rynku. Graduation to świetny czas, aby wypróbować nowy obszar lub przenieść się do dużego miasta. Jeśli jesteś w poważnym związku, możesz być na rozdrożu, decydując, czy spojrzeć razem, czy wziąć pracę w różnych częściach kraju. Idealna praca dla ciebie może nie być w miejscu, w którym myślałeś, że będzie. Skorzystaj z połączeń, które możesz znaleźć w swojej dziedzinie, aby znaleźć pracę. W międzyczasie upewnij się, że masz plan przetrwać okres między ukończeniem szkoły a postawieniem pierwszej pracy. Po zakończeniu pracy musisz wykonać pięć kroków, aby pomóc Ci osiągnąć cele finansowe.