5 sposobów pracy w domu oszczędza pieniądze

Podczas gdy praca w domu nie jest pozbawiona kosztów rozpoczęcia działalności, wiele z tych kosztów można pokryć oszczędnościami, jakie przynosi praca w domu. Nawet jeśli jesteś zdany tylko na pół etatu , możesz zaoszczędzić trochę pieniędzy. Więc jeśli myślisz o przejściu z życia biurowego do telepracy, oto kilka obszarów, w których możesz zaoszczędzić trochę zieleni.

 • 01 Dojazdy do pracy

  Getty / Betsie Van Der Meer

  Jeśli obecnie korzystasz z publicznego transportu do pracy, od razu zauważysz więcej pieniędzy w kieszeni, gdy nie musisz rozkładać miesięcznych lub codziennych kosztów komutacji. Chociaż jeśli pracujesz w niepełnym wymiarze godzin, oszczędności w kosztach transportu publicznego mogą zostać zniszczone przez comiesięczną zniżkę, jaką mogą otrzymać osoby dojeżdżające do pracy w pełnym wymiarze czasu.

  Jeśli jedziesz do pracy, twoje oszczędności mogą być większe, ale nie tak natychmiast zauważalne. Nie tylko telepraca oszczędza pieniądze na gazie, ale zmniejsza liczbę mil w Twoim samochodzie. To z kolei oznacza mniejsze koszty konserwacji i napraw, a także może obniżyć koszty ubezpieczenia samochodu.

  Więcej: Korzyści z pracy w domu

 • 02 Opieka nad dziećmi

  Getty / Adie Bush

  Nie wszystkie matki pracujące w domu zaoszczędzą pieniądze na opiece nad dziećmi przez telepracę, ale wielu z nich to zrobi. Chociaż niewiele osób z WAHM wykonujących pracę na odległość może sobie poradzić bez opieki nad dziećmi , matki pracujące w domu często pracują w pełnym wymiarze godzin tylko w niepełnym wymiarze godzin.

  Więcej: Jak wiele opieki nad dziećmi

 • 03 Czas to pieniądz

  Przejawia się to na milion różnych sposobów dla każdego z nas. Maty pracujące w domu na pewno nie mają nieograniczonego czasu. Ale pracując poza domem, zwykle używamy większej ilości time-overów, co zwykle kosztuje więcej. Kilka sposobów na zaoszczędzenie pieniędzy:

  • Wolontariat w szkole Twojego dziecka, zamiast wydać więcej na zbiórki pieniędzy.
  • Gotowanie więcej ze świeżych składników, co oznacza mniej zamawianie lub używanie drogich przygotowanych potraw.
  • Przeprowadzanie niewielkich prac domowych w domu.
  • Kupuj najlepszą ofertę na bieżące wydatki, takie jak ubezpieczenie, telefon, kabel itd.

  Więcej: Sztuka wielozadaniowości

 • 04 Jedzenie

  Oczywiście będziesz jadł podczas pracy w domu. W rzeczywistości, jeśli nie jesteś ostrożny, możesz jeść więcej! Ale nie zapłacisz prawie tyle samo. Koszt przygotowania własnych obiadów jest znacznie mniejszy niż codzienne jedzenie. I generalnie lepiej dla ciebie też. Jeśli lubisz resztki, może się okazać, że robienie dodatkowych zakupów przy kolacji jest wygodnym sposobem na przygotowanie lunchu.

  To samo dotyczy kawy lub herbaty. Stwórz całą pulę za mniej niż koszt filiżanki w kawiarni, co ułatwia popisywanie się marką dla smakoszy.

 • 05 Ubrania

  Getty / Mint Images

  Potrzebujesz mniej szykownych (i drogich) ubrań, gdy pracujesz w domu. Kiedy musisz mieć inny strój odpowiedni do pracy na każdy dzień tygodnia, nie tylko kosztuje więcej, ale prawie zabiera część kreatywności z zakupu ubrań. Podoba mi się wyzwanie polegające na kupowaniu kilku elastycznych przedmiotów, które można mieszać i dopasowywać zarówno do eleganckich, jak i casualowych okazji.

  Również ubrania, które masz, zużywają się mniej, a zwłaszcza butów. (Prawie nigdy ich nie noszę podczas pracy).