Profil kariery: Athletic Trainer

Przegląd kariery jako trener sportowy

W niemal każdej zapowiedzi drużyny sportowej optymistyczni trenerzy stawiają jeden warunek sukcesu: unikanie kontuzji.

Ważną częścią pracy trenera sportowego jest zapobieganie takim urazom. Zarówno pod względem sukcesu zespołowego, jak i, co ważniejsze, długoterminowego bezpieczeństwa, trener sportowy odgrywa kluczową rolę.

Nie należy mylić z trenerami fitness, którzy pomagają poprawić kondycję fizyczną, trenerzy sportowi współpracują z zawodnikami w drużynie i indywidualnymi dyscyplinami sportowymi, aby zapobiegać kontuzjom, zapewniać natychmiastowe leczenie kontuzji podczas zawodów sportowych i pomagać sportowcom w rehabilitacji po urazach.

Jeśli lubisz pracować z ludźmi w sportowym otoczeniu, kariera trenera sportowego może być dla Ciebie.

Obowiązki

Podczas gdy ich praca może wymagać pracy z kimkolwiek, od profesjonalnego sportowca po szkolną drużynę piłkarską, podstawowa rola trenera sportowego jest taka sama: zapobieganie i leczenie urazów u sportowców.

American Medical Association uznaje trenerów sportowych jako sprzymierzonych pracowników służby zdrowia, którzy pracują, aby zapobiegać, oceniać, leczyć i rehabilitować urazy układu mięśniowo-szkieletowego. Trenerzy mają rozległą wiedzę na temat pierwszej pomocy, ponieważ często są pierwszymi na miejscu, aby zapewnić natychmiastowe leczenie, gdy urazy występują w zawodach sportowych.

Kiedy zawodnik jest kontuzjowany, trener często pracuje codziennie, aby pomóc sportowcowi w rehabilitacji do pełnej siły.

Kiedy trenerzy opracowują praktyki, często współpracują z trenerami, aby doradzić zawodnikom w kwestii prawidłowego użytkowania sprzętu. Trenerzy uczą graczy o odpowiednich technikach w ćwiczeniu i sporcie, aby uniknąć kontuzji.

Przed treningiem i grami instruktorzy zakładają taśmę, bandaże i aparaty ortodontyczne, aby pomóc sportowcom uniknąć obrażeń.

Podczas gdy trenerzy pracują codziennie z trenerami i sportowcami, zazwyczaj są pod nadzorem licencjonowanego lekarza. Mogą spotykać się z tym lekarzem raz lub dwa razy w tygodniu lub codziennie, w zależności od ustawienia.

Oprócz pracy w terenie, trenerzy zazwyczaj mają obowiązki administracyjne, koncentrując się na budżetach, zakupach sprzętu i innych powiązanych kwestiach.

Pierwsze kroki

Dla prawie wszystkich pozycji trenera sportowego wymagany jest tytuł licencjata. Większość college'ów i uniwersytetów w Ameryce Północnej oferuje akredytowane programy, a wraz ze wzrostem popularności lekkoatletyki w college'u jest wiele okazji do nauki w klasie i doświadczenia klinicznego.

Trenerzy zazwyczaj badają kursy związane ze zdrowiem, takie jak anatomia, fizjologia, odżywianie i bio-mechanika. Dzięki współpracy z zespołami trenerzy uczą się ważnych umiejętności komunikacyjnych podczas pracy z lekarzami, trenerami, instruktorami sportowymi i sportowcami.

Według National Athletic Trainers Association, większość trenerów ma tytuł magistra lub doktora. W niektórych przypadkach te stopnie są wymagane, aw innych przypadkach pomogą jednostce w awansie zawodowym.

Większość stanów wymaga, aby trenerzy byli licencjonowani lub zarejestrowani. Aby uzyskać certyfikat, trenerzy muszą uzyskać tytuł licencjata z akredytowanego programu treningu lekkoatletycznego. Ponadto, wybrany kandydat do certyfikacji musi przejść rygorystyczne badanie. Aby zachować certyfikację, posiadacze referencji muszą kontynuować odbycie kursów medycznych i przestrzegać standardów praktyki.

Kariera wzrostu

Trenerzy sportowi powinni być jedną z najlepszych dyscyplin sportowych pod względem wzrostu i możliwości. Departament Pracy powiedział, że wzrost zatrudnienia będzie skoncentrowany w branży opieki zdrowotnej, w tym w szpitalach i biurach lekarzy. Ośrodki sportowe i rekreacyjne również zapewnią wiele nowych miejsc pracy , ponieważ placówki te stają się powszechniejsze i nadal potrzebują trenerów sportowych, aby dbali o swoich klientów. Wzrost pozycji w drużynach sportowych będzie jednak nieco wolniejszy, ponieważ większość profesjonalnych klubów sportowych oraz szkół wyższych i uniwersytetów ma już kompletne sztaby treningowe.

Trenerzy są potrzebni do bardziej sportowych zawodów niż kiedykolwiek wcześniej, ponieważ większy nacisk kładzie się na bezpieczeństwo poprzez regulacje. Dzięki trenerom sportowym zespoły sportowe i grupy często są w stanie zaoszczędzić na kosztach ubezpieczenia.

Wyzwania i korzyści

Najlepsi trenerzy sportowi są dumni z codziennej pracy ze sportowcami, trenerami i pracownikami medycznymi. Wymaga to doskonałych umiejętności komunikacyjnych i często służy jako pośrednik informacji od lekarza do trenera lub sportowca.

W zależności od sportu trenerzy mogą spędzać większość czasu w domu lub na zewnątrz. Zazwyczaj wymagana jest duża liczba pozycji, ponieważ obserwują długie godziny treningu wymagane przez zespoły i zawodników w poszczególnych dyscyplinach sportowych. Trenerzy są poręczni dzięki różnym sprzętom i sprzętom medycznym, a także mogą chodzić, biegać i klękać, jeśli jest to wymagane, aby szybko leczyć urazy.

Często wymagana jest podróż na imprezy sportowe.

Jeśli trener pracuje z konkretnym zespołem, ich godziny będą się zmieniać wraz z przypływem i odpływem poza sezonem, przedsezonem i sezonem regularnym. Trenerzy pracujący w szpitalach i klinikach mogą mieć bardziej regularny harmonogram i często przeprowadzać działania informacyjne w różnych miejscach.

Nierzadko trenerzy na poziomie szkoły średniej pracują jako nauczyciel, który w sezonie może wymagać długich godzin, może od 60 do 70 tygodniowo.

Poza potencjałem na długie godziny, możliwość pomocy w nagłych wypadkach może zapewnić stres trenerowi. Szybkie decyzje często są potrzebne w takich momentach. Ponadto, istnieje presja, aby szybko uzyskać najlepszych zawodników z powrotem z kontuzji i na boisku.

Trenerzy lubią pracować w atmosferze zespołowej i często doświadczają satysfakcji z pracy, pomagając sportowcom w jak najlepszym wykonaniu.